• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ADAMJVizualizace informace

    Information Visualization Board at nyx.

    Tento klub je pro vsechny, ktere zajimaji nasledujici a s nimi souvisejici temata:

    • Nekonvencni metody zobrazeni informace
    • Kartogramy
    • Zobrazeni multidimenzionalnich dat
    • Vizualizace dopravnich siti
    • Interaktivni visualizace
    • Piktogramy
    • Vizualizace hudby
    • Uzivatelske studie metod vizualizace

    Vymysleli jste nebo jste se setkali se zajimavou metodou zobrazeni informace? Sem s odkazem! Pri vkladani obrazku ale prosim strucne napiste par slov o vizualizacni technice, ktera se tam pouzila a nebo pridejte odkaz na web, kde se o dany veci da zjistit vic.

    Zpratelene kluby: Schemata vytrzena z kontextu | Human--Computer Interaction



    a zkuste si to taky http://flare.prefuse.org/tutorial

    Pri vkladani obrazku prosim strucne napiste par slov o vizualizacni technice, ktera se tam pouzila a nebo pridejte odkaz na web, kde se o dany veci da zjistit vic.
    rozbalit záhlaví
    WERT
    WERT --- ---
    PSYCHOZ: neni nekde hires?
    LA_CHOUETTE
    LA_CHOUETTE --- ---
    Přehled 55 infografik na téma sociální média: http://www.hongkiat.com/blog/55-interesting-social-media-infographics/
    WERT
    WERT --- ---
    DOKIS
    DOKIS --- ---
    Ono samozrejme by to cele slo udelat prehlednejsi. Kdybych pouzil vic barev, kdyby to byly krivky, kdyby se propojovane uzly presunuly na vhodnejsi pozice, ...
    Ja vychazel s urcitych omezeni a takhle to dopadlo.
    Podobny problem, ale za uplne jinych podminek, resi jini. A vysledkem jsou mnohem obrazkovitejsi grafy, viz treba tady.
    DOKIS
    DOKIS --- ---
    Nahodil jsem na web slibene vysledky.
    PJOTRIK
    PJOTRIK --- ---
    AXTHEB: to sice jo, ruzny barvy by byly urcite prehlednejsi, ale v praxi zas casto potrebujes barvou vyjadrovat nejaky vlastnosti tech spoju, takze by prenositelnost do praxe byla problematicka.

    Jinak souhlasim s vetsinou, prehledny mi tam neprislo vicemene nic. Verim ze pri pouziti krivek namisto lomenych car by ten vysledek byl o dost lepsi
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    DOKIS: Ja sem se na to po druhy davce vysral pac mi to prislo vsechno zmateny. Skoda ze tam nemate nejaky vzorky s carama ruznejch barev:)
    YOUNGUNYOUNG
    YOUNGUNYOUNG --- ---
    BBC News - How the net connected the world
    BBC News - How the net connected the world
    http://www.bbc.co.uk/news/technology-11864350
    RAJCHE
    RAJCHE --- ---
    DOKIS: ze zacatku to je zmatena abstrakce, ale po rozkoukani se to da :)
    DOKIS
    DOKIS --- ---
    PJOTRIK: Jiny algoritmus, stejny vysledek.
    ESTEN: Kupodivu to vychazi celkem vyrovnane.
    DOKIS
    DOKIS --- ---
    WERT: BEER: V pohode, i to je vysledek :)
    BEER
    BEER --- ---
    DOKIS: Obavam se, ze jsem hodnotil jen 4 nebo 5, protoze ani jeden mi neprisel citelny...
    WERT
    WERT --- ---
    DOKIS: podle me je to bordel uplne vsechno :)
    ESTEN
    ESTEN --- ---
    PJOTRIK: tim se testuje duveryhodnost hodnoticich, kdo kazdej obrazek ohodnoti jinak, bude mit mensi vliv na vysledky ;)
    PJOTRIK
    PJOTRIK --- ---
    DOKIS: marne hledam rozdil mezi 11 a 13
    DOKIS
    DOKIS --- ---
    PSYCHOZ: Tak jsem se prece jen rozhoupal a predelal to, jak navrhujes. Uvidime, jak to dopadne.
    DOKIS
    DOKIS --- ---
    PSYCHOZ: Pozicovani vrcholu to skutecne neresi, jsou tam rozhazeny nahodne :)
    Uznavam, ze to neni zdaleka nejpraktictejsi reseni, ale s ohledem na to, jak malo casu na to mam jsem rad, ze mam alespon neco.
    PSYCHOZ
    PSYCHOZ --- ---
    DOKIS: mozna se me to jenom zda, ale prijde me ze to neresi pozicovani vrcholu. to je umysl? jinak pokud porovnavas jednotlive algoritmy - nebylo by lepsi je zobrazit vsechny naraz a pak nechat oznamkovat? kazdopadne doufam ze se pak podelis o vysledky :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam