• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADĚTSKÝ POKOJ - nábytek & vybavení, rady & postřehy
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    SAMANOVA006: smekám! Bomba, paráda! :)
    SAMANOVA006
    SAMANOVA006 --- ---
    Trocha reklamy..
    MALBA NA ZEĎ DO DĚTSKÉHO POKOJÍČKU
    JULIE * DESIGN
    http://julie-design.wz.cz/

    FILOMENA
    FILOMENA --- ---
    ILLUZE: my ji mame z lidlu, meli je tam opakovane. mam pocit, ze kdyz jsem tam byla naposledy, tak je tam zrovna meli. zkus se zajit podivat...
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    ILLUZE: my máme doma tuhle: http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/50089231/ ale není oboustranná, ale je zároveń magnetická na křídu... dostali jsme ji svatebním darem..
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    A já jdu s dotazem - nemáte někdo tip na oboustrannou magnetickou tabuli - z druhé strany na malování křídou?
    Zaváhali jsme, když jich zbavovali v naší školce, dole jsou hodiny a počítací kuličky a odkládací pultík. Byla k tomu i magnetická písmena.
    Prolézám net a nemůžu se jí dopátrat...
    LURA
    LURA --- ---
    KEYA: U nás si starší návštěvy taky sedají ke stolu, protože sedačka je něco, co jsme nikdy neměli a asi ani mít nebudeme. Zatím nám ještě nechyběla.
    KEYA
    KEYA --- ---
    SANTAL: To u nás si starší návštěvy prostě sednou k jídelnímu stolu... (naštěstí máme spojený obývák s jídelním koutem, tak to není problém...)
    Naši sice taky trochu brblali, že nemáme "sedačku", ale už je to přešlo :).
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    KEYA: Nj, to nemůžu, neb to má být sezení pro generaci 60+ (rodiče, tchánovci). My sedíme na zemi na epedách (zbytky po předchozích křeslech :-) )
    KEYA
    KEYA --- ---
    SANTAL: Já jsem moc spokojená s naší dočasnou variantou pohovky - 30 cm tlustá matrace, na které je spousta polštářů a vyměňuji na ní pravidelně barevná napínací prostěradla :).
    ANYSA
    ANYSA --- ---
    Já mám koupený ten olej na dřevo Behandla a právě ta kuchyňská deska se s ním má zpočátku natírat dva měsíce každodenně nebo obden, aby tím nasákla celá tloušťka. Je to prostě tvrdé dřevo a tak mu to trvá déle než borovici. Jenže co jsem se ptala tak skoro nikdo to takhle nedělal, tak možná i z toho může pramenit ta nespokojenost...( a omlouvám se za ten počáteční OT dotaz, mělo to jít do diskuze IKEA a nějak jsem se překlikla)
    LURA
    LURA --- ---
    HRABALKA: Tohle možná ano, tuším, že to, co na tom měla kamarádka a nefungovalo to, byla Behandla
    HRABALKA
    HRABALKA --- ---
    HRABALKA: Možná je to tohle, říkal, že to stojí kolem stovky a nic lepšího fungujícího na trhu není..
    SKYDD Olej na dřevo, vnitřní užití - IKEA
    http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/00046786/
    HRABALKA
    HRABALKA --- ---
    SANTAL: smrk je měkký, to se asi dalo čekat.. ale aspo%n je to známka toho, že je to přírodní materiál a vrypy k němu patří.

    ANYSA: nemám, ale jsme ve fázi, kdy si povídáme nad plány, z čeho budou různé kusy nábytku - a truhlář nám řekl objevné zjištění: že soudruzi v ikea vynalezli nějaký super nátěr pro přírodní dřevo, který stačí použít cca jednou za rok a dřevo nenasákává vodu. A že tento nátěr se používá hlavně u dřevěných desek, na kterých je třeba položené umyvadlo - a desky drží. Tudíž bych si myslela, že se to dá použít i na desku v kuchyni, kde pořád něco otíráš.
    LURA
    LURA --- ---
    SANTAL:
    SANTAL: No právě, nejhorší jsou ty první škrábance. Pak už je to OK, jak píše Terrynka. Ten dubový stoletý stůl jich má taky určitě spoustu, jen už je to takové jednolité, že to člověku nepřijde. Jediné, co v tom je ještě rozeznat samostatně, je vypálený monogram.
    Podlahy máme rok a už to začíná být dobré.
    Ale ta osmo lazura je na dřevo dobrá, na neošetřené jsem si do kuchyně netroufla. Nejhorší jsou ty ikea lazury na dřevo, na tom je vidět úplně všechno a kamarádka kvůli tomu měnila celu desku. Tady odkaz na tu lazuru osmo: http://www.au-mex.cz/olejova-lazura/detail-28-16.html
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    TERRYNKA: Mám měsíc dřevěné podlahy, škrábanců spousta :-( takže se prostě - bojím.
    TERRYNKA
    TERRYNKA --- ---
    SANTAL: mě víc rozčilují škrábance na kuchyňském stole, než kdyby byl stůl z masivu a na něm kolečka, flíčky...které se v průběhu roků slijou, vyblednou, udělají patinu. Škrábance budou pořád jen škrábance. Těším se, až bude na stůl z masivu :-)
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    TERRYNKA: On ale určo jde nějaký lepší (ošetření) než co maj děti...

    Já se s tím nakonec srovnám, až to bude všechno poškrábané hodně. Ty první svítící čmouhy prostě rvou srdce.
    TERRYNKA
    TERRYNKA --- ---
    SANTAL: za mě lepší masiv s kolečkama od hrnků s kávou, než poškrábané lamino. (Osobní zkušenost)
    ale chápu, že to je na osobní preferenci každého :-)
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    LURA: To mě taky zajímá... já koupila stůl ze smrku, pro děti, a už si zoufám (má měsíc). Gr.
    Potřebuju stůl k PC pro mě a pro manžela (+ poličky), že by tam děti neseděli nehrozí (PC v pokojíčku totiž ještě nějakou dobu mít nebudou, TV nemáme, takže pohádky přes počítač).
    Původní stůl má flek po každém hrnku (není to tedy dřevo, nějaký levný krám).
    Nevím co za materiál volit...
    TERRYNKA
    TERRYNKA --- ---
    SANTAL: máme sedačku potaženou látkou, co je na omak jako semiš. Čistit to jde až překvapivě dobře hadrem a vodou.
    (Sedačka se ukázala být jako shit z jiných důvodů, takže se těším, až tak za rok poletí..)


    SANTAL: bílá je náhodou OK - protože když dítko vyrobí skvrnu neodstranitelnou bez použití chemie, máš největší šanci, že potah i po jejím použití bude bez vyžraných fleků :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam