• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADĚTSKÝ POKOJ - nábytek & vybavení, rady & postřehy
    KOPRETKA
    KOPRETKA --- ---
    TERRYNKA: nám to svítí celou noc, ale dobíjecí baterky pár nocí vydrží..)
    TERRYNKA
    TERRYNKA --- ---
    dotaz k želvě - svítí celou noc, dokud není čudlíkem vypnuta, nebo má nějaký časovač?
    LURA
    LURA --- ---
    AAMALI16: To mě těší :-)
    Kdybys viděla, jak ta místnost vypadala předtím - nebylo tam žádné okno, ta okna byla devadesát let zazděná, tak jsme je obnovili. Na podlaze byla roztlučená mokrá betonová dlažba, omítky na půlce vůbec nebyly. S vyvážením mi pomáhal starší syn, s kopáním podlahy a vybouráváním oken manžel. Dřevěná podlaha, strop, většina omítek, malba, návrh oken i dřevěná příčka oddělující půlku puberťáka od půlky malého školáčka je moje vlastní práce :-)
    AAMALI16
    AAMALI16 --- ---
    LURA: jeeee dycha na me pohoda...i ja bych se citila v takovem pokojicku spokojenaaa .)
    GORK
    GORK --- ---
    LURA: ten lustr je naprosto skvělej! Má to perfektní atmosféru!
    PABLINKA
    PABLINKA --- ---
    tak si tak říkám, že kdybych měla baráček, tak bych do oken nejspíš žádné záclony nedávala, ale jak bydlíme v paneláku, zrovna okno pokojíku má výhled do panelákového vnitrobloku, tak tam mi přijdou záclony (a nejlíp kombinace žaluzií a záclony) jako dobrý nápad...
    LURA
    LURA --- ---
    LUBAR: My v dětském pokoji okna holá máme - ale taky ten úchvatný výhled, takže OK. Okno vede do zahrady a pak je vidět sousedova chalupa. Uvažuji jen o nějakém zatemnění na noc, asi roletku nebo závěs, ale přes den je opravdu hezčí koukat ven.
    Náš pokojíček:
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    LUBAR: 3 pokoje máme do dvora, první patro, s těma stromama... dvůr je fakt veliký - a hrají se na něm děcka, zeleň, prolejzačky, pískoviště, basketbalové hřiště (permanentně předělávané mým mužem za pomoci barevných kříd na improvizované dopravní hřiště :-) )... a horda děcek, obvykle 5-15.
    Důležité jsou proto zvukotěsnící okna ;-)
    LUBAR
    LUBAR --- ---
    SANTAL: okna se žaluziema, taky je máme :), my přijdou snad ještě horší než okna bez těch žaluzií... a to máme okna i žaluzie fakt pěkné, obojí dřevěné, ale ten výhled do ulice rodinných domků prostě nikterak úchvatný není...
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    LUBAR: tak nemít záclonu neznamená mít okna holá - mě tedy okna, na kterých jsou žaluzie (jako u nás) holá nepřijdou... ale taky je fakt, že pohled přes okno je skvělý (koruny vzrostlých stromů) většinu roku ;-)
    FILOMENA
    FILOMENA --- ---
    tez nemame zaclony.
    PABLINKA
    PABLINKA --- ---
    LUBAR: my jsme teda alergici oba rodiče, ale udělala jsem takový kompromis - vyházela látkové skříně, které tam předtím byly, a dala tuhle krátkou záclonu :-)
    LUBAR
    LUBAR --- ---
    Já dětem do pokoje záclony taky dala, holá okna, pokud z nich není úchvatný výhled, mě nějakým štěstím nenaplňují... a alergici nejsme :)
    PABLINKA
    PABLINKA --- ---
    my jsme nakonec zvolili kratší barevnou dětskou záclonu... malý má vláčky moc rád, tak se mu i záclona líbí :-)

    SANTAL
    SANTAL --- ---
    KAWALSKI: Jde o volbu matky - posouzení, s čím nadělá dítě víc škod (strhne na sebe záclonu - garnýž - vyndá jednotlivé pásky rolet jako mé děti :-) ) - a estetické hledisko.
    A taky zdravotní - záclony jsou pracholap (a já alergik/astmatik).
    Osobně nemám ani záclony, ani závěsy (v celém bytě)...
    MADIETTA
    MADIETTA --- ---
    KAWALSKI: nemáme záclony nikde v bytě a v dětském pokoji je pouze textilní roleta - opravdu mi záclony nechybí. ;-)
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    KAWALSKI: ohledně záclon si myslim, že jde spíš jen o dojem maminky. zda má ráda trochu zakrytá okna popřípadě ji nevadí ten prach co v tom zůstává.
    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    VERONIKA22: počítám, že pokud nebude herec, bude to strojař :-D

    btw, porad premyslim, jestli je nutne davat od detskeho pokoje zaclony....jestli nestaci jen zavesy...
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    KAWALSKI: wow :oD, tak ať na výtvarku ho přeřadí na střední průmyslovku :oD
    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    VERONIKA22: hele nikdy nevis, my se dostali od pastelek k propisce ( kolem třetího roku ), s propiskou k ryze technickym vykresum hlavne vozidel a stroju a ted se v prvni tride horko tezko odnaucuje kreslit cary a pouzivat pouze tluste plochy barevných bločků :-/ vedet to driv, tak mu ty prvni barevne patlaniny pastelkama vystrihuju a schovam na ted :-D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam