• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MUTATOY8mm / 16mm/ 35mm FILMY / PROMITAČKY / KAMERY a vše kolem

    tenhle klub by se měl snažit vzkřísit půvaby projekce filmu na kotoučích. Pomoct začátečníkům s hafem problému se starejma promítačkama spojenejch a vypátrat jestli nahodou někdo nevlatni Vinetoua na půdě. ++++++8mm + super 8 recording+++++

    Hints

    tel: 235 300 801 čislo na tipa co sežene skoro všechno. PRAHA/ Pan HAŠKOVEC
    NEW SUPR! knizka o promitani v DIGITALNI FORME
    pořízení a vyvolani filmového materialu KODAK
    super8 normal8 (eumig)
    jednoduchý ale docela obstojný návod jak ty projektory pracujou
    super8aid.net
    filmantik/
    super8aid.net
    rozbalit záhlaví
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    HYPNOGEN: tak to díky moc, cenim si toho! Právě že jsem ani nerozpouštěl :D

    to je hrozny když neni čim lepit...
    HYPNOGEN
    HYPNOGEN --- ---
    STILL_PRIMITIVE: díval jsem se qůli tobě onehda do receptáře, kde se o čemsi takovém psalo a našel jsem tam jen to s tím rozpuštěním celuloidových ústžižků v acetonu.

    samozřejmě celuloid se už ve filmovém průmyslu hafo let nepoužívá, takže jsi zřejmě rozpouštěl nějaký polyester.
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    to nikdo z vás nelepí filmy ??
    MISERY
    MISERY --- ---
    Taky se dá udělat si průkaz u pana Hotovce, teda alespoň já mám od něj... ale bylo to taky spíš samostudium a praxe v kině...
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    nemáte tip kde sehnat KVALITNÍ lepidlo na film? jen ne to HAMA!
    nebo klidně věci na namíchání ? recepty typu: " stačí rozpustiti ustřižky filmů v toluenu.." nefungujou
    FUJI_ITA
    FUJI_ITA --- ---
    HYPNOGEN: v Kounicovej sem kdysi delal prukaz ja a ta cast o samostudiu je vic nez pravdou, pokud nekdo opravdu prakticky promita a teoreticky se o to zajima ma nacteno rozumi principum a potrebuje papir doporucuju jinak myslim ze u kinotechniky se lze naucit vic. Myslel sem ze uz to nedelalj co to zatah pan sanglica tehdejsi vedouci kurzu asi nasli nastupce
    HYPNOGEN
    HYPNOGEN --- ---
    promítačksý kurz:
    Promítačský průkaz - Kurz pro promítače na SPŠE Brno
    http://www.postreh.com/phprs/view.php?cisloclanku=2010092201
    HROBO
    HROBO --- ---
    jck diky skusim to zostrojit :)
    JCK
    JCK --- ---
    HROBO: malou telecinu od hamy nebo od konrada, meos duo s plynulou zmenou rychlosti. ty "firmy co to umi" to delaj mnohdy horsim zpusobem...
    HROBO
    HROBO --- ---
    ladinek jasne urcite to je jednoduchsi a bez problemu lenze pokial by som toho chcel tocit viac tak by to asi vyslo celkom dost penez...
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    HROBO > doma je to podle me zbytecny. Zajdi si s tim nekam, nebo jestli se ti chce skenovat a nasledne dorovnavat kazdy policko nebo promitat na platno a tocit na digicam tak prosim :) Ja bych to sveril nekomu kdo na to ma masinku :)
    http://search.seznam.cz/?sourceid=szn-HP&thru=&q=8mm+na+dvd
    HROBO
    HROBO --- ---
    ladinek diky presne toto som myslel.. nejaky podomacky vyrobeny bazmek ktory by mi digitalizoval 8mm film.. diky!
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    HROBO > [ LADINEK @ 8mm / 16mm/ 35mm FILMY / PROMITAČKY / KAMERY a vše kolem ]

    pokud myslime to same pojmem "digital" pokud to chces jen zdigitalizovat na dvd tak google. Tech firem co to dela je dost...
    PETRPEDROS
    PETRPEDROS --- ---
    SKATEMURAI:
    Myslim ze urcite da ackoliv nejsem z brna doporučuji jakoukoliv kameru která má 3 čipy RGB (3CCD) a dobrý objektiv :D
    YAKUZZA
    YAKUZZA --- ---
    Díky, prostuduju.
    JCK
    JCK --- ---
    WICAKI: to ale jen super8 kazety (1strane)... a draze.
    WICAKI
    WICAKI --- ---
    YAKUZZA: netřeba kupovat v Německu - negativ Kodak se dá koupit i tu http://www.film1635.cz/
    YAKUZZA
    YAKUZZA --- ---
    Také mám dotaz:

    "film te vyjde cca 5-15 euro / 3 minuty. jde o to jestli chces barvu, cb, jestli kupujes civky nebo metraz a nasekas si to do civek..."

    Kde konkrétně je možné sehnat?
    (8mm kameru mám, promítačku také, jen nevím, jak sehnat pásky)
    JCK
    JCK --- ---
    FISHEYE_100: kyselinu sirovou koupis v drogerce, 99% v lepsich chemickejch potrebach a misto dichromanu das manganistan, koupis v lekarne (viz hypnogen). akorat ta lazen vydrzi tak 3 hodiny, pak je nanic...
    HYPNOGEN
    HYPNOGEN --- ---
    FISHEYE_100: jo ty myslis na cb inv. tam jde prece pouzit KMnO4 belic ... a ten sezenes treba v lekarne. aku H2SO4 (30%) by mela jit taky v tech lepsich drogerkach sehnat.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam