• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MYYSHAOrder of the Stick
    MYYSHA
    MYYSHA --- ---
    FIN: Ne podle toho prekladoveho klice...
    FIN
    FIN --- ---
    jinak popadnout, lapnout a pak taky zápas. ale když to potřebuješ ve smyslu ůchytil a nepustil", tak "nasadil chvat".
    FIN
    FIN --- ---
    MYYSHA: grapple je "nasadit chvat"
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    MYYSHA: hledme jsem nevedela ze to existuje :-)
    MYYSHA
    MYYSHA --- ---
    Když nám zdroje inspirace selžou, používáme AD&D překladový klíč na http://www.d20.cz/moduly/key/key.php . A ten se k našemu tématu vyjadřuje takto:

    hag ježibaba TVOR BYTOSTI
    Hag, Green ježibaba, zelená TVOR BYTOSTI
    Hag, Night ježibaba, noční TVOR BYTOSTI
    Hag, Sea ježibaba, mořská TVOR BYTOSTI

    annis annis TVOR BYTOSTI

    Takže tak. Já osobně nejsem z některých "oficiálních" překladů taky zrovna na větvi, obzvlášť třeba přeložit termín "grapple", čili uchopení protivníka, jako "zápas", ale v tomto případě mě fakt nic lepšího nenapadlo. Od toho tu mám přeci vás, věrní návštěvníci tohoto klubiku... ;-)
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    ja tedka hraju NWN2 a tam je spousta hag ... jezibab ? :-)
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    zelena jezibaba nebo dokonce annis ... tady mam pocit ze jste z krystalicky cisteho prekladu malicko ujeli ... nicmene stejne nevim jak prevest green hag a annis hag do cestiny .... jak tak koukam po slovnicich a wikinach tak bych rekla ze nic jineho se s tim neda udelat :-)
    STILGAR
    STILGAR --- ---
    MYYSHA: heh... mě v 6 končí přednáška, ale za důvod k jejímu předčasnýmu opuštění su rád :D
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    MYYSHA: :))))
    MYYSHA
    MYYSHA --- ---
    Abychom mohli do pul cekat, protoze prijdes (prikulhas) pozde ;-) wink, wink
    Ne, seriously, o sesti koncim v praci a mel bych strach ze to do ctvrt nestihnu
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    MYYSHA: v pohode :-) akorat ... proc sraz v 18:20 ? :-)))
    MYYSHA
    MYYSHA --- ---
    SHEALA: Ne, nepujde... Vinarna je hned vedle. Muzu prijet i autim jestli to necemu pomuze, ja chlastat nemusim.
    STILGAR
    STILGAR --- ---
    MYYSHA: Aji V by za pár set let z teho měl/a střevní potíže... A u něho/ní je riziko výbuchu eště vyšší qůli častýmu vystavování účinkům fireballu, blesků a podobnejch srandiček :)


    SHEALA: doporučuju mu aby ne, já su zas pro změnu děsně línej :-p
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    MYYSHA: de se pak nekam daleko ? me boli kotnik :-(
    MYYSHA
    MYYSHA --- ---
    Jakto? V se přece chlubil(a), že se takovými věcmi zaobírá jednou za pár měsíců nebo co...
    STILGAR
    STILGAR --- ---
    Nemožu nesrat, vybuchly by mně střeva...
    MYYSHA
    MYYSHA --- ---
    Central European Daylight Time a neser :-D
    STILGAR
    STILGAR --- ---
    MYYSHA: Centre for Electronics and Design Technology? Centre for Electronics Design Technology? Certified Economic Developer Trainer? WTF? :)
    MYYSHA
    MYYSHA --- ---
    Brno, CZECH REPUBLIC
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam