• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADĚTSKÝ POKOJ - nábytek & vybavení, rady & postřehy
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    KAWALSKI: Ale tenhle způsob není "o inteligenci", ale o emocích. Dělá se to - úspěšně - i s dospělýma... třeba se tak dá "odstříhnout" od bývalého partnera, emočně (po rozvodu, například)... tam se klidně pálí i imaginární fotky (v hypnoze, třeba). Funguje to velice dobře.
    Proto bych tady postupovala nějakou tou "dětskou verzí" ;-)
    SRETSIS
    SRETSIS --- ---
    KAWALSKI: Ó, to moc ráda slyším, ptže to vzhledem k oknům na sever byl náš záměr, takže díky:)

    A k Tvé otázce, nevím jestli potěším nebo zklamu, ale pokojíček tak jako na fotce bohužel většinu dne nevypadá:) Před spaní nebo příchodem návštěvy se snažíme vždy uklidit, hodně nám v tom pomáhá systém, že každá věc má své místo a díky té šatní tyči se nemusí nikde pohazovat oblečky. Chybí nám ale samostatná knihovnička, Vzhledem k málo místa bych ji dala na zeď, ale na zemi by zas byla přístupnější pro holčičku, tak zatím váhám.

    WERKA
    WERKA --- ---
    PABLINKA: Nevím, jestli v pozdějším věku nebude vadit to zvýšení v nohách. Když jsme kupovali nové postele na chalupu, tak puboš (dneska má asi 188cm, tenkrát měl o něco míň) právě tohle "čelo" v nohách nechtěl, stejně jako manžel, který má něco málo pod dva metry. Oběma to tam pocitově vadí.
    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    SANTAL: on to byl nějakej kreslenej, ale dobrý nápad, třeba ot pomůže...i když s jeho inteligencí se objím, že na tohle neskočíé :-/
    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    ORIKA: :))
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    YENNEFER:
    KAWALSKI: Co tak vytisknout ten obrázek, spolu rituálně potvoru spálit a prach spláchnout? ;-)
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    KAWALSKI: tu obludu hrál willem dafoe a místo noční můry si docela zaslouží :-) asi bych vymyslela nějaký rituál, jak ho vyhnat...

    ORIKA
    ORIKA --- ---
    _AMBRA_: my máme tu postel fakt úplně stejnou :)
    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    poupravený pokojík, vše nebezpečné odebráno .)
    (když to tak vidím, pokoj je docela malý, syté barvy by asi nebyly to pravé ořechové...)



    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    SANTAL: mimino bude sedm let stare, za chvilku... u me vim proc to tak je a lecit to nebudu, to uz se snazilo hodne lidi a pry lepsi to nechat, jak to je ;-) ale napad s obrazkem je super, my mame ted u postele mito svetla taky "bubáčka", takova vecicka z ikea, co meni svetlo, dost mu to pomaha, jen kdyby se to porad nevybijelo .-/
    SRETSIS: prekrasne svetly pokoj ;-) a jak je tam uklizeno, to je kvuli foceni, nebo bezna vec?
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    KAWALSKI: No v případě dospělého se to považuje za nemoc - a je potřebné to tedy léčit. U mimin je to časté a obvykle věkem odezní.

    Já mám v ložnici "portrét" - manžel mě nechal namalovat jako fantasy hrdinku s pořádným klackem v ruce. řekla jsem synovi, že pokud přijde bubák, tak ho plácnu kyjem "po čuni". Ale že to ani není zapotřebí, neboť každý bubák, co by přišel, to uvidí na obrázku a rovnou uteče.
    Syn se mě občas chodí zeptat, jak je to s tou palicí, proč ji tam mám, nebo co udělám s bubákem - ale noční můry nemá, ani strachy, usne ve tmě, pohoda. Tohle - a pár dalších věcí - nám to plně eliminovalo. Občas má, samozřejmě, špatný sen - ale ne můru... a ne často.
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    SRETSIS: ten pokoj je krásně prosvětlenej :)
    SRETSIS
    SRETSIS --- ---
    Pár lehkých změn v našem pokojíčku



    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    SANTAL: také ho nechávám, o to nejde, on špatně spí co viděl u kamarádky nějaký díl spidermana a objí se nějaké zelené obludy na skejtu ( co to je netuším ). noční můry byhc mu nepřála, já od 10ti let spím max 4 hodiny denně a většinu z té doby prokřičím v noční může :-/
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    KAWALSKI: Nojo, ale to nemusí být barvou... kolik mu je? To může být obyčejná noční můra (naprosto "normální" v předškolním věku, zejména do 4 let), "bubák" nebo jednoduše samota...
    Taky jsme měli, ale pořešili jsme.
    Jo, někdy je "blbě" postel, u nás se taky někdy syn v noci otočí hlavou k nohám (což je směrem do pokoje - do prostoru - a ke dveřím, já bych takhle neusnula). Dítě nepřesvědčuju, přizpůsobím se... nechám ho spát jak chce.
    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    SANTAL: náš ( já a přítel ) pokoj měl být sytě oranžový, dopadl sytě lososově a synovi se to líbí, ale bojim se, jeslti usne :-/ dnes v noci jsem ho nasla s perinou a polstarem spat na zemi v chodbe baraku, kde si rozsvitil chodbove svetlo ( to stejne sviti po vetsinu noci ) :-/
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    KAWALSKI: Přiznám se k našemu, právě zařizovanému pokojíčku. Doteď spí děti se mnou, v ložnici, která má sytě pomerančovou barvu (optimistickou.... a žádný problém se splínama, nebo s usínáním, nemaj (starší 3 roky, mladší 11 měsíců).

    Rozhodli jsme se jim naši současnou ložnici přenechat (a my si ji zřídíme v jiném pokoji), přemalovávat nebudu (tedy budu, tu "novou ložnici, pomerančově :-) ). V současnosti je tam bílá skříň a bílá komoda, tmavé - černobílé - obrázky... hm, nahotinek, ty pudou s náma :-) pryč )

    Dětem jsem se rozhodla koupit nábytek z masivu, a to tuto palandu http://www.domestav.cz/cs/katalog/palanda-elko.html#menu
    a "rostoucí" psací stůl http://www.domestav.cz/cs/katalog/psaci-stul.html#menu - včetně toho kontejneru.

    Skříně budu dokupovat až prostor s postelema trošinku "zažijem".
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    _AMBRA_: šprušle ještě máme, ale ari už taky projevuje snahu přelejzat, tak dost zvažuju, že to holt sundáme...ale je mi jasný, že v tom okamžiku začne v noci štrádovat po baráku a představa, že se ocitne na schodech (máme je v podstatě hned u dveří z pokoje) mě teda nadšením nenaplňuje
    _AMBRA_: máme taky podobnou, ta možnost sundat obě bočnice byla při výběru hlavní, protože je z toho rázem skoro dospělácká postel, tak počítám, že v ní ari bude v pohodě spát ještě v první třídě...jen si nějak nepamatuju jakou nosnost tyhle postele pro děti vlastně mají :/
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    PABLINKA: u nás šprušle. pštrusle je výborný :D
    PABLINKA
    PABLINKA --- ---
    _AMBRA_:
    MARKYTKAK: u nás se říká "šprusle", jak se tomu říká ještě jinde? :-))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam