• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    EKONYVIPASSANA - meditační technika & umění žít
    PETRONELLE
    PETRONELLE --- ---
    NYXYN: dhamma works*
    NYXYN
    NYXYN --- ---
    PETRONELLE: děkuji za informaci. ve správný čas
    AMANES23
    AMANES23 --- ---
    EKONY:
    PETRONELLE:
    diky diky za potvrzeni :) a potvrzuju ze polsky centrum je fakt komfort (ad vlastni ubytko a celkovy layout centra).
    Metta :)
    EKONY
    EKONY --- ---
    AMANES23: jedina moznost, ano, ale komfortnejsi lokalitu pro meditaci nenajdes (single room pro vsechny studenty). Navic doprava se resi organizovanym busem z Phy ci Brna, takze uplny luxik. A navic jak pise Petronellka - tento ctvrtek se otevira registrace!
    PETRONELLE
    PETRONELLE --- ---
    AMANES23: cesky kurzy v polsku jsou cj/aj - viz. https://www.dhamma.org/cs/schedules/noncenter/cz (registrace na letni kurz se otevira ve ctvrtek)
    AMANES23
    AMANES23 --- ---
    co takhle desetidenak pro new student co neumej anglicky, rad bych premluvil kamarada/y co nevladnou anglictinou.
    co vim tak jedina moznost je dhamma pallava v polsku.?
    nejaky napady tipy?
    koho mame za ucitele a jaky/a je?
    EKONY
    EKONY --- ---
    MUTHA: pekne, to zni jako hodne velkych zmen. Diky za info
    EKONY
    EKONY --- ---
    MUTHA: super! Radost vidět, když to někoho takhle pěkně zasáhne.

    Kolik bylo lidí a jak to centrum dnes vypadá? Jsem tam byl na svém prvním kurzu před 13ti lety, tehda s kapacitou cca 80 lidi, spal jsem na matraci na zemi společně s dalšími 7 lidmi v jedné místnosti :)
    LITTLEFOX
    LITTLEFOX --- ---
    PALIULI: Javorie je skvělé místo a Slováci to mají organizačně promyšlené. Jak píše SPHEX, záleží na jakého učitele jedeš. Za mne 99%, to jedno procento "mínus" za luxus :-)
    SPHEX
    SPHEX --- ---
    PALIULI: Záleží na jaký kurz pojedeš - je to podle učitele, mají to popsané na stránkách.

    Obecně je Javorie hrozně příjemné místo i lidi okolo jsou super, můžu 100% doporučit.
    PALIULI
    PALIULI --- ---
    Ahoj! Jezdíte někdo do Javorie? Pojedu letos (teda příští rok) porpvé, tak mě zajímají zkušenosti - nikde jsem se nedočetla, jestli kombinují meditaci v sedě a v chůzi, a jak moc přísná pravidla na pobytu platí. Ale asi bude záležet i na osobnosti, která vede kurz, že.
    YUUKI_23
    YUUKI_23 --- ---
    EKONY: Cau, diky za odpoved a puvodni autorce za dotaz. Ted jsem se taky zaobiral touhle otazkou. Sel jsem k ucitelovi na koberecek kde jsem vysvetloval, ze do reiki jsem zasvecen (a ze to otevreni caker na rukou je proste dozivotni) ale ze to aktivne temer nepraktikuju. Chvili trvalo a myslel jsem ze me nepusti delat servera. Nakonec rekl, ze si musim vybrat jestli chci vipassanu nebo delat reiki. Prislo mi to dost silny a nekompromisni a docela me to rozhodilo. Uz jsem se s tim srovnal ale stejne mi neda pripomenout, jak Goenka neustale vypravi jak je jedno z jaky sekty jses atd. , ze tohle je technika pro vsechny. A vedle nej sedi jeho zena s teckou na cele - praktikujici hinduistka. Obetovani bohum a “devotion” chapu taky jako techniku, jak se napojit nebo tomu byt bliz. Prijde mi to nesmyslny a pokrytecky. Nemuzu za Gautamu mluvit ale pokud chapu budhistickou filozofii spravne tak by nikoho nevyhodil za to, ze si vedle toho jede neco svyho. Mluvil jsem na kurzu s celkem dost lidma ktery to taky nedavaj, jednou si taky svy ale do sluzby davaj vsechno. ...
    PETRONELLE
    PETRONELLE --- ---
    vipassana ocima zakladatele twitteru: https://twitter.com/jack/status/1071575088695140353
    LITTLEFOX
    LITTLEFOX --- ---
    V Orlických horách se otevřelo nové meditační centrum.
    Více informací => Maha Phala Rama
    Pokud se to sem nehodí, smažte to.
    HALCYON
    HALCYON --- ---
    Zdravím Vás, jen si tu odložím, zaujalo "tématické" zpracování.

    vipassana-for-hackers/vipassana-for-hackers.pdf at master · deobald/vipassana-for-hackers · GitHub
    https://github.com/deobald/vipassana-for-hackers/blob/master/vipassana-for-hackers.pdf
    EKONY
    EKONY --- ---
    ad Polsko: nebyl jste tam nekdo ted na tom vanocnim ceskem kurzu? by mne zajimal feedback, jak se libilo a tak ;)
    SPHEX
    SPHEX --- ---
    AMANES23: podívám se na to, uvažoval jsem o něčem podobném)
    AMANES23
    AMANES23 --- ---
    Ahoj, nechysta se nekdo na 10ti denni kurz do Polska (28 Mar 2018 - 08 Apr 2018)?
    Je to jediny ktery je v blizke dobe otevreny pro muze (a to, jsa v NL, jsem koukal i po NL, BE a DE..)
    Dik
    EKONY
    EKONY --- ---
    MAHUTA: diky za link. A ona to tam covece dala asi na podklade informace na centralnich strankach (dhamma.org), kde je pod "Mista konani" a pod Evropou/Ceskou republikou skutecne uvedeno z nejakeho duvodu Praha.. uz jsem tam napsal prispevek s uvedenim aktualni informace, ale na tech dhamma.org strankach necham Prahu, paac lokality kurzu se stejne furt meni, a kdo chce vedet kde se kurz kona, jde asi spise rovnou na prehled kurzu tak ci onak..

    S_V_E_T_Y_L_K_O: ne tedy ze bych mel (ono to v mem pripade neni ani fyzicky mozne), ale par tehuli jsem potkal a pochvalovaly si to. Ne ze by to teda byla prochazka ruzovou zahradou, ale to neni nikdy tak jak tak. A tehule maji vyhodu v tom ze muzou mit extra jidlo vecer (a ne jen ovoce jako ostatni novi studenti) :) a v pripade potreby trosilinku odlehcenejsi pristup. Co je vsak nejlepsi je, ze budouci maminka medituje rovnou za dva - pro rodici se bytost neni lepsiho daru do zivota.
    S_V_E_T_Y_L_K_O
    S_V_E_T_Y_L_K_O --- ---
    Má některá z vás zkušenost s vipassanou v těhotenství? :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam