• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADĚTSKÝ POKOJ - nábytek & vybavení, rady & postřehy
    EDERA
    EDERA --- ---
    ORIKA: Já jsem Skotova mladší dcera a dávat 4,5 tisíce za židli, na které dítě sedí dvacet minut denně max, mi přijde přehnané. Takže máme ikeácké http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/40217899/
    Stoly holky chtěly hlavně barevné, skončilo to u skleněných desek (jedna má modrou, jedna zelenou) a červených nohou http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/S69903780/ Šuplíky jsme kupovali zvlášť.
    A nakonec teda potvrzuju, že většinou se i u nás píšou úkoly v kuchyni.
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    LADY_MYSKA: hehe, to rozhodně nepředpokládám :) problém u nás je v tom, že v kuchyni máme spíše šero, pořádné světlo je pouze nad linkou a kdyby syn psal úkoly u kuchyňského stolu, tak na to bude hodně blbě vidět a navíc si bude stínit
    tak nějak jsem si myslela, že bych v pokojíčku dala stůl k oknu a přidělala mu tam i lampičku, každopádně by tam rozhodně nebyl sám, batole a já jsme mu stále v patách :D
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    ORIKA: Co ocekavas o stolu a zidle v pokojicku?
    Pokud predpokladas, ze dite v prvni tride se zavre do pokoje a bude si tam delat ukoly, tak jsem jeste nepotkala rodinu kde by to tak fungovalo.
    Spoustu prvnaku si pise ukoly v kuchyni u stolu, kde rodice pripravuji jidlo ci dalsi potrebne veci.

    Osobne bych se zamerila na vyber rostouci zidle. V tomhle pripade bych volila budto drevenou (domestav nebo jitro) a nebo freaky
    MAYER.CZ - Freaky 2436
    http://www.mayer.cz/kids/freaky
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    zdravím, můžete mi prosím poradit dětský stůl (pokud možno i s nějakým úložným prostorem) + židli vhodné pro prvňáka? prostoru v pokojíčku moc není, takže spíše něco menšího
    a případně i nějakou knihovničku
    děkuji moc
    SRETSIS
    SRETSIS --- ---
    QUAACA: Jsou:) Chodíme si s nima do Pavilonu občas hrát, jsou tam hodný a nevadí jim to. Ale přemýšlím, že k Vánocům možná jedno pořídím. Jako dárek pro celou rodinu.)
    QUAACA
    QUAACA --- ---
    SRETSIS: jsou krásný
    SRETSIS
    SRETSIS --- ---
    Protože se blíží Den dětí, dostala jsem za úkol napsat o vývoji českých hraček. A připomněla si tak, jak moc se mi líbí dřevěné hračky od Sutnara nebo Špály z 20. let. Reprodukovaná zvířátka na kolečkách ve Vinohradském pavilonu prodává Modernista za 990 Kč.
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    EDERA: Jezis to jsi nemusela, dekuju!!! Jsi hodna
    EDERA
    EDERA --- ---
    SINSEMILLA: Dokonce jsem zkusila najít účtenky, ale nepovedlo se mi to.:-( Určitě to ale vyšlo levnějš než vestavěná skříň, která byla v základu za deset tisíc za metr šířky.
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    EDERA: jasně, já jen jestli to nevíš řádově. zkusím to tam naklikat...
    EDERA
    EDERA --- ---
    SINSEMILLA: To už si fakt nepamatuju. Navíc to bylo zrovna v nějaké akci, kdy vraceli 20% z ceny na kartu IKEA, takže jsme část recyklovali a kupovali za to. Ikea má na svých stránkách plánovač, kde si to můžeš poskládat a ono Ti to spočítá cenu, rozepíše jednotlivé díly etc.
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    EDERA: Diky! To zni dobre a nevis, na kolik to tak vyslo?
    EDERA
    EDERA --- ---
    SINSEMILLA: PAX jsou ty, co si sestavíš na míru. A velmi se nám teda osvědčily. V holčičím pokoji máme tři pole po 60cm šířky. Z toho je jedno na dvě štangle nad sebou (nahoře mimosezónní oblečení, dole sezónní) a pak po jednom pro každou slečnu. V tom je dole koš na boty, pak tři šuplíky a pak police. Jr. má ve svém pokoji komodu, takže skříně má jen dvě pole - jedno se štanglí a jedno s policema.
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    EDERA: A ta pax skrin ma nejake deafultni rozmery nebo to jsou ty, co si clovek v ikea sestavi sam na miru?
    ZARZAROSA
    ZARZAROSA --- ---
    ha... koše! to zní jako skvělý nápad! u nás v bytě dětský pokoj obsadil největší prostoru, kde už byly vestavěné skříně. A řeknu vám, že větší zlo než 60cm hlubokou skříň v pokoji pro děti jsem nepoznala. Dopadlo to tak, že jsme vysadili skříním dveře (pořád se to někde motalo) a dokoupili jsme jen šuplíky dole, které jsme tam vsunuli, a zůstala tyč na oblečení, kam jsme koupili barevný ramínka-dřevěná - Jysk... (ano, také té dost flikujeme...) a pak velkou komodu. Musím říct, že tříleté holky si zatím oblečení samy neberou... budu to muset nějak přeskládat asi...

    ohledně dětského vkusu, zajímavé je, že mám holky dvojčata, řekla bych, že tak nějak k nim přistupujeme stejně, a stejně ta jedna, když si má vybrat tričko, sáhne po růžovém s medvídkem a ta druhá bere námořnické pruhované. Fakt je, že u nás jsme nepřipustili prasátka Pepu na triku (prostě prasátko Pepa a podobné jsou sice pohádky, ano, může mít omalovánky, dívat se, budiž, ale na oblečení to taky neberem). Myslim, že to asi změní školka...
    EDERA
    EDERA --- ---
    U nás mají děti v pokojích skříně PAX. Holky pochopitelně nedosáhnou všude, ale v těch horních policích je oblečení právě nepanující sezóny, takže to nevadí. Spodní police, šuplíky, koše a štangle si obsluhují samy.
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    ANNAWA: Oni jsou docela parta ve skolce prave a me se nechtelo dohadovat s rodici a ti by se nam tu nevesli. Akorat me mrzi, ze v tom unoru to nejde pojmout zahradne, coz vy uz muzete
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    SINSEMILLA: diky :-) Tak bych to možná mohla pojmout podobne, s méně dětmi - B tolik kamarádů ani nemá, chodí do malé školky. Ale možná bude chtít jen rodinnou oslavu :-)
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    ANNAWA: A predem vse nejlepsi! (My meli oslavu pro sedm spoluzaku, tak jsme tu meli osm deti bez rodicu a bylo to super, do dneska na to deti ve skolce vzpominaji a ptaji se, jestli bude zase oslava).
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    ANNAWA: Tak eri tam spi. Taky ho nenutim, aby tam byl, navic, jak je ve skolce, spolecneho casu je mene. Hodne rad kresli a porad okupuje nase stoly, tak jsme si rikali, ze alespon ten stul mu nejak zprovoznit a to vypadalo, ze by o to hodne stal
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam