• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    CERMI_FOX: MAUI teď neřeším. Jde mi o .NET Framework 4.8 a WinForms aplikaci s DevExpress knihovnama, případně i o .NET6 s API
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    TOOMIX: clickonce je tvuj kamarad. Nevim teda jak s novyma vecma jako maui, ale desktopova ideal
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    MEMNON666: díky, tahle možnost mě vůbec nenapadla
    MEMNON666
    MEMNON666 --- ---
    TOOMIX: myslím, že obdobný scénář, je ideální pro Publish přímo z visual studia - síťová cesta do LAN, při zapnutí aplikace se poptá na novější verzi
    Deploy a .NET Windows Desktop application using ClickOnce - Visual Studio (Windows) | Microsoft Docs
    https://docs.microsoft.com/en-us/visualstudio/deployment/quickstart-deploy-using-clickonce-folder?view=vs-2022
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    TOOMIX: jo a nemůžu to prohánět přes nějaký cloud, musí to jet jen lokálně v rámci LAN
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Budu dělat winforms aplikaci, kterou bude najednou používat cca 30 lidí. Protože to bude dlouhodobý vývoj atd., potřebuju, aby měli všichni pořád aktuální verzi. Dělat instalátor a dávat ho někam na server je blbost. Když to budou spouštět ze sítě, tak mě to zas nedovolí přepsat spubory, když to bude mít někdo puštěný.

    Moje představa je že dám někam na síť čerstvý build aplikace/novou verzi dll, uživatel zavře aplikaci, pokliká na ploše na zástupce, "něco" se pustí, koukne jestli je na síti (SMB) nová verze (buď hlavní exe nebo nějaká z dll) a nabídne to update. Když to uživatel odsouhlasí, provede to update a spustí aplikaci. A nebylo by blbý mít možnost tam psát nějaké release notes, které by se zobrazily. Nějaký nápad, než si takovýhle updater napíšu sám?
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    TIKVIK: jak to dělám já - stanovím si částku čistou, kolik chci, přes daňovou kalkulačku si přičtu daně, přištu 10% jako dovolenou a vyjde mi, kolik chci zaplatit na živnosťák.
    V tvým případě bych šel naopak, z těch 100k hrubý se dá spočítat nákladová (tj +socko a nevím jaký ještě daně), přičíst 10% jakože dovolená a vyjde měsíční částka, to podělit 168 a vyjde hodinovka. Pokud je potřeba nějaká zvláštní licence na něco, tak to je třeba tam taky rozpustit, ale většinou to nedělám
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    TIKVIK: Najdi si nějakou kalkulačku a spočti si, jaké jsou mzdové náklady zaměstnavatele. Pro 100k hrubého je to cca 133k. Pro zaměstnavatele tedy není finanční rozdíl, jestli ti bude vyplácet 100k hrubého, nebo jestli mu budeš fakturovat 133k. Hodinovku odvodíš vydělením 160 (= 20x 8 hodin). Plus si ještě podle svého uvážení přičteš nějakou částku, která ti kompenzuje absenci nemocenské, dovolené a podobné věci.
    TIKVIK
    TIKVIK --- ---
    Doufám, že svým dotazem zde neurazím. Chtěl jsem se Vás zeptat kolik procentuálně vyjednat hodinovku s firmou, která vypisuje pro full-stack programátora 100K měsíčně na full-time.

    Chci si pro pohovor stanovit part time na živnost a absolutně netuším jak si z jejich full-time rozumně odvodit hodinovku na živnost. Zaměstnavatel by měl zohlednit, že za mne neplatí sociální a zdravotní a jiné benefity, za které platí zaměstnancům na plný úvazek. Někdo nějakou radu prosím? Vřelé díky!
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    A ještě jedna pěkná budoucí novinka

    Update all Visual Studio installations with a single click! - Visual Studio Blog
    https://devblogs.microsoft.com/visualstudio/update-all-visual-studio-installations-with-a-single-click/

    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Visual Studio on an ultra-wide monitor - Visual Studio Blog
    https://devblogs.microsoft.com/visualstudio/visual-studio-on-an-ultra-wide-monitor/
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    PEPSIN: je to random demo :)
    Když tak dokumentace:
    Minimal APIs overview | Microsoft Docs
    https://docs.microsoft.com/en-us/aspnet/core/fundamentals/minimal-apis?view=aspnetcore-6.0
    PEPSIN
    PEPSIN --- ---
    NECROMAN: Roztomile. Jen pokud dobre vidim ti muzou nesedet teploty s popisem :-)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Hraju si poprvé s ASP.NET Core Minimal APIs - komplet zdroják sample REST API serveru na <50 řádků kódu díky C# 10.0, record types, global usings...
    SUK
    SUK --- ---
    MICROPHONE: Patri to spis sem: [Programatorska spoluprace - spoluprace na projektech, nabidky prace] s lokalnim tematem to nema nic spolecneho :) Kazdopadne, v zavislosti na tom, jak to specha a jak vypadaji algoritmy samotne bych mozna mohl.
    MICROPHONE
    MICROPHONE --- ---
    prosím pomoc :) Potřeboval bych nechat přeprogramovat dva algoritmy.

    1) z Java do C
    2) z Pythonu do C

    nemá někdo volnou kapacitu? Prosím případně inbox.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    TOOMIX: tak nic, !! operátor zatím nebude a máme použít

    public static void M(string myString)
    {
        ArgumentNullException.ThrowIfNull(myString);
        // method 
    }

    C# 11 Preview Updates - Raw string literals, UTF-8 and more! - .NET Blog
    https://devblogs.microsoft.com/dotnet/csharp-11-preview-updates/#remove-parameter-null-checking-from-c-11
    ROMI
    ROMI --- ---
    TOOMIX: jo delal, xml serializace a vytahas si data, co potrebujes a s nima pracujes
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    TOOMIX: mě na tom tak neskutečně mrdá, že musím každou jedinou píčovinu napsat a nastavit. Chceš mít ve filtračním řádku na gridu u datetime sloupců kalendář místo zadávání přímé hodnoty? Bum, udělej v html pro každý sloupec filterrow template. Chceš mít něco uprostřed? Buď to nadeklaruj přímo přes style nebo si to celý dopiš do css a idálně obal divem. Jsem z desktop vývoje hrozně namlsanej, dám tam gridcontrol a vidím celé properties a hned vidím, co všechno na tom můžu nastavovat. Tady ne, tady v html nadeklaruju grid a pak musím přes ctrl + . čekat, co mi nabídne intellisense 🤦 Jo, časem se dopracuju k tomu, že si udělám vlastní věci, jakože třeba rovnou datetime column s hotovým kalendářem, abych to nemusel pokaždý psát atd., ale strašně mi tu chybí jakýkoliv designer, kde bych tyhle věci řešil přes drag and drop, případně nastavením v properties okně.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam