• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    113KWCSFD - Česko-Slovenská filmová databáze
    DATEL
    DATEL --- ---
    113KW: no, s těmi povoleními ani nevím, jestli to mám zkoušet. Možná zkusím kontaktovat ČSFD, ale nemyslím si, že by někdo stál o to, aby mu někdo - ikdyž nekomerčně - vybíral databázi. A pokud, tak to bude chtít zacvakat.
    113KW
    113KW --- ---
    DATEL: jj, jen dokumentarni. na hrane filmy ne. vis co, asi takova databaze o hranych filmech neexistuje. a pisemny povoleni myslis ziskat nedokazes?
    EL_K
    EL_K --- ---
    CAJT: film Kontroll sel pred par lety v projektu 100...
    DATEL
    DATEL --- ---
    113KW: neznám. Koukal jsem na to, ale to jsou jen dokumentární filmy, jestli jsem to dobře pochopil? Já mě lna mysli normální filmy, ale s tím, že data by byly normálně k použití kýmkoliv a jakkoliv a doplňovat by to mohli uživatelé. Zatím všechny filmové databáze, na které jsem narazil, musí mít písemné povolení k využití dat nebo je to zakázané úplně.
    113KW
    113KW --- ---
    DATEL: tjakoze by to uzivatele mohli doplnovat ?
    znas http://freedocumentaries.org
    DATEL
    DATEL --- ---
    SACKX: no jo, ale na wikipedii to těžko bude mít nějaký jednotný formát, aby se to dalo rozumně parsovat.

    Skoro si začínám pohrávat s myšlenkou udělat obdobu wikipedie, ale na filmy, s tím, že data budou absolutně free... Myslíte, že by to mělo cenu / smysl?
    SACKX
    SACKX --- ---
    Tak právě třeba Wikipedia a filmy na ní by měly být naprosto nekontrolovaný...

    Jinak se hlásím do klubu, na ČSFD SackX, ale komentáře Dona Corleoneho z prvního místa nedam:-)
    DATEL
    DATEL --- ---
    113KW: o té vím, ale tam data taky nejsou free (respektive je potřeba písemný souhlas)
    113KW
    113KW --- ---
    nasťa updated
    113KW
    113KW --- ---
    DATEL: este existuje www.fdb.cz
    DATEL
    DATEL --- ---
    THOMASVONPRAG: je to někde dostupné? Já na seznamu nic takového nenašel...
    THOMASVONPRAG
    THOMASVONPRAG --- ---
    seznam vytváří něco takového, tam by měla být data volně použitelná....
    DATEL
    DATEL --- ---
    Ahoj, mám trochu OT dotaz, ale třeba budete někdo vědět. Existuje nějaká filmová databáze (CZ nebo EN), která by měla data volně k použití i mimo provozovatele? Tj. aby šlo legálně ji použít ve free softwaru pro dohledávání dat k filmům.
    Na CSFD jsem našel akorát že veškerá data jsou majetkem provozovatele, takže tam to padá (nepodařilo se mi najít žádnou zmínku o možnosti využití dat) a na IMDB je sice pro nekomerční použití možnost data použít, ale pouze tak, že se stáhnou několik desítek megabajtů velké textové soubory.
    SEVILLE
    SEVILLE --- ---
    ahoj*hlásím se k vám do klubu:), na čsfd seville
    CODEAS
    CODEAS --- ---
    CAJT: na ten film se hodně těšim, už aby byl v kinech :)
    CAJT
    CAJT --- ---
    asi se to ale vztahuje jen na filmy ktery u nas opravnu pobezi v kinech protoze film Control(2007)jsem hodnotil normalne... a rozhodne u nas nesel... a taky asi nepujde:(
    DAN9K
    DAN9K --- ---
    CAJT: to je holt omezení kvůli debilům, kteří směle hodnotí věci, aniž by je viděli, a že jich je hodně.

    A v těch filmech, který u nás neměli premiéru je to pak hodně znát. Dlouho měl takhle jeden film Stevena Seagala kolem 90% a teď má 36%
    CAJT
    CAJT --- ---
    jsem ted momentalne v manchesteru, zasel jsem do kina na Darjeeling limited http://www.csfd.cz/film/230685-darjeeling-s-rucenim-omezenym-darjeeling-limited-the/ (mimochodem se mi to strasne libilo), chci hodnotit na csfd a dozvim se ze jako nefundovany hodnotic nesmim hodnotit neco, co k nam jeste neprislo do distribuce... Nechapu z jakeho duvodu... proc me brzdi to, ze to neni v Cechach v kine?
    FRANCIK
    FRANCIK --- ---
    CAJT: Tak akorát. Jen jsem to čekal spíš těžší, ale vlastně "jen" na vkládání komentářů by to asi bylo bezcílné.

    A jsem tam také překvapivě, jako Francik.
    CAJT
    CAJT --- ---
    na csfd jsem stejne CAJT jako tady...
    mam ve filmotece ulety ale myslim ze se z ni stava docela kvalitni... Preferuju originaly pokud je mozno... test na csfd jsem nestihl ani docist... Nezdalo se Vam to nekomu taky docela rychly?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam