• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADĚTSKÝ POKOJ - nábytek & vybavení, rady & postřehy
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    KAWALSKI: Nojo, ale to nemusí být barvou... kolik mu je? To může být obyčejná noční můra (naprosto "normální" v předškolním věku, zejména do 4 let), "bubák" nebo jednoduše samota...
    Taky jsme měli, ale pořešili jsme.
    Jo, někdy je "blbě" postel, u nás se taky někdy syn v noci otočí hlavou k nohám (což je směrem do pokoje - do prostoru - a ke dveřím, já bych takhle neusnula). Dítě nepřesvědčuju, přizpůsobím se... nechám ho spát jak chce.
    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    SANTAL: náš ( já a přítel ) pokoj měl být sytě oranžový, dopadl sytě lososově a synovi se to líbí, ale bojim se, jeslti usne :-/ dnes v noci jsem ho nasla s perinou a polstarem spat na zemi v chodbe baraku, kde si rozsvitil chodbove svetlo ( to stejne sviti po vetsinu noci ) :-/
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    KAWALSKI: Přiznám se k našemu, právě zařizovanému pokojíčku. Doteď spí děti se mnou, v ložnici, která má sytě pomerančovou barvu (optimistickou.... a žádný problém se splínama, nebo s usínáním, nemaj (starší 3 roky, mladší 11 měsíců).

    Rozhodli jsme se jim naši současnou ložnici přenechat (a my si ji zřídíme v jiném pokoji), přemalovávat nebudu (tedy budu, tu "novou ložnici, pomerančově :-) ). V současnosti je tam bílá skříň a bílá komoda, tmavé - černobílé - obrázky... hm, nahotinek, ty pudou s náma :-) pryč )

    Dětem jsem se rozhodla koupit nábytek z masivu, a to tuto palandu http://www.domestav.cz/cs/katalog/palanda-elko.html#menu
    a "rostoucí" psací stůl http://www.domestav.cz/cs/katalog/psaci-stul.html#menu - včetně toho kontejneru.

    Skříně budu dokupovat až prostor s postelema trošinku "zažijem".
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    _AMBRA_: šprušle ještě máme, ale ari už taky projevuje snahu přelejzat, tak dost zvažuju, že to holt sundáme...ale je mi jasný, že v tom okamžiku začne v noci štrádovat po baráku a představa, že se ocitne na schodech (máme je v podstatě hned u dveří z pokoje) mě teda nadšením nenaplňuje
    _AMBRA_: máme taky podobnou, ta možnost sundat obě bočnice byla při výběru hlavní, protože je z toho rázem skoro dospělácká postel, tak počítám, že v ní ari bude v pohodě spát ještě v první třídě...jen si nějak nepamatuju jakou nosnost tyhle postele pro děti vlastně mají :/
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    PABLINKA: u nás šprušle. pštrusle je výborný :D
    PABLINKA
    PABLINKA --- ---
    _AMBRA_:
    MARKYTKAK: u nás se říká "šprusle", jak se tomu říká ještě jinde? :-))
    MADIETTA
    MADIETTA --- ---
    GENTIANA: bohužel nemám ázijsky vycepované děti, moji spratci by se mi na nějaké rolování brzo vykvajzli :-)
    GINGERCAT
    GINGERCAT --- ---
    _AMBRA_: pštrusle je slovo, které mi málem zlomilo zrak ;)
    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    MARKYTKAK: vždyť to jsou pštrusle, vlastně tyčky .)
    no, a když jsme dvě tyčky z jedné bočnice vyndali, David řval a řval a chtěl je dát zpět, ukazovala jsem mu, že může prolézt, ale to ho vůbec nezajímalo...
    asi zkusíme oddělat celou tu bočnici, a uvidíme...v celém bytě stejně máme různé zábrany a pojistky, aby se nedostal na elektriku, spíš se bojím, aby vůbec usnul...
    no, vyzkouším a uvidím, jak píšeš, lepší než aby špatně spadnul :/
    MARKYTKAK
    MARKYTKAK --- ---
    _AMBRA_: proš tomu říkáš pštrusle? :D to se neda ani vyslovit :D Martin spí na dětské postýlce pár měsíců. I když velka nevyhoda je, že proste muze zdrhnout a dost casto vylezal, treba ve tri rano přitapal a tak. ted je s nim problem pri ukladani, vcera jsme ho ukladali hodinu a pul, az jednu dostal na prdel a byl klid. ale jestli uz preleza, tak je vyndej, lepsi když bude delat mejdan po nocích (ale to se nam fakt nestalo) nez aby blbe spadnul nebo to převratil na sebe. Martin jeden cas si i vylezal pri polednim spanku si hrat, ale pak se zase šel uložit a spal.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    MADIETTA: ázijská metoda, že děti ráno srolují matraci a deku a strčí je do skříně a na uvolněné ploše můžou tancovat, nepřichází v úvahu?
    KISSA
    KISSA --- ---
    ORIKA: nas malej spi na 200 cm od roka a pul :) prestavovali jsme pokoj, mala 4leta si vybrala malickou postylku po odebrani sprusli a on velkou... :)
    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    PABLINKA: krásná postel, možná by nebylo špatné, vidět ji i na nějaké reálnější fotce...a taky bych nechala ten kokos-molita .)


    ORIKA: máte ještě na postýlce pštrusle? nebo jste vyndali ty dvě tyčky? (prcek nám už po několikáte přelezl pštrusle a pěkně si namlel :/ ale zase nevím, co by po nocích dělal, kdyby tam ty pštrusle neměl...aby třeba nerozjel s plyšákama nějakej mejdan :))
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    PABLINKA: mně se moc líbí :)
    PABLINKA
    PABLINKA --- ---
    ORIKA: já si taky myslím, že ten kokos-molitan asi bude nejlepší, i z toho důvodu, že je na to prostě už zvyklý... Vítek bude asi dost velký, teď měl ve 20 měsících 88 cm, č. nohy 25, tak uvidíme, kam poroste... pravděpodobně ale mých 152 cm mít nebude, já bych postel 200 cm ani teď nepotřebovala :-D
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    PABLINKA: vypadá výborně, jen těch 200cm mi přijde na 2letý dítě docela dost, náš prcek by se v tom ztrácel..na druhé straně je fakt, že vydrží až do puberty :) co se matrace týče, tak u nás jsme i do větší postýlky koupili osvědčenou kombinaci kokos-molitan
    PABLINKA
    PABLINKA --- ---
    ráda bych znala vaše názory na tuto dětskou postel: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=42223615&tab=0, na MMB je, zdá se, velmi oblíbená, nám se taky líbí, uvažujeme, že ji malému (22 měsíců) pořídíme a dáme mu ji k 2. narozeninám... Myslím, že by mohla vydržet klidně až do dospělosti, jen by se případně později vyměnila matrace. A k těm matracím - jaké se vlastně doporučují 2letým, 3letým, 4letým dětem? Vím, že pro ty nejmenší jsou nejlepší tvrdší matrace typu kokos-molitan (tu má malý teď, je opravdu pevná a tvrdá, tak nevím, zda v něčem podobném pokračovat nebo zvolit něco měkčího).
    MARKYTKAK
    MARKYTKAK --- ---
    KAWALSKI: také bych dala zelenou. syn ma nejchladnejsi pokoj, dali jsme tak zelenou v kombinaci s takovou "pískovou", aby to trochu zateplila. Myslím,že to studeně nepusobí. Nálepky pak mohou krásně dodekorovat (netvrdím, že ty naše;), jdou dobře sundat, až se za čas omrzí a není vidět, že tam byly, takže není nutné malování (z tohoto důvodu) :) a ty barvy vypadají v každém světle jinak!

    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    KAWALSKI: zelenou .)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam