• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SIHAJASárí, zaviňte se do krásy
    DIABOLUS
    DIABOLUS --- ---
    TRAMIN: no jasný.. ještě že jsem češka :).. akorát kroj mi na svatbu nevyšel :(
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    DIABOLUS: já bych se asi taky nesmála. musís se prestehovat, beres si nekoho koho treba ani neznas, mas na sobe lehangu, ktera desne skrabe, spoustu tezkych sperku. A do toho jeste musis sedet nekolik hodin, zatimco ostatni se bavi...
    DIABOLUS
    DIABOLUS --- ---
    TRAMIN: no asi podle nějaké tradice se nevěsta nemá smát, aby nebyla nešťastná v manželství.. nebo nevim...
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    DALEEN: oni vsichni na tech fotkach vypadali dost nestastne nebo nastvane. Tezko rict proc
    DALEEN
    DALEEN --- ---
    TRAMIN: Tedy to je nadšená nevěsta.....a podle očí bych hádala že je to nevěsta se žloutenkou.
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    až budete mít pocit, že je něco "moc"... vždycky jde přidat
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    MOIRAIN: do indie se jede az v rijnu,takze je to mozne.

    Kdo se chcete prijit podivat, urcite to stoji za to. je tam spousta sari i sukni
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    Má ještě smysl zítra přinést do Gangy charitativní sárí a polosárí? Nějak jsem celé září neměla čas.
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    KATERINA: do konce zari.

    PERSENTI: vyhnula bych se slovu "mimopražský" protoze akce bezi i v Brne. Jinak je trochu problem jak to poresit posilanim penez, protoze nam to nesmi projit pres ucet jakozto nenase penize.
    KATERINA
    KATERINA --- ---
    TRAMIN: do kdy ta charita běží? že bych tam něco donesla...
    PERSENTI
    PERSENTI --- ---
    Jaká je šance pro mimopražské vybrat sárí z charitativní akce, budete mít někde fotky?
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    Tak kaftany opravdu nejsou a budou az na podzim. podle vseho az v rijnu. bohuzel. a to jich bylo skoro padesat kusu.

    Chtela bych pripomenout, ze bezi charitativni akce a prave tady pristala velka hromada sari a nejaka ta sukne. takze je z ceho vybirat
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    RENNFRI: no ja mam ted "dva roky prazdnin", ale kaftany bavlnene tam jsou. nebo uz ne??? jinak zaridime, ale az v rijnu.
    RENNFRI
    RENNFRI --- ---
    dámy ze sárí.cz - budete mít zase kaftany? jsem naznala, že by se mi jeden na doma krásně hodil a zjistila, že jsem je u vás naprosto a zcela prokaučovala :-D
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    DALEEN: strapecky prisivaci jsou a jedny stribrne ozdoby na konec vazani snurek taky.
    Jinak souhlas. strihy se v Indii delaji od oka po pameti. proto neexistuje nejaky rozumny a kazdy si na nej prijde nejak sam. Pripadne se da rozebrat nejake uz hotove a podle nej jit.


    SELLIGAN: akorat bacha na "hedvabi" a "zari" a podobne. par jsem jich zkusila a nikdy to nebylo hedvabi a kvalita je horsi jak na fotce. zalezi co od toho cekas.
    SELLIGAN
    SELLIGAN --- ---
    MOIRAIN: já debil...dlouho ziju v domneni, ze yard je pul metru protoze liubra je pul kila. blbec...omloivam se
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    SELLIGAN: yard má 90 cm přibližně, takže délka těch sárí je asi 4,5 m, je to dost málo, ale nějak to asi půjde
    SELLIGAN
    SELLIGAN --- ---
    pořád koukám po krásných sárí na ebay...ale proč sakra mají úplně všude délku 5 yardů? vždyť je to je 2,5m To se do toho nekdo nasouká? nebo jak se to pak váže?
    DALEEN
    DALEEN --- ---
    LIMONADA: Pokud má jen okraje, tak se používají na rukávy a na zadní spodní lem. Pokud chceš mít odhalená záda, není problém ušít jen pření díl a vzadu zaváza provázek ideálně s nějakou ozdobou (tuším že v Ganze mají/měli nějaké střapečky přímo k tomuhle účelu. A ze předu jde jen o top se záševky na prsou. Plus, pokud budeš mít jen vázačku na zádech nemusíš mít zapínání vpředu ;)
    Jinak, pokud je to škrobená bavlna, pomůže mnohokrát vyprat a vyžehlit, dát pod prostěradlo a válet se na sárí. Rozhodně nepoužívej aviváž (sice odškrobuje rychle, ale ničí vlákna). Pokud bude bavlna hodně jemná, což asi bude, neodškrob si sárí úplně, případně je dobré občas trošku přiškrobit, ono pak lépe drží.
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    DALEEN: tak asi bavlna, je to dost pruhledne,hedvabi urcite ne,bylo za par penez;)
    ten kus na choli ma akorat protkavane kraje, takze z toho asi strihnu rukavy teda=)
    zapatram teda jeste po strihu, mam zdobena zada,tak budu rada kdyz to choli neskryje=)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam