• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TENCOKACISTROMYProgramovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
    PEPSIN
    PEPSIN --- ---
    NECROMAN: Roztomile. Jen pokud dobre vidim ti muzou nesedet teploty s popisem :-)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Hraju si poprvé s ASP.NET Core Minimal APIs - komplet zdroják sample REST API serveru na <50 řádků kódu díky C# 10.0, record types, global usings...
    SUK
    SUK --- ---
    MICROPHONE: Patri to spis sem: [Programatorska spoluprace - spoluprace na projektech, nabidky prace] s lokalnim tematem to nema nic spolecneho :) Kazdopadne, v zavislosti na tom, jak to specha a jak vypadaji algoritmy samotne bych mozna mohl.
    MICROPHONE
    MICROPHONE --- ---
    prosím pomoc :) Potřeboval bych nechat přeprogramovat dva algoritmy.

    1) z Java do C
    2) z Pythonu do C

    nemá někdo volnou kapacitu? Prosím případně inbox.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    TOOMIX: tak nic, !! operátor zatím nebude a máme použít

    public static void M(string myString)
    {
        ArgumentNullException.ThrowIfNull(myString);
        // method 
    }

    C# 11 Preview Updates - Raw string literals, UTF-8 and more! - .NET Blog
    https://devblogs.microsoft.com/dotnet/csharp-11-preview-updates/#remove-parameter-null-checking-from-c-11
    ROMI
    ROMI --- ---
    TOOMIX: jo delal, xml serializace a vytahas si data, co potrebujes a s nima pracujes
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    TOOMIX: mě na tom tak neskutečně mrdá, že musím každou jedinou píčovinu napsat a nastavit. Chceš mít ve filtračním řádku na gridu u datetime sloupců kalendář místo zadávání přímé hodnoty? Bum, udělej v html pro každý sloupec filterrow template. Chceš mít něco uprostřed? Buď to nadeklaruj přímo přes style nebo si to celý dopiš do css a idálně obal divem. Jsem z desktop vývoje hrozně namlsanej, dám tam gridcontrol a vidím celé properties a hned vidím, co všechno na tom můžu nastavovat. Tady ne, tady v html nadeklaruju grid a pak musím přes ctrl + . čekat, co mi nabídne intellisense 🤦 Jo, časem se dopracuju k tomu, že si udělám vlastní věci, jakože třeba rovnou datetime column s hotovým kalendářem, abych to nemusel pokaždý psát atd., ale strašně mi tu chybí jakýkoliv designer, kde bych tyhle věci řešil přes drag and drop, případně nastavením v properties okně.

    LARS_GUNNER
    LARS_GUNNER --- ---
    UETOYO: To je prave ono. V Pythonu dela hodne vyvojaru nejake testovaci interfacy protoze maj k dispozici spoustu knihoven zdarma. Testovaci interfacy pak nema kdo dostat do produkce, tak se na to nalepi API a hura, apka je na svete. :D :D Rikal kamarad, ja to tak nedelam samozrejme. :D
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    LARS_GUNNER: já snad doufám, že na ten jejich endpoint pošlu request, přijde mi XML a sám to nějak rozparsuju. Jsem si nemyslel že to někdy vypustím z pusy, ale zlatý Helios a jeho Service Gate
    LARS_GUNNER
    LARS_GUNNER --- ---
    TOOMIX: Uprimnou soustrast.
    LARS_GUNNER
    LARS_GUNNER --- ---
    UETOYO: ad embedded: Jako jo, ale dneska se bez web znalosti v SW branzi skoro neda obejit. Sice mi Web pripada jako nekonecna implementace novych JS frameworku, bezpecnostnich connectoru/flyweight adapteru a wrapperu, plus k tomu srani s databazemi a logovanim na API, kde programatorske schopnosti narazi na barieru trpelivosti, ale tak uz to dnes je a nema cenu nad tim plakat. :D :D
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Je tu mezi vámi někdo, kdo implementoval v C# komunikaci se SAP skrze IDOC zprávy? Koukám na ten jejich SAP .NET Connector a mají jen pro .NET Framework 4.0 🤦

    SAP Connector for Microsoft .NET
    https://support.sap.com/en/product/connectors/msnet.html
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    LARS_GUNNER: už jsem se v tom rozkoukal. Nakonec, protože na desktopu používáme DevExpress, jsem skončil u Bootstrapu a DevExpress Blazor components

    Blazor: UI Components | DevExpress
    https://demos.devexpress.com/blazor/
    LARS_GUNNER
    LARS_GUNNER --- ---
    TOOMIX: Jsem na tom stejne. Muj drivejsi presah bylo embedded, ale ted je nejvetsi poptavka po back-endu, takze resim jestli ma cenu nejaky kurz treba na Blazor nebo se to da doucit za behu ve funkcnim teamu.
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    TOOMIX: Flexbox
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Mám takový začátečnický dotaz. Nikdy jsem nedělal weby, primárně jedu na winforms, konzolovky, windows services a mám za sebou pár API v .NET Core/.NET6. Zkusmo jsem si řekl, že udělám nějaký jednoduchý web v ASP.NET 6 s formulářem, který se odešle tlačítkem někam. Neřeším teď to zpracování dat po submitu, ale obecně jak dělat a pozicovat ty textboxy, labely atd. Na hulváta jsem to udělal přes tabulku (ikdyž vím, že tabulkový layout je out už asi 15 let), doprostřed jsem namastil sloupec s 5 mezerami, abych měl mezi labelem a inputem "odsazení", protože marginy mi nějak nefungovaly. Můžete mě prosím navést na nějaký web/video tutorial, jak tohle dělat správně? Díky

    <form method="post">
        <div class="border p-3 mt-4">
            <div class="mb-3">
                <table style="border:0px;margin-left:auto;margin-right:auto;">
                    <tr style="border:0px">
                    </tr>
                    <tr style="border:0px">
                        <td text-align:center style="border:0px padding:15px">Jméno:</td>
                        <td>     </td> <! –– fuj ––>
                        <td text-align:center style="border:0px padding:15px"><input type="text" name = "Jmeno" value = @Environment.UserName maxLength=100 style="width:150px"></td>
                    </tr>
                    <tr>
                        <td text-align:center style="border:0px padding:15px">Předmět:</td>
                        <td></td>
                        <td text-align:center style="border:0px padding:15px"><input type="text" name = "Predmet" maxLength=100 style="width:150px"></td>
    
    
                    </tr>
                    <tr>
                        <td text-align:center style="border:0px padding:15px">Text:</td>
                        <td></td>
                        <td text-align:center style="border:0px padding:15px"><textarea name = "Text" maxLength=300 style="width:350px" cols="40" rows="5"></textarea></td>
                    </tr>
                    <tr>
                        <td text-align:center style="border:0px padding:15px">Datum od:</td>
                        <td></td>
                        <td text-align:center style="border:0px padding:15px"><input type="date" name = "DatumOd" style="width:150px" value="@DateTime.Today.AddDays(1).ToString("yyyy-MM-dd")"/></td>
                    </tr>
                    <tr>
                        <td text-align:center style="border:0px padding:15px">Datum do:</td>
                        <td></td>
                        <td text-align:center style="border:0px padding:15px"><input type="date" name = "DatumDo" style="width:150px" value="@DateTime.Today.AddDays(1).ToString("yyyy-MM-dd")"/></td>
                    </tr>
                    <tr>
                        <td><input type="button" name = "Ulozit" value = "Uložit" class="btn btn-success"/></td>
                    </tr>
                </table>  
            </div>
        </div>
    </form>


    INTER_MAN
    INTER_MAN --- ---
    PETJU: Jasně, díky :)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Ten operátor !! se mi moc líbí

    Early peek at C# 11 features - .NET Blog
    https://devblogs.microsoft.com/dotnet/early-peek-at-csharp-11-features/
    PETJU
    PETJU --- ---
    INTER_MAN: Velmi dobre! Muzu sdilet?
    INTER_MAN
    INTER_MAN --- ---
    Tak jsme v PostSharpu po spoustě měsících vývoje přišli s novinkou: https://www.postsharp.net/metalama

    Úvodní webinář: https://www.youtube.com/watch?v=eD5v57PhvDs&t=2883s

    A jde to zkusit rovnou z browseru :) https://try.metalama.net/ Ale ve Visual Studiu je to ještě lepší - viz video.

    Pokud tady je nějaký speaker, kterého by to zajímalo, může se k nám přidat na Slack: https://www.postsharp.net/community

    (Omlouvám se za "reklamu", ale doufám že to bude hlavně pro spoustu vývojářů užitečné. Stejně jako už dlouho je PostSharp.)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam