• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADĚTSKÝ POKOJ - nábytek & vybavení, rady & postřehy
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    FROGGIE: Obrázky, pokud, koupila bych rámy do kterých můžu měnit obrázky - a klidně nakopíruj co se líbí (za rok si řekne třeba o krtečka... nebo Boba a Bobka, co víš :-) ).
    Nyní bych volila obrázky co nejjednodušší, prostě pejsek, kočička, sluníčko, kytička - na kterých se bude tyto slova taky učit... (jeden obrázek - jedna věc). Plocha menší (A5, třeba) svýraznějším rámem.
    Pokud tohle zvládneš namalovat ty - tím lepší :-)
    LURA
    LURA --- ---
    FROGGIE: Ale dělají se rolety do střešních oken s dětskými motivy.
    Pro malé dítě bych nevolila moc křiklavé barvy a obecně bych nedoporučila dítě moc zahltit vjemy, protože potřebuje spoustu prostoru "k nádechu" pro vnitřní růst a rozvoj fantazie. Obecně rodiče chápou, že dítě třeba preferuje k jídlu bonbóny, ale že by se jimi nemělo živit, u barev, hraček a obrázků už jim to občas tak zřejmé není - a přitom jde o totéž.
    Nebála bych se klasické růžové, pro dítě se stimulující, ale spíš v jemném pastelovém tónu. Záleží ale na vyznění celého pokoje, nevím, jaký máš nábytek ap. Pak ještě píšeš o střešních oknech, takže pokojík je asi v podkroví. Pokud je to nově vybudované a ze sádrokartonu, tak spíš pozor na různé ostré hrany - jednak kvůli bezpečnosti, jednak proto, že obecně nejsou moc pocitově příjemné (a pro dítě obzvlášť). Děti preferují příjemné oblé věci a prostory.
    A obrázky se dají měnit, můžeš dát třeba sadu z večerníčků nebo mi přijdou prima obrázky od Trnky :-)
    FROGGIE
    FROGGIE --- ---
    Hm, mně se líbí některé dětské záclony, ale na střešní okna je asi nedám, tož holka bude mít okna holá.

    Můžu mít dotaz, jaké barvy, obrázky na zeď pro roční holku?
    CATSIAM
    CATSIAM --- ---
    Já jsem doma velkým zastáncem záclon ;) Přece jenom bydlíme v "paneláku na ležato" a pokud by nebyly záclony, tak bych měla pocit, že nemám doma soukromí a že mne neustále někdo sleduje ...
    KOPRETKA
    KOPRETKA --- ---
    tady jsem natrefila.. nějaké obrázky tu již proběhli, ale tak třebas někdo neviděl..)
    Dejte dítě spát do auta - i takovou může mít postel - Grafiky - Žena.cz
    http://zena.centrum.cz/bydleni/grafika/2011/10/12/dejte-dite-spat-do-auta-i-takovou-muze-mit-postel/#1
    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    SANTAL: když on má dost stará ošklivá okna a špinavá skla ( bohužel to nejde rozebrat a vyčistit ) a ten pohled na ošklivý rám nic moc :-/ pohled ven průměrný, spíš řeším jeslti by ot nebylo lepší kvůli světlu, má stůl přímo pod jedním oknem a tím druhým mu skoro celý den svítí přímé slunce do pokoje, v létě má docela horko :-/ zatím vyrábím závěsy ze starého prostěradla, tak uvidíme, jak to zlepší celkový dojem z oken
    TERRYNKA
    TERRYNKA --- ---
    zatím nenám žádnou, proto se ptám :-) Vypnutí po třičtvrtě hodině je přesně to, co jsem chtěla číst, díky !
    ZEMINO
    ZEMINO --- ---
    TERRYNKA: ta naše se taky vypne ..
    KOPRETKA
    KOPRETKA --- ---
    hele vono je taky možný, že se to samo taky vypínalo, ale muž si na to jaksi sedl, takže nám zmizl jeden čudlík a fasádku máme polámanou.. hlavně emka jak se v noci probudí a nesvítí, tak se pak vztekala..)
    AAMALI16
    AAMALI16 --- ---
    TERRYNKA: nase se vypina po 45minutach .)
    ANYSA
    ANYSA --- ---
    TERRYNKA: nevím jakou máš, ale naše se vypne po 45 minutách.
    TERRYNKA
    TERRYNKA --- ---
    KOPRETKA: hmmm, mě by se právě líbilo, kdyby to po nějaké dbě zhaslo, že by to měl jen na usínání, sakryš
    KOPRETKA
    KOPRETKA --- ---
    TERRYNKA: nám to svítí celou noc, ale dobíjecí baterky pár nocí vydrží..)
    TERRYNKA
    TERRYNKA --- ---
    dotaz k želvě - svítí celou noc, dokud není čudlíkem vypnuta, nebo má nějaký časovač?
    LURA
    LURA --- ---
    AAMALI16: To mě těší :-)
    Kdybys viděla, jak ta místnost vypadala předtím - nebylo tam žádné okno, ta okna byla devadesát let zazděná, tak jsme je obnovili. Na podlaze byla roztlučená mokrá betonová dlažba, omítky na půlce vůbec nebyly. S vyvážením mi pomáhal starší syn, s kopáním podlahy a vybouráváním oken manžel. Dřevěná podlaha, strop, většina omítek, malba, návrh oken i dřevěná příčka oddělující půlku puberťáka od půlky malého školáčka je moje vlastní práce :-)
    AAMALI16
    AAMALI16 --- ---
    LURA: jeeee dycha na me pohoda...i ja bych se citila v takovem pokojicku spokojenaaa .)
    GORK
    GORK --- ---
    LURA: ten lustr je naprosto skvělej! Má to perfektní atmosféru!
    PABLINKA
    PABLINKA --- ---
    tak si tak říkám, že kdybych měla baráček, tak bych do oken nejspíš žádné záclony nedávala, ale jak bydlíme v paneláku, zrovna okno pokojíku má výhled do panelákového vnitrobloku, tak tam mi přijdou záclony (a nejlíp kombinace žaluzií a záclony) jako dobrý nápad...
    LURA
    LURA --- ---
    LUBAR: My v dětském pokoji okna holá máme - ale taky ten úchvatný výhled, takže OK. Okno vede do zahrady a pak je vidět sousedova chalupa. Uvažuji jen o nějakém zatemnění na noc, asi roletku nebo závěs, ale přes den je opravdu hezčí koukat ven.
    Náš pokojíček:
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    LUBAR: 3 pokoje máme do dvora, první patro, s těma stromama... dvůr je fakt veliký - a hrají se na něm děcka, zeleň, prolejzačky, pískoviště, basketbalové hřiště (permanentně předělávané mým mužem za pomoci barevných kříd na improvizované dopravní hřiště :-) )... a horda děcek, obvykle 5-15.
    Důležité jsou proto zvukotěsnící okna ;-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam