• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MUTATOY8mm / 16mm/ 35mm FILMY / PROMITAČKY / KAMERY a vše kolem

    tenhle klub by se měl snažit vzkřísit půvaby projekce filmu na kotoučích. Pomoct začátečníkům s hafem problému se starejma promítačkama spojenejch a vypátrat jestli nahodou někdo nevlatni Vinetoua na půdě. ++++++8mm + super 8 recording+++++

    Hints

    tel: 235 300 801 čislo na tipa co sežene skoro všechno. PRAHA/ Pan HAŠKOVEC
    NEW SUPR! knizka o promitani v DIGITALNI FORME
    pořízení a vyvolani filmového materialu KODAK
    super8 normal8 (eumig)
    jednoduchý ale docela obstojný návod jak ty projektory pracujou
    super8aid.net
    filmantik/
    super8aid.net
    rozbalit záhlaví
    MISERY
    MISERY --- ---
    FUJI_ITA: myslela jsem to tak, že je potřeba k tomu mít dobrý vztah - k mašinám, k filmům... tohle se prostě pro peníze dělat nedá :-)
    FISHEYE_100
    FISHEYE_100 --- ---
    FUJI_ITA: játra?
    FUJI_ITA
    FUJI_ITA --- ---
    MISERY: obecne s tebou souhlasim akorat to delat to srdcem mi neprijde jako uplne vhodny oznaceni myslim z k promitani potrebujes pouzivat jiny organy a charakterovy rysy nez mit dobry srdicku to se ti hodi kdyz chces malovat obrazky jako od Ivusky Hüttnerový :)
    MISERY
    MISERY --- ---
    FUJI_ITA: Stejně si myslím, že jde víc o to, dělat to srdcem, než nějak to dělat. A dohadovat se s venkovskejma burákama, ač s plnohodnotným promítačským průkazem, že vydrápat přes celý okýnko velkej kříž, je fakt zhovadilost...
    FUJI_ITA
    FUJI_ITA --- ---
    MISERY: to by bylo na dlouhou debatu o upadku remesla a smyslu digitalizace, vyhledem k tomu v jakym auditku jsme se na urcity skepsi vudci digitalizaci asi schodnem vsichni, ohledne toho ze si rok promitala bez prukazu, vsichni vime jak to v praxi chvalabohu chodi s ruznymam normama a pravidlama, cili v tom vidim max chybu tvojeho zamestnavatele pac pokud bys nejakou kopii doprasila tak nedostane od pojistovny ani korunu. ostatne samozrejme de spis o pristup a vztah k promitani, ale myslim ze je dobre tem technologiim rozumet i z perspektivy rekneme technika a vedet jak to funguje a pod. ostatne muj prukaz po me taky pokud vim nikdy nikdo nechtel ale ja kdyz zamestnanvam promitace vzdycky od nich chci predem scan prukazu.
    MISERY
    MISERY --- ---
    FUJI_ITA: Stejně si myslím, že brzo budou průkazy uplně k ničemu, protože všude se bude promítat z digitálu. Nicméně s tou plnou váhou či neváhou - kde myslíš, že to někomu bude vadit? Rok jsem promítala bez něj (ano, i bez dozoru) a nevadilo to nikomu. A na zlínskym festivalu pro mládež jsem promítala s tím od pana Haškovce. A popravdě, když jsem viděla některý prasárny, co vyšly z rukou pánů promítačů s plnohodnotným průkazem, tak jsem měla sto chutí jim ten průkaz roztrhat.
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    FUJI_ITA: jj, vim o co jde. diky za tip, tendle kramek me vubec nenapadnul.
    FUJI_ITA
    FUJI_ITA --- ---
    STILL_PRIMITIVE: http://fotopruvodce.cz/clanek.phtml?clanek=123275 ok foto foma z jungmanoa namesti se pokud ho budes hledat presunulo cca o sto metru dal do posaze TETA, ale jak rikam pokud je to opravdu totez co delalo JZD chovatel bude ti vic platnej ten vterinak protoze chem slozeni filmovy podlozky je jinde kazdopadne zkus to a dej vedt jaks dopad
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    FUJI_ITA: Díky za rady, rozhod sem se ve finále pro to zajít do modellářství a sehnat to lepidlo protože jak sem psal maj na něj koupenej patent a recept nejaký típci modeláři tak to někde mít musej a když ne tak něco co doporučej v tom modelářství že se to chová "stejně".
    FUJI_ITA
    FUJI_ITA --- ---
    sorry za kvalitu textu neprecet sem si to po sobe a uz musim bezet
    FUJI_ITA
    FUJI_ITA --- ---
    MISERY: Pan Haškovec je svatej člověk a vůbec jemu veškerej respekt, ale bohužel průkaz od něj nemá plnou váhu protože nemá povoleni od min kultury má jenom atestaci od Kinotechniky


    STILL_PRIMITIVE: To lepidlo sos chtel delalo kdysi opravdu jedno JZD aje supr ale hned zkraje si rikal ze nechces leptat cili te sklamu protoze přesně na to mprincipu pracuje, beztak je to irelevantni pokud spravne rozumim bavime se ot v soucasnosti natocenym materialu a ten uz na chem slozeni nahony vzdaleny tomu pro ktery bylo toto lepidlo.

    cili mas nekolik moznosti:

    ad a.) poslechnout martina aka Fisheye a chovat se jako profik (osobne to tak taky nemam)

    ad b.) poslechnout Misery a pouzit adhezni pasku tu sezenes napr od zminovanyho pana haskovce na nej cislo vyz vyse, co se tyce lepeni 8mm filmu lepisku na tzv. skočku (slepku provedenou paskou) sezenes tezko, bezne jsou k sehnani prave ty na tzv. mokrou cestu - lepidlo jzd material co uz neni co bejval = pase, skocka lepicky na 8mm kdysi delal Bolex videl sem v zivote jednu moc krasnou kdyz bys ji ehnal asi ji od tebe klidne koupim kdyz pude pod patnactset, cili jakdyz striham 8mm film a pouzim adhezni pasku (tzn. to ktera slepi film ka sobe ale po odstraneni po ni nezustava na filmu lepidlo a promitanim se neroztahuje - kazda se roztahuje to je obecne problem skocky, ale tahle mene) pouziju proste nuzky a jehlu odpovidajici velikosti derovani film pasu

    ad c.) overena a zatim asi nejlepsi moznost co znam pouzij vterinak - stoji deset korun vydrzi hodne a casem zjistis kterej typ ti sedi nejvic

    az budes mit neco hotovy dej vedt rad se podivam na vysledek

    btw na tohle tema sem tu cca pred dvem roky napsal esej na pul obrazovky cili uz se drobet opakuju
    MISERY
    MISERY --- ---
    STILL_PRIMITIVE: Já nevím, jestli se na tenhle formát ještě vůbec něco vyrábí, jako možná jo, ale vzhledem k tomu, jak pokročila digitalizace v kinech, tak u 8mm si ani neodhaduju troufat. A další věc, lepička na 35mm film je neskutečně drahá záležitost, takže kdybych jí sháněla pro domácí použití, tak asi fakt ne novou (i když na domácí použití mít 35mm film... hehe).
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    MISERY: jo tááááák, tak to vůbec :) ... to radši seženu to lepidlo, slepka lepidlem aspoň nedělá v projektoru takovej bordel, abych scháněl něco nesehnatelnýho víc než lepidlo to nechci, ale vim co máš na myslim, mám doma lepičku na slepky z pásky ale je to dimenzovaný na super8 :( .. podle mě to nemá budoucnost, lepidlo rulez!
    MISERY
    MISERY --- ---
    STILL_PRIMITIVE: Netuším... zkus mrknout po bazarech :)
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    MISERY: chci to na klasik 8mm. Nevíš kde to maj ??
    MISERY
    MISERY --- ---
    STILL_PRIMITIVE: je dražší, ale není to zase nic hroznýho... co je ale hodně drahý, je ta lepička... na jakej film to chceš? Ani nevím, jestli se to vůbec na 8mm a 16mm dělá, předpokládám tedy že jo, mluvila jsem o 35mm filmu :)
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    MISERY: a je na to nejaka specialni co stojí hrozne moc??
    MISERY
    MISERY --- ---
    STILL_PRIMITIVE: Páska rulez, jakýpak s tím mechtle sr*ní :D
    FISHEYE_100
    FISHEYE_100 --- ---
    hm. tady http://www.animation.cz/serv_cz.htm maji krokovy 8mm projektor co se pouziva pro prevod na vetsi formaty
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    FISHEYE_100: No, já sem pro zachování plně analogovýho procesu kamera - střih - promítačka. To fungovalo vždycky a je to nejjednodušší, takovýdle "filmy" se stejně nepouštěj každej večer :)
    FISHEYE_100
    FISHEYE_100 --- ---
    STILL_PRIMITIVE: to je samozrejme na tobe, jak chces nalozit s originalnim materialem, co treba proces pozitiv-negativ, 8mm intermediat, prepis do HD, atd...
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    tak sem snad nasel co jsem hledal, je to LN301 a mely by ho mit v modelarstvi.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam