• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    LARS_GUNNER
    LARS_GUNNER --- ---
    UETOYO: To je prave ono. V Pythonu dela hodne vyvojaru nejake testovaci interfacy protoze maj k dispozici spoustu knihoven zdarma. Testovaci interfacy pak nema kdo dostat do produkce, tak se na to nalepi API a hura, apka je na svete. :D :D Rikal kamarad, ja to tak nedelam samozrejme. :D
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    LARS_GUNNER: já snad doufám, že na ten jejich endpoint pošlu request, přijde mi XML a sám to nějak rozparsuju. Jsem si nemyslel že to někdy vypustím z pusy, ale zlatý Helios a jeho Service Gate
    LARS_GUNNER
    LARS_GUNNER --- ---
    TOOMIX: Uprimnou soustrast.
    LARS_GUNNER
    LARS_GUNNER --- ---
    UETOYO: ad embedded: Jako jo, ale dneska se bez web znalosti v SW branzi skoro neda obejit. Sice mi Web pripada jako nekonecna implementace novych JS frameworku, bezpecnostnich connectoru/flyweight adapteru a wrapperu, plus k tomu srani s databazemi a logovanim na API, kde programatorske schopnosti narazi na barieru trpelivosti, ale tak uz to dnes je a nema cenu nad tim plakat. :D :D
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Je tu mezi vámi někdo, kdo implementoval v C# komunikaci se SAP skrze IDOC zprávy? Koukám na ten jejich SAP .NET Connector a mají jen pro .NET Framework 4.0 🤦

    SAP Connector for Microsoft .NET
    https://support.sap.com/en/product/connectors/msnet.html
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    LARS_GUNNER: už jsem se v tom rozkoukal. Nakonec, protože na desktopu používáme DevExpress, jsem skončil u Bootstrapu a DevExpress Blazor components

    Blazor: UI Components | DevExpress
    https://demos.devexpress.com/blazor/
    LARS_GUNNER
    LARS_GUNNER --- ---
    TOOMIX: Jsem na tom stejne. Muj drivejsi presah bylo embedded, ale ted je nejvetsi poptavka po back-endu, takze resim jestli ma cenu nejaky kurz treba na Blazor nebo se to da doucit za behu ve funkcnim teamu.
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    TOOMIX: Flexbox
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Mám takový začátečnický dotaz. Nikdy jsem nedělal weby, primárně jedu na winforms, konzolovky, windows services a mám za sebou pár API v .NET Core/.NET6. Zkusmo jsem si řekl, že udělám nějaký jednoduchý web v ASP.NET 6 s formulářem, který se odešle tlačítkem někam. Neřeším teď to zpracování dat po submitu, ale obecně jak dělat a pozicovat ty textboxy, labely atd. Na hulváta jsem to udělal přes tabulku (ikdyž vím, že tabulkový layout je out už asi 15 let), doprostřed jsem namastil sloupec s 5 mezerami, abych měl mezi labelem a inputem "odsazení", protože marginy mi nějak nefungovaly. Můžete mě prosím navést na nějaký web/video tutorial, jak tohle dělat správně? Díky

    <form method="post">
        <div class="border p-3 mt-4">
            <div class="mb-3">
                <table style="border:0px;margin-left:auto;margin-right:auto;">
                    <tr style="border:0px">
                    </tr>
                    <tr style="border:0px">
                        <td text-align:center style="border:0px padding:15px">Jméno:</td>
                        <td>     </td> <! –– fuj ––>
                        <td text-align:center style="border:0px padding:15px"><input type="text" name = "Jmeno" value = @Environment.UserName maxLength=100 style="width:150px"></td>
                    </tr>
                    <tr>
                        <td text-align:center style="border:0px padding:15px">Předmět:</td>
                        <td></td>
                        <td text-align:center style="border:0px padding:15px"><input type="text" name = "Predmet" maxLength=100 style="width:150px"></td>
    
    
                    </tr>
                    <tr>
                        <td text-align:center style="border:0px padding:15px">Text:</td>
                        <td></td>
                        <td text-align:center style="border:0px padding:15px"><textarea name = "Text" maxLength=300 style="width:350px" cols="40" rows="5"></textarea></td>
                    </tr>
                    <tr>
                        <td text-align:center style="border:0px padding:15px">Datum od:</td>
                        <td></td>
                        <td text-align:center style="border:0px padding:15px"><input type="date" name = "DatumOd" style="width:150px" value="@DateTime.Today.AddDays(1).ToString("yyyy-MM-dd")"/></td>
                    </tr>
                    <tr>
                        <td text-align:center style="border:0px padding:15px">Datum do:</td>
                        <td></td>
                        <td text-align:center style="border:0px padding:15px"><input type="date" name = "DatumDo" style="width:150px" value="@DateTime.Today.AddDays(1).ToString("yyyy-MM-dd")"/></td>
                    </tr>
                    <tr>
                        <td><input type="button" name = "Ulozit" value = "Uložit" class="btn btn-success"/></td>
                    </tr>
                </table>  
            </div>
        </div>
    </form>


    INTER_MAN
    INTER_MAN --- ---
    PETJU: Jasně, díky :)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Ten operátor !! se mi moc líbí

    Early peek at C# 11 features - .NET Blog
    https://devblogs.microsoft.com/dotnet/early-peek-at-csharp-11-features/
    PETJU
    PETJU --- ---
    INTER_MAN: Velmi dobre! Muzu sdilet?
    INTER_MAN
    INTER_MAN --- ---
    Tak jsme v PostSharpu po spoustě měsících vývoje přišli s novinkou: https://www.postsharp.net/metalama

    Úvodní webinář: https://www.youtube.com/watch?v=eD5v57PhvDs&t=2883s

    A jde to zkusit rovnou z browseru :) https://try.metalama.net/ Ale ve Visual Studiu je to ještě lepší - viz video.

    Pokud tady je nějaký speaker, kterého by to zajímalo, může se k nám přidat na Slack: https://www.postsharp.net/community

    (Omlouvám se za "reklamu", ale doufám že to bude hlavně pro spoustu vývojářů užitečné. Stejně jako už dlouho je PostSharp.)
    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    SIRLOON: Muzu navod pro neznalce? Dekuji.
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    SRNECEK: jestli je to v browseru tak ten ti ho exportne do csv
    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    TOOMIX: Ne, to jsem tak nahodil, ze by asi nekdo tady mohl vedet, co s tim.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    SRNECEK: to je v nějaké C# aplikaci?
    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    Ahoj, asi otazka mimo, ale zapomnel jsem heslo, mam jej ulozene v jen trvale prihlaseni, nove nelze vygenerovat. Lze vytahnout heslo z "trvale prihlaseni", neni ulozene. Diky.
    LARS_GUNNER
    LARS_GUNNER --- ---
    MORMEGIL: Tohle az vezme do ruky nova generace progresivni mlamoju, tak mame o zabavu postarano. :D
    MORMEGIL
    MORMEGIL --- ---
    TOOMIX: Tyvole to je neuvěřitelná záplatokonstrukce, co do toho C# dostali!
    public void LogMessage(LogLevel level, [InterpolatedStringHandlerArgument("", "level")] LogInterpolatedStringHandler builder)

    The empty string (""), specifies the receiver. The compiler substitutes the value of the Logger object represented by this for the next argument to the handler's constructor.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam