• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADĚTSKÝ POKOJ - nábytek & vybavení, rady & postřehy


    DĚTSKÝ POKOJ - DĚTSKÝ SVĚT

    Jak jste zařídili svému dítěti pokoj? Kde jste se inspirovali? Co jste si sami vyrobili? Jakpak jste ho vyzdobili?
    Vše o dětském pokoji patří sem: fotky, články, rady, typy, plánky apod.


    spřízněné kluby na NYXu:

    rodina: KLUB POKROČILÝCH RODIČŮ + MATEŘSKÝ CIT + TVOŘÍME S DĚTMI A PRO DĚTI
    kutil: DOMÁCÍ VÝROBA ORIGINÁLNÍHO NÁBYTKU + DOMÁCÍ KUTIL + KUTÍME A VYRÁBÍME
    domácnost: DOMÁCNOST, ANEB ... + DOMÁCÍ ROZPOČET + FOTKY BYTEČKŮ A DOMŮ
    design: BYTOVÉ DEKORACE + DOMÁCÍ FLÓRA + INTERIER DESIGN + ŽIVOT NA BALKONĚ + ZAHRADY
    nábytek: BAZAR NÁBYTKU + IKEA + POČÍTAČOVÝ NÁBYTEK + EDITACE KOLEJNÍHO POKOJE


    Návod na vkládání obrázků najdete v . n . á . p . o . v . ě . d . ě .

    rozbalit záhlaví
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    MEDVED007: já mám 20 let dřevěný stůl, který má sklopnou desku. Nechali mi ho udělat rodiče k 8. narozeninám a jednou ho asi přenechám svým dětem ,)
    GINGERCAT
    GINGERCAT --- ---
    MEDVED007: tak sklopnou desku asi ne, ale výškově stavitelné nohy už není zas takový problém - několik variant dělá i ikea. A desku máme tedy bukovou IKEA, ale dala by se určitě použít i dubová, co je určená jako pracovní deska do kuchyně - ta ale není tak hluboká, jen 62 cm...


    TYNAKACENKA: tak je fakt, že ta cena až tak nezabolí, kdyby se to ukázalo jako nevyhovující. Jenom já stále netuším, co by u toho ty děti měly dělat. Možná se to hodí na úkoly do školy, kde potřebují tužku, pero a zmizík. Už kombinace učebnice + sešit by se na to asi nevešla a pokud by si chtěly kreslit, tak musejí mít ještě odkládací stolek na barvy/pastelky/nůžky.
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    FILOMENA: no jo, ale pořádný dřevěný stůl co máš od šesti let asi není výškově nastavitelný a nemá sklopnou desku. pro děti jsem taky takový sháněla a nakonec jsem oželela tu sklopnou desku a zůstala u toho, že je výškově nastavitelný

    a další věc je, že aspoň já nemám ráda nábytek z borovice nebo smrku a drtivá většina dětského dřevěného nábytku je právě z těchhle materiálů :-(
    FILOMENA
    FILOMENA --- ---
    TYNAKACENKA: kolik za to? nevyjde na stejno poradny dreveny stul, ktery vydrzi detem treba az do dospelosti? ja napr. zrovna u jednoho takoveho sedim a pisu sem na nyx. je mi 31 a mam ho od 6 let ;)
    GINGERCAT
    GINGERCAT --- ---
    TYNAKACENKA: ten stůl mi připadá zoufale malý. Naše děti mají obě rozměr cca 150x70 a to je tak akorát na všechny ty nutné rozpracované projekty :-)
    TYNAKACENKA
    TYNAKACENKA --- ---
    Dobrý den, co říkate tomuhle, přemýšlim, že to našim dětem koupíme


    MONKA
    MONKA --- ---
    SRETSIS: tak takový šatník by se líbil i mě :D
    SRETSIS
    SRETSIS --- ---
    šílím.)




    Farry Island: Closet Ideas For Small And Teenage Girls
    http://farryisland.blogspot.com/2012/03/closet-ideas-for-small-and-teenage.html
    AAMALI16
    AAMALI16 --- ---
    "Chvíli" .)
    HRABALKA
    HRABALKA --- ---
    AAMALI16: aspoň chvíli jsou z nich andílci :-)
    AAMALI16
    AAMALI16 --- ---
    malá ispirace .)



    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    MAEVE: řešila jsem to vloni...první varianta byl normální psací stůl a k tomu židle jitro, kterou už máme...je v pohodě výškově nastavitelná...problém je, že normální dítě má dost problém jí přitáhnou nebo s ní prostě nějak manipulovat...nakonec jsme vzali výškově nastavitelný stůl z Ikea, je na nejnižší poloze a k tomu židli na kolečkách....obešli jsme x obchodů a hledali co nejnižší, aby na tom obě dcery mohly pohodlně sedět s nohama na zemi. nakonec jsme na jednu natrefili, žádné estetické terno, ale službu udělá....
    MAEVE
    MAEVE --- ---
    Zdravím. Pokoušela jsem se filtrovat, ale nic jsem nenašla. Neměli byste někdo tip na židli pro prvňáka?
    MADIETTA
    MADIETTA --- ---
    TIMA: máme konstantně duplo pod postelí. V původním pokoji bylo v ikeáckých krabicích:



    A v nové verzi je v šuplíku.

    TIMA
    TIMA --- ---
    KEYA: Tyhle máme doma tři. Taky mě už napadlo použít je na duplo a auta, koleje a jiný bordel přemístit jinam, asi to tak nakonec dopadne.
    Díky


    SWATKA: Líbí se mi, jen nevím, kam ho nacpat :/
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    KEYA: taky máme tyhle krabice na lego a i na další věci....
    MONKA
    MONKA --- ---
    KEYA: taky máme tuhle krabici na duplo, už to je docela plné tak taky budeme pořizovat ještě jednu
    KEYA
    KEYA --- ---
    TIMA: My máme dvě tyhle krabice: http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/30064849/ jednu růžovou (v té je holčičí lego) a druhou zelenou na zbytek. Jsou skládací na sebe a dají se převážet na kolečkách mezi místnostmi, tak to zatím takhle vyhovuje. Až se nevejdeme pořídíme další krabici :).
    TIMA
    TIMA --- ---
    Nemáte náhodou nějaký zajímavý nápad, jak skladovat duplo? Máme toho už tři p*dele, auta, zvířata, domy... a válí se to všude. Ideální by byla nějaká skříňka se šuplíky, do kterých by se to dalo třídit, ale které by se daly vytáhnout.
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    MADIETTA: Je to perfektni! Hrozne vam zavidim podlahu, my se pristi vikend stehujeme do bytu, kde jsou vsude koberce a jeste k tomu maji hrozne barvy (spinava bezova, hneda, vyblita zelena). Na nove koberce do stometroveho bytu fakt nemame, tak to asi postupne budeme resit barevnymi kusovymi. Musim zjistit, co je pod koberci.
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    MADIETTA: vypadá větší..... (i když i tak je větší než náš)... Fakt se to moc povedlo - super využití prostoru a přitom to vypadá úžasně....
    MADIETTA
    MADIETTA --- ---
    NIENNA: 4,5 x 3,5
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam