• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    EKONYVIPASSANA - meditační technika & umění žít
    A_NICK_MARDER
    A_NICK_MARDER --- ---
    LITTLEFOX: zacni s ni Ted. vsude kolem najdes zdroje o tom co to je Vipassana nbo meditace, nepotrebujes cekat na nejaky kurz. dulezita je kazdodenni praxe.
    EKONY
    EKONY --- ---
    ZUU: nee, ted to ani jeste neni mozne, paac jak jsem psal to jeste neni uplne stopro jiste
    jen si udelat mistecko ve svych planech, paac vime jak to chodi, kdyz si pro to nevytvorime prostor ve sve mysli - je to preci jen 10 dni, a vetsina z nas nema moznost se rozhodnout ze dne na den a dat si techdle 10 dni .. proto s tim radsi pocitat jiz dnes :)
    ZUU
    ZUU --- ---
    EKONY: to znamena prihlasit se uz ted?
    EKONY
    EKONY --- ---
    jojo, nejlepe se uci plavat ve vode :)

    a jak pise MARSHUS, letosni zimni kurz v Žihli byl opět moc povedený, takový klid na duši jsem v této době Vánoc a Nového roku nikdy nezažíval - moc příjemné takhle si to dávat

    Pro ty kteří stále bojují s železnou košilí zvyků, jež je neuvolní v tento zimní čas, připomínám, že právě pro ně (samozřejmě nejen pro ně) by měl (je to víc a víc pravděpodobnější) v létě proběhnout letní 10-denní kurz v Hronově (termín 15.-26.07.2008). Bude pro cca 60 studentů, což není zrovna moc, proto kdo můžete, udělejte si radši prostor v mysli již dnes – vskutku to stojí za to :)

    MARSHUS
    MARSHUS --- ---
    určitě. letos to opět bylo luxusní :)
    LITTLEFOX
    LITTLEFOX --- ---
    DADKA: DAGHOR: Děkuji za radu. Budu si muset najít čas na kurz-věřím, že to bude nejlepší posun, jak jste psaly...
    DAGHOR
    DAGHOR --- ---
    LITTLEFOX: imho je na zatatku nutne absolvovat minimalne jeden desetidenni kurz, ktery te samotnou techniku nauci, potom se rozhodnes co dal
    DADKA
    DADKA --- ---
    LITTLEFOX: Chod na kurz, tam to pochopis a naucis sa to najrychlejsie a najlepsie...
    LITTLEFOX
    LITTLEFOX --- ---
    Můžete mi prosím někdo poradit, jak začít s vipassanou?
    Něco z vlastní zkušenosti, jak jste začínaly vy a kam to směřovalo, nebo něco podobného.
    Přečetl jsem nějakou teorii a zajímalo by mě jestli mám začít sám, nebo zkusit kurz(do kterého se mi moc nechce), nebo vyhledat spolek....???
    Díky
    DAGHOR
    DAGHOR --- ---
    Byli jste nekdo na Vipassane v Nepalu a muzete doporucit nektere z center? Diky :)
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    EKONY: s kursem ještě ne, ale žiju tady v tomhle meditačním centru od léta a vipassanu praktikujem, přijde mi zajímavá. na kurs se chystám (co jsem tady tak kurs vipassany jako takový ještě nebyl, proběhly tu nějaký tantrický kursy, bohyně a čarodějky, pět rytmů, permakultury a podobně)
    KAILASH
    KAILASH --- ---
    EKONY: díky. ja nejsem namakany stahovac vseho, tak to moc nepouzivam
    EKONY
    EKONY --- ---
    SELECTOR_IX: máš vlastní zkušenost s tímto typem kurzu ?
    jestli jo tak bych přivítal něco víc než jen suché info ...
    jestli ne pak to nechápu :)
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    pozvánka na Vipassanu:

    Vládne Vám Vaše mysl nebo Vy vládnete Vaší mysli?
    Klasická buddhova meditace, vhodná pro téměr každý typ mysli, jak si jí předávali mniši z pokolení na pokolení.
    Vipassaná - cesta bdělosti, cesta k osvobození mysli, tvrdý oříšek se sladkým jádrem.. Meditace pokoje, meditace všímavosti. Čankamana meditace v chůzi. Součástí “zásedu” je i Mettá meditace - vysílání láskyplnosti a dobrotivosti.
    Lektor: Vlado Blaščák praktikuje Vipassanu 15let, pověřený učit ctihodným Sujivou.
    Místo konání: Skalka u Doks čp. 22
    Termín: 15.-19. prosince 2007
    20.-24. prosince 2007
    25.-29. prosince 2007
    (3 samostatné ucelené bloky)
    Cena: Cena: 2500,- Kč za jeden 5ti denní blok
    V ceně je zahrnuto: kurzovné, strava 3x denně vegetariánská, ubytování v meditační hale ve vlastních spacácích
    (v případě volných kapacit ve 2 až 4 lůžkových pokojích - příplatek 320,-Kč),
    (sleva za ubytování pro děti do 12let 50%). Při pobytu nad 5dní - sleva 10% za každý den navíc.
    Závazné přihlášky na:
    eris@volny.cz
    Honza / m: +420 777 333 594
    EKONY
    EKONY --- ---
    hmm, tak ten posledni je vyborny link - je tam v peti dilech ke shlednuti cely tendle filmek (Doing time, doing vipassana), a taky tam je projev S.N.Goenky na summitu OSN
    (doporučuju !!)

    http://www.dailymotion.com/related/1235906/video/xq540_inner-peace-for-world-peace_events
    EKONY
    EKONY --- ---
    (cestu) :)
    EKONY
    EKONY --- ---
    KAILASH: no staci trebas hledat .)
    (torrent) http://www.mininova.org/tor/716987
    KAILASH
    KAILASH --- ---
    EKONY: da se ten film nedke sehnat?
    EKONY
    EKONY --- ---
    Dobrá informace pro ty, kteřím se nehodí termín konání kurzu v Žihli v období přes letošní Vánoce a Silvestr 2007:

    - je zamluvene misto pro letni kurz v Hronove (vychodni Čechy) - ubytovna stredni skoly, nyni se pracuje na smlouve, je jiz zadano take obdobi terminu kurzu 14.-30.7.08

    Vše je zatím předběžné, ale pokud se vše dobře zadaří, tak to bude možná alternativa pro lidi, kteří přes tydle svátky prostě nemohou.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam