• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SIHAJASárí, zaviňte se do krásy
    OLEJOVKA
    OLEJOVKA --- ---
    TRAMIN: a podle čeho paní usoudila, že není? nenašla tam krev od propíchaných prstíků vyšívače?
    MACSKA
    MACSKA --- ---
    TRAMIN: Který černý? Takové to s červenými/růžovými (jsem barvoslepá) okraji a s Krišnou(?) na vlečce? Nebo tam byl nějaký černý brokát? Každopádně škoda stříhat :-)
    CNV
    CNV --- ---
    TRAMIN: V ruce jsem ho neměla, tak nebudu soudit. Dneska se s termínem "ruční práce" žongluje tak volně (zvlášť v některých regionech), že nedůvěra je pouze logickým vyústěním - určitě jsem to nemyslela jako obvinění ze lži, chraň bůh :)

    Napadlo mě, nosíte hedvábí jenom ke zvláštním příležitostem, nebo i jen tak?
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    CNV: sari o kterem je rec je kupovano primo u vyrobce a je vysivane rucne. Puvodni cena za metr byla 2900,- Ted je potreba (jako kazde leto) uvolnit prostor nove zasilce, ktera bude v zari. Proto vyprodej vseho co zbylo.
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    TRAMIN: že by tam chtělo to sárí počkat na mě? až jednou budu mít peníze? já bych si ho tedy vážila
    OLEJOVKA
    OLEJOVKA --- ---
    TRAMIN: si už bohužel to sárí přesně nepamatuju, takže nemůžu soudit... každopádně se mohla podívat před koupí... a pokud nekupovala přes net, pak by musela reklamovat vadu, to nevím nakolik je fakt, že si myslela, že je to ruční výšivka...
    ale soudit můžu fakt, žew strojová výšivka je možná i skoro lepší, pokud chce sárí rozstříhat a sešít na šaty... stačí se podívat na indické výšivky "na jednu nit", které by po rozstříhání na díly zcela povolily...

    ale asi je to její boj... Veronika je dobrák, takže jí vrátí peníze a bude...
    koupit sárí za polovinu a pak chtít ještě slevu? protože jinak se neumím vysvětlit, proč se rozčiluje a prostě to nevrátí...
    CNV
    CNV --- ---
    To máme 1380 Kč za metr vyšívaného hedvábí, to mi přijde jako snesitelná cena - tyhle honosné látky jsou obvykle dost drahé.
    Ale netvrď mi, že to bylo fakt ručně vyšívané? To by muselo být mnohonásobně dražší... v Indii jsou dílny, kde se ručně vyšívají nádherné věci, ale nechávají si tam šít výrobci haute couture, kteří si to mohou dovolit zaplatit. Nezdá se mi, že by všechna ta "hand embroidered pure silk" sárí, co se jich po internetu motá, byla opravdu taková poctivá veledíla (už tady z jedné zkušenosti víme, že ani pure silk není vždycky pure silk).
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    OLEJOVKA: ona ho jeste nesmikla.ale napsala rozhorceny mail a tak se to bude jeste resit...ze na netu bylo,ze je to rucni vysivka a ono to tak neni a ze za ty penize si nemuze dovolit obycejnou strojovou vysivku. Tak me napada, ze ji stalo 6900,- coz je docela k smichu.
    OLEJOVKA
    OLEJOVKA --- ---
    TRAMIN: a jak to dopadlo? a vrátí ho rozstříhané? :o)))
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    pomoooc, mam si ho vzit?
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    CNV: jen k tomu cerbemu za 14900... pani si ho koupila zrejme na rozstrihani na historicke saty a ted ho chce vratit, protoze PRY neni rucne vysivane, ale strojove. Skoda ze tady nemam smajliky...
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    CNV: fakt? na tu jsem ještě nenarazila, díky, juknu tam :-)
    CNV
    CNV --- ---
    SKLIBA: No, to je opravdu technická otázka. Záleží na více faktorech - stav vlasů, jejich nálada v době barvení, kvalita henny, vlasová kosmetika. Ze svých zkušeností můžu poradit nejlíp asi francouzskou Hennecolor, barvit suché, co nejméně mastné vlasy, hennu na nich nechat dlouho (můžeš klidně celý den - mně se osvědčily cca 2 hodiny, hodinka byla málo) a nepřidávat do ní zesvětlující přísady (citron, jogurt). Vymývá se to, takže zářivě oranžová budeš dva týdny, pak se to trochu přitlumí, ale jenom jednou se mi stalo, že by se to fakt vymylo do nezajímavé hnědé. Vždycky tam ten ohnivý odstín vydrží minimálně stejně dlouho jako chemka, a nejlepší je to na slunci, vlasy obarvené hennou jsou zářivější než barvené chemkou.
    Je tu diskuze speciálně o henně, doporučuju pročíst, najdeš spoustu tipů i nějaké fotky.
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    CNV: fakt? a ještě technická, jak moc se vymývá? resp. jak často jsi tu ohnivou oranžovou musela obnovovat? mám strašnou chuť provést svým vlasům nějaký takový úlet a chemie mám po bývalých zkušenostech už dost
    CNV
    CNV --- ---
    No právě. Jestli myslíš pochcanou slámou středoevropskou myší "blond", tak tu mám taky a henna mi ji obarvila na ohnivě oranžovou :)
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    CNV: spíš bych radši intenzivnější barvu, proto se ptám... slabý odstín za tu námahu skoro nestojí
    CNV
    CNV --- ---
    Jestli si účinky henny na tmavě plavých vlasech představuješ jako slabý odstínek, který nebude ani stát za řeč, tak vyzkoušej, budeš příjemně překvapená :)
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    technická - holky, které máte zkušenosti s hennou, myslíte, že bych s ní mohla dosáhnout toho, aby se ta moje "pochcaná sláma" obarvila na nějaký intenzivnější měděný až červený odstín?
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    tak jsem neodolala, vyžehlila a zasářila se do hedvábíčka aspoň teď doma - a už chápu, proč se na tom člověk může stát tak snadno závislým :-) sklady se skládají snad samy, krásně rovně bez upravování a celkově je to labůžo :-) ani ze spodničky neutíká, pěkně drží i bez špendlíků
    OLEJOVKA
    OLEJOVKA --- ---
    SKLIBA: svatební nebude, musel by fotit ženich a ten přeci nesmí vidět svatební šaty na nevěstě :o) navíc je tu na Nyxu, nebudu to pokoušet :o))))
    to druhé, modré bude fotka až se načančám :o)
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    OLEJOVKA: jůůů fotofotofoto ať vidím, v čem budeš krásná nevěsta :-) a to druhé taky, ať máme radost... chjo... potřebovala bych 5000 ke štěstí :-(
    OLEJOVKA
    OLEJOVKA --- ---
    SKLIBA: jedno je svatební, tedy platil ženich a druhé přihodil z radosti nad tím, že netrvám na původním odhadu svatebního polo či celosárí na 50 tisíc :oD
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    OLEJOVKA: která? fňuk já chci mít taky penízky, abych si mohla koupit ještě jednooooo
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam