• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADĚTSKÝ POKOJ - nábytek & vybavení, rady & postřehy
    FILOMENA
    FILOMENA --- ---
    _AMBRA_: az se jednoho krasneho dne (doufam, ze to nebude vecnost) prestehujem do noveho, tak budu muset tyto ceny zkousnout.....ted do nezrekonstruovaneho panelakoveho bytu nechcem moc vrazet, zatim nemam realnou predstavu o budoucim pokojicku, tak mi ta cena prijde dost....resime to staryma skrinkama, ktere alespon polepime, aby nebyly jak pest na oko ;)
    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    jinak jen tak pro info, když už se tu bavíme o cenách...
    ptala jsem se truhláře, na kolik by vyšla tato postýlka, akorát né 120cm ale 140cm, řekl mi, ať si jí koupím v té Ikee, že mi ji udělá 2x až 3x tak drahou :(

    v Ikee stojí 2tis

    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    FILOMENA: přes 6 tisíc na tom imo stojí to, že po tom děcka můžou lézt, můžeš to zabudovat do pokojíku ne jako skříň, ale jako odpočívadlo - stačí na to dát polštář, můžeš do toho dát šuplata různých rozměrů, takže ze skříně na pleny a ručníky stane skříň na výtvarné potřeby pro předškoláka....
    prostě si to dotvoříš podle své fantazie (ostatně jako skoro všechno z Ikea.)
    imo lepší dát 6 tis za tohle, co v podstatě roste s děckem, než za kus těžkého nábytku, který nemůžeš inovovat a jen zabíra hromadu místa...

    drahé to je, o tom žádná, ale ta cena tomu imo odpovídá
    MATA
    MATA --- ---
    _AMBRA_: tak u nás opakujou NE a dělají gesta jako já
    MONKA
    MONKA --- ---
    FILOMENA: jako určitě by se to dalo i udělat, když by byl někdo šikovný
    MONKA
    MONKA --- ---
    _AMBRA_: tuto http://www.branakdetem.cz/belize-vulcano.htm


    FILOMENA: no jasně je to drahý já jen říkám, že se mi to líbí
    FILOMENA
    FILOMENA --- ---
    MONKA: me prijdou tyhle sestavy z ikey hrozne predrazene.....co na tom stoji pres 6 tisic? jako pekne to je, i my na to koukali, ale cena se mi nejak nezda...
    MONKA
    MONKA --- ---
    MATA: to třeba ještě příjde, ja v pubertě jsem si malovala na zeď
    _AMBRA_: jj houpačka super, původně se nám líbila tato http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/00065497, ale to by asi spadl, tak možná do budoucna

    jo v paneláku bych to asi taky nedala i když tchýňi dcera má v pokojíku takový houpací síťkový křesílko a nestěžují si, unese jí to a všechny ostatní taky.

    už jsem na to koukala, líbí se mi ty takový schůdky http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/S09871292
    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    MONKA: závidím tu houpačku! koukám, že jí máte přidělanou do trámu, u nás, v paneláku, si o takovém pohoupání můžu nechat zdát :/
    (kdysi jsem měla ve starém bytě houpací síť, to byl panečku relax:)

    a tu šuplíkatou vysokou skříň si můžeš všelijak poskládat, mají různé druhy...i ty šuple do nich
    http://www.ikea.com/cz/cs/search/?query=trofast


    MATA: ups :// to nezávidím
    (jinak, u nás "tytyty" ani plácnutí přes ruku absolutně nezabírá, na nic, se mi začně řehtat a dělat na mě tytyty!! :)
    MATA
    MATA --- ---
    MONKA: doufej:-)...raději, kdybych je měla kreativní a malovali na ně, než tohle:-))
    MONKA
    MONKA --- ---
    MATA: tyjo tak to je taky hustý, my máme taky okousanou postýlku, ale to neřeším, neustále mu opakuji "ne" a doufám, že ho to přestane bavit
    MATA
    MATA --- ---
    _AMBRA_: raději bych okousaný a vylomený šprušle, než to co udělala dvojčata s tapetami:-)). Mají zálibu den co den rvát tapety, i když už byla několikrát potrestána, stejně je to neodradilo, dolepování cárů už jsem vzdala. Takže pokojíček mají opravdu originální:-(...kdybychom měli štukovaný zdi, vymaluju, ale podkrovní pokojíček s těmi stěnami, co máme, lze jen tapetovat.
    MONKA
    MONKA --- ---
    _AMBRA_: to jak tam máš to stěmi šuplíky se mi moc líbí, nezabere to moc místa a dáš tam v podstatě co chceš, oblečení, hračky apod.... Se na to mrknu v ikei, určitě to prodávají zvlášť viď?
    MONKA
    MONKA --- ---
    _AMBRA_: tak ze čmárání mám taky strach, naštěstní alespoň jsme mu vymalovali omyvatelnou barvou na zeď, tak snad ho pak nebude lákat malovat jinde. Já jsem takhle na návštěvě pomalovala celý obyvák, to měli pak ze mě pěknou radost :)

    SRETSIS: tak to asi nějak zvlášť řešit nebudu, koupíme nějakou levnou obyč, protože potřebujeme skříň, protože nemáme ani my s manželem. Zatím má v pokoji starou almaru, kde má 2přihrádky a ostatní máme my, ale nějak nám to nestačí.

    my to máme zatím takto, válendu tam mám ještě z dob, kdy jsem sním spala, kvůli kojení, teď slouží jako úložný prostor a přebalovák

    tahle houpačka nás natolik zaujala, že jsme mu jí museli koupit, občas chce pohoupat, ale až bude větší tak snad ho bude bavit, eventuelně můžeme koupit jinou

    no a na druhé straně do budoucna chceme psací stůl a nějakou skříň. Jinou fotku na tu stěnu nemám
    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    MONKA: počítám i s tím, že začne čmárat, nejen po papíře.) taky autíčkama jezdí všude možně, nejlépe po stěnách a skříňích...takže ono se to dost rychle opotřebuje...
    ale takový předškolák už bude mít (snad:) rozum a svůj vkus, tak zainvestujeme později :)
    MONKA
    MONKA --- ---
    _AMBRA_: hezký pokojík máte
    MONKA
    MONKA --- ---
    _AMBRA_: tak to máš asi pravdu, to jsem řešila taky, jestli mu koupit nějakou skříň ze serie pokojíků a aby měl i třeba stejnou postel atak, ale pak si říkám, že vyroste, nebude se mu to líbit a budeme zařizovat pokoj znova., což nás určitě časem nemine. Teď mu je určitě jedno jakou bude mít či nebude mít skříň
    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    a když už jsem vzala do ruky ten foťák, tak jedna okousaná postýlka, s vylomenýma pštruslema...už se těším(e) na novou:))

    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    MONKA: my použili jako dětskou šatní skříň obyč skříň, do které muž přidělal ještě jednu tyč...
    skříň je obyčejná, nic úchvatného, ale slouží, a až prcek bude větší, vybereme zařízení, které se bude líbit jemu

    takže toto na oblečky:


    a toto na ručníky, plenky, prostěradla atd...(miluju celou tu sérii)
    Ikea Trofast



    SRETSIS: to je bezvadný, škoda, že je člověk omezený finančně :/

    MONKA
    MONKA --- ---
    SRETSIS: hmmm tak ta je boží i to ostatní, akorát moc drahá na nás
    no právě nevím jestli mu vybrat nějakou barevnou nebo jen přírodní dřevěnou, ne moc finančně náročnou. Má žlutý pokojík s kombinací dřevěné podlahy a modrými prvky, tak pořád váháme
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam