• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MUTATOY8mm / 16mm/ 35mm FILMY / PROMITAČKY / KAMERY a vše kolem
    ERROR
    ERROR --- ---
    TADEK:jasne..jinak franta tymal si "volal" 70mm v koupelne, tak ten by mohl mit par uzitecnejch tipu.
    viz jeho Navrat dinosauru:
    František Týmal: Dinosauři
    https://www.pifpaf.cz/cs/frantisek-tymal-dinosauri
    Návrat dinosaurů | Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava
    http://old.ji-hlava.cz/database/movie/22327%7CNavrat-dinosauru
    TADEK
    TADEK --- ---
    ERROR: jojo, do Fotokemu jsem se uz dostal. a nikdo tady nemluvi o feature filmu...
    ERROR
    ERROR --- ---
    TADEK: vzhledem k tomu ze 70mm print feature filmu stoji cca 15k usd, myslim ze by se ti v budgetu mohlo najit par tisic (korun) na vylet do fotokemu v LA kterej je jeden z mala kdo to dela..
    TADEK
    TADEK --- ---
    cus, netusite nekdo nahodou, zda jsou v Evrope nejake laborky, ktere umi vyvolat 65mm a pak mi udelat i 70mm promitaci kopii?
    DAZ
    DAZ --- ---
    Ahoj, vyměním / odprodám (levně) promítačku na 16mm, Meoklub Elektoronic a navíc původní externí reprák.
    ZPC
    ZPC --- ---
    OTAKAR_KUBIN: děkuju za info, upřesnuji:
    měla by to být 16 mm bez zvuku. ten časový odhad je odhadnutý, ale 85 km filmu by mohlo být reálných.
    fotky nemám, snažím se to vyšťourat z NFA ... jedná se o filmový materiál expedici Tatra Kolem Světa... audio nahrávaly na magnetofon. ;-)
    OTAKAR_KUBIN
    OTAKAR_KUBIN --- ---
    ZPC: To je hodně filmu.

    Třeba takovej 85 000 metrů, pokud je zvukovej (a tedy 24 fps).
    Pokud není zvukovej, může to být i míň, třeba 60 000 metrů (pokud bude 18 fps).

    Na cívkách to může být tak různě (od 15m, přes 120 až po 370 nebo 600 metrů), a cívky můžou být kovový nebo plastový, balený v papíru nebo v plastových krabicích, že si jejich váhu a počet moc odhadnout netroufnu.

    Pošli fotky.
    ZPC
    ZPC --- ---
    pánové, mohu vás poprosit o radu:
    Rád bych věděl odhad k natočenému materiálu na 16mm filmu - je toho údajně 130 hodin.
    Kolik to tak může být těch 16mm cívek?
    Jak je jedna takováto cívka těžká?

    díky
    HYPNOGEN
    HYPNOGEN --- ---
    CUNESK8: no už jsem si na to našel nějaký recenze a problém je tam v tom, že to hnedka nějak komprimuje ten výstup na 720p.. takže z toho nevyleze žádnej kloudnej voutput :(
    CUNESK8
    CUNESK8 --- ---
    HYPNOGEN: nejakou levnou reflectu jsem mel na kinofilm a byla v pohode. Pokud toho mas vice, mozna bych zkusil v ove toto: http://w-video.cz/digitalizace-skenovani/celuloidovy-film.html
    HYPNOGEN
    HYPNOGEN --- ---
    teď koukám, že na ebayi je fůra 8mm film scannerů (značky Reflecta, Winait, Wolverine)
    ceny 6-10tis CZK - nemáte to někdo?
    HYPNOGEN
    HYPNOGEN --- ---
    ahoj, potřeboval bych zdigitalizovat pár 8mm rolí..
    nepůjčil by mi prosím někdo Meos Duo na týden-dva? Praha nebo Ostrava.
    Příp. neprodal by... ?

    příp. nedigitalizuje tady někdo 8mm nějak slušně?

    díky
    DAZ
    DAZ --- ---
    Ahoj, mám k prodeji celovečerák 16mm film Kočár do Vídně. Potom kovové přípravky pro spojování/lepení filmů pro 8mm i 16mm. A možná nějaké další vybavení na 16ku.
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    CUNESK8: je to jednoduchý, jako když vaříš dort, podle receptu dole, najde čísla příslušnejch receptur který jsou za sebou ( př. 1 - barvotvorné vyvolávávní - předpis 149 = ORWO C07 a pak dobu a teplotu kroku volání ) .. takže si nejdřív najdeš jaký recepty potřebuješ, podle toho namícháš chemku a seřadíš kádinky, a pak jen temperuješ a točíš vývojnicí a vlejváš a vylejváš a promejváš...
    CUNESK8
    CUNESK8 --- ---
    STILL_PRIMITIVE: diky. Spanelska vesnice pro mne , ale doufam, ze se to v budoucnu bude hodit. Film jsem natahnul podle YT navodu, ctu manual, a furt nechapu moc cudlik EIN/AUS v souvislosti se zpetnym posuvem. Kdyz chci pretocit film zpet na prolinacku, tak dam AUS, klickou pretocim z5 film a pak zase prepnu na EIN a tocim? Chapu to dobre? Nebo to muzu nechat na EIN a rovnou klickou pretocit z5 aniz bych neco nedojebal?:-)
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    CUNESK8: zapoměl jsem na nejduležitější :))

    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    CUNESK8: sorry za zpozdění, snad je tam všechno :))






    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    CUNESK8: 8mm.wz.cz píše RED a ten dřív volal na kšeft takže ví jaká je to rasovina, neni to složitý v tom smyslu že to jde... stačí to párkrát udělat a zajedeš se, oser je to podle toho jak moc je kdo hračička a baví ho vážit gramy chemie a trávit tím dlouhý hodiny .) ... večer sem hodim přefocenej postup a recepty... ale každopádně natáčet můžeš, vyvoláš pak :)))
    CUNESK8
    CUNESK8 --- ---
    JCK: z chacharstanu do prahy to blizko zrovna neni, ale mam lidi co tam jezdi pravidelne. Je mi jedno, kde to skoda posila. Cenu maj 590kc stejne jako LightQ. Pristi tyden budu volat tomu panovi z Ovy, tak jsem zvedav, co mi rekne a potom se rozhodnu co a jak. Oba mi tu pisete, jak je to vyvolani lehke, ale to co jsem cetl, na 8mm.wz.cz, tak jsem z toho v pasti. Chemie sla vzdy mimo mne. Taky bych byl rad, kdybych si to mohl nekde sam vyvolat, ale pokud mi nikdo nenapise (naskenuje) navod, s presnym popisem, bez nejakych zkratek, tak mi nic jineho nezbyde nez to nekam dat vyvolat. Taky mne to netesi,ze to resim jak kokot a radsi bych natacel, ale jak resim dookola to vyvolani, tak se mi pomalu do toho nechce. :-S
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam