• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MUTATOY8mm / 16mm/ 35mm FILMY / PROMITAČKY / KAMERY a vše kolem

    tenhle klub by se měl snažit vzkřísit půvaby projekce filmu na kotoučích. Pomoct začátečníkům s hafem problému se starejma promítačkama spojenejch a vypátrat jestli nahodou někdo nevlatni Vinetoua na půdě. ++++++8mm + super 8 recording+++++

    Hints

    tel: 235 300 801 čislo na tipa co sežene skoro všechno. PRAHA/ Pan HAŠKOVEC
    NEW SUPR! knizka o promitani v DIGITALNI FORME
    pořízení a vyvolani filmového materialu KODAK
    super8 normal8 (eumig)
    jednoduchý ale docela obstojný návod jak ty projektory pracujou
    super8aid.net
    filmantik/
    super8aid.net
    rozbalit záhlaví
    CUNESK8
    CUNESK8 --- ---
    OT_: tak Berlin teda:
    Auftragsformular - FILMKAUF 8 / 16 MM EN - Andec Cinegrell Filmtechnik Berlin
    https://www.andecfilm.de/auftragsformulare-neu/auftragsformular-filmkauf-8-16-mm-en.html
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    OT_: ak EU, tak v Haagu je https://super8.nl/en/services/film-processing/new-super8/
    Mam s nimi dobre skusenosti, volali mi CB inverzny film pocas studia, ale ocividne robia aj farebne procesy.
    OT_
    OT_ --- ---
    CUNESK8: Hmm, raději bych našel někoho alespoň v EU:)

    Jinak pro info mé dosavadní pátrání: Ultralab to nedělá, FotoŠkoda jen čb.
    CUNESK8
    CUNESK8 --- ---
    OT_: lidi si chvali toto: https://www.on8mil.com/
    OT_
    OT_ --- ---
    OT_: Blbě jsem hledal, Škoda má, ale dotaz na vyvolávání pořád platí.
    OT_
    OT_ --- ---
    Klient po mně teď chce natočit svatbu na barevný 8mm film. Naposled jsem to dělal před čtyřmi lety, takže teď zjišťuju, že u Škody ani jinde už asi 8mm filmy nevedou. Nevíte, kde to teď sehnat? A taky vyvolat?
    CUNESK8
    CUNESK8 --- ---
    OT_: takhle to mám v plánu se Super8 až se dokopu k vyvolání. :D 35mm promítačku bych do pokoje nenacpal, při nejhorším to budu týdny skenovat ručně jak doteď, času na to mám dost, ale radši bych ho využil jinak .....
    OT_
    OT_ --- ---
    CUNESK8: No, skener z Lidlu si fakt nekupuj, to je vyhozená pětistovka. Mi se celkem osvědčilo normálně 4k digikamerou (bezzrcadlovkou) snímat plátno, na které jsem promítal promítačkou. Musíš si pohrát s fps jak na promítačce, tak na kameře, ale vypadá to dobře.
    CUNESK8
    CUNESK8 --- ---
    ERROR: dělám na to svůj vlastní film. Jako ty kratší věci si přefocuji sám přes foťák a prosvětlovací pult, ale žere to dost času a neumím si představit, že bych takhle dělal cca 150m. Díky moc za odkazy. Kouknu na to a nebo si rovnou koupím skener z lidlu za 550kč. :)
    ERROR
    ERROR --- ---
    CUNESK8:
    co na tom máš? Kdyby to bylo něco zajímavýho, respektive něco, co ještě nemáme ve sbírce v NFA, můžeš nám filmové materiály darovat a my ti za to poskytneme digitální přepis.

    Případně existují komerční dodavatelé, tyto můžu narozdíl od ostatních doporučit:
    - upp.cz
    - filmlabzlin.cz
    + v ČT je mají taky dobrý skener a v minulosti na něm dělali i zakázky v rámci filmových laboratoří, ale s těma už bohužel bude zanedlouho konec tak tam je to asi pasé
    CUNESK8
    CUNESK8 --- ---
    Nevite nekdo, kde digitalizuji 35mm filmove pasy?
    OT_
    OT_ --- ---
    tipy žádné neznám, ale vzpomněl jsem si na tohle (lehce offtopic)
    British Film Institute - Film Is Fragile
    https://youtu.be/SKYeR50F5mY
    CUNESK8
    CUNESK8 --- ---
    STILL_PRIMITIVE: vsechno uz je vyvolane a nekolikrat promitnute v ruznych kinech. :) vim, ze na vyvolavani filmu existuje spousta navodu od travy pres kafe apd. ,ale to az priste jak dotocim 8mm civky. ;) Ted bych rad znicil ty 35mm, co mam doma. :)
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    CUNESK8: Aha, jsem z toho prvniho prispevku nepochopil ze uz jsou vyvolany a chces je “nicit” ex post…
    CUNESK8
    CUNESK8 --- ---
    STILL_PRIMITIVE: asi se moc nechapem. ty filmy jsou vyvolane. Ja chci tu emulzi, co je na jedne strane filmu, znicit a udelat abstrakci. Ja jsem ty pasy dostal zadarmo, je to proste found footage. Uz jsem nasel jednu knihu, co mam delsi dobu v PC, kde jsou nejake 2-3 postupy na niceni vyvolaneho filmu, tak to budu muset prelouskat a vyzkouset. Ja jen chtel vedet, jestli uz to nekdo z mistnich zkousel a napsal nejaky postup. i tak diky za odpovedi. ;)
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    CUNESK8: Aby ti aspon neco vyslo, co bys mohl prosvetlovat, musel bys ten film defakto vyvolat… zmenu barev dosahnes spis upravou teploty procesu, a ty fleky bys mohl udelat napr. ruznou lokalni aplikaci belice v prubehu procesu… ale cely bysto podle me musel delat ve tme… chemii asi koupis kdyz pohledas nakej ECP-2 kit. Ale presne ti nepovim vic, na cinema 35mm filmy fotim a volam si je jako negativy ale nikdy sem necitil potrebu to takle “nicit” maj pro me cenu jako spatne dostupna levna surovina.
    CUNESK8
    CUNESK8 --- ---
    STILL_PRIMITIVE: hele. mam tu 3 velke civky s 35mm filmy jako "Jen pockej zajici" apd. Ty nicit nechci, ty spise prodam. Ale mam tu dost kratkych civek. Promitat to nechci, nemam promitacku. Chtel bych dosahnout neceho podobneho viz fotka. To znamena nalozit to do neceho, nebo postrikat necim, stetcem rozmaznou a nechat to pusobit, uschnout a pres prosvetlovaci pult prefotit/natocit a dat do pc. Zkousel jsem ocet a jedlou sodu, ale to nic samovolne nedela. Je to dobry na vrypy jehlou, nehtem apd. To nechci. Budu zkouset jeste belidlo... Pak tu mam pas, na kterym nic neni a chtel bych na to nakraselit obrazce, ale taky nevim, jaky barvy na to pouzit...
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    CUNESK8: V jakem stylu? myslis znicit filmovou surovinu experimentalnim pozitivnim procesem aby to bylo promitatelny??
    CUNESK8
    CUNESK8 --- ---
    Ahoj,

    Mám doma několik kotoučů 35mm filmů a chtěl bych si z toho udělat experimentální film v takovém stylu:



    Poradíte mi někdo publikaci, návod, jak toho docílit? Co za chemii použít? Nikdy jsem nic takového nedělal, školu taky na to nemám, tak nevím.
    Vím, že existují knihy jako ANALOGCOOKBOOK, ale nevím, jestli ty postupy tam jsou popsané nebo ne. Díky za rady a tipy. ;)
    ERROR
    ERROR --- ---
    CHATTEREK: 16mm cb neg ti vyvolaj ve zline https://www.filmlabzlin.cz/
    resp. v cesky televizi je druha fungujici laborka v cesku, ale co se tyce 16mm tak delaj pouze ECN-2 (barevnej proces). https://www.ceskatelevize.cz/vse-o-ct/technika/filmova-laborator-a-jeji-reference/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam