• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIDDYMOONCUP, LUNETTE, LADYCUP, DIVACUP a další --- vychytávka pro menstruující ***

    Bližší informace (velikosti, typy, návody jak používat) najdete na nástěnce a v odkazech!

    Některé zodpovězené otázky můžete najít na nástěnce, takže čtěte, surfujte!
    Přečtěte si nástěnku, možná najdete rady jak na to! A taky se ptejte (případně filtrujte), od toho tu tento klub máme :)


    CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ KALÍŠKŮ

    Další český výrobek - kalíšek LUNO http://www.kaliskyluno.cz/

    Český výrobek LADYCUP v různých barvách (aby byla menstruace ještě zábavnější), více viz: http://menstruacni-kalisek.ladycup.eu/

    Český výrobek - kalíšek YUUKI http://www.yuuki.cz

    Francouzský výrobek - FLEURCUP a http://fleurcup.com/default-en.html
    německý kalíšek MeLuna http://www.meluna.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=2&Itemid=3

    TABULKA, kam se můžete vepsat... Uvádějte své zkušenosti, jaký máte typ kalíšku, atd., aby to mohlo být ostatním k užitku
    rozbalit záhlaví
    GIMEL
    GIMEL --- ---
    PROMETHEA: BRUSINKA: Z_RYBY_KOST: XMARGE: LIMONADA:

    Určitě si s tím ještě pohraju. Jestli někoho děsí velikost kalíšku, tak můžu zkusit zakomponovat obrázek kalíšku v dlani viz http://www.kalisek.cz/images/mooncup1.jpg
    Ale myslím, že to by mohlo případné nové uživatelky děsit ještě víc :)) Poměr tamponu ke kalíšku mi připadá celkem správný. To bych pak musela dát do poměru i vložku, aby to bylo ve všech směrech ok.
    Kalíšky můžu ještě trochu pozvětšovat a pozmenšovat, aby bylo patrnější, že je více velikostí. Stačí imho i o málo.

    Momentálně je to letáček formátu DL, což je pro výlep dost obrovské. Když to zmenším, možná to nebude už tak čitelné, takže si ještě asi pohraju s poměry a velikostma. Přijde mi to zatím trochu prázdné.
    Taky pochybuju, že bychom se chtěly tahat s déelkovýma samolepama v kabelce, nehledě na to, že by se dost prodražil tisk.
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    GIMEL: me se to tak libi.....neni to uplne dokonale vyvazene v kompozici, ale to imho v tomto pripade tolik nevadi...
    me se libi ze je to uderne, dava to zakladni informaci, a zaroven pro toho kdo to vic zkouma je to pobidka zvedavosti...
    EL_K
    EL_K --- ---
    EL_K: bud nazorne a vzit v potaz vsecky vlastnosti nebo schematicky...?
    EL_K
    EL_K --- ---
    GIRAFFKA: jo, to bylo reakci na zobrazeni tech tvaru...ty jsou pak v podstate taky zbytecne dle toho, jak to vykladas Ty...zas ale kazda z variant ma neco do sebe
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    BRUSINKA: stačí,až objevěj první fotky na netu..i u malýho pinkcupu jsem se děsila,co je to za kyblík..teprv až to,že ho mám doma mě donutilo si zvyknout (ale fakt zvyknout,ne ošahat)-i proti největšímu tamponu je to macek!
    EL_K: kdybych nevěděla,o co v případě kalíšku jde,tka mi z toho obrázku fakt nedojde,že jsou to vyobrazení různejch typů a brala bych to podobně jako zástupy pestrobarevných králíčků na velikonoce...takže řešit na tomhle schématu jednotlivý velikosti je imho nadbytečný
    EL_K
    EL_K --- ---
    nebo co jeste par kalisku dole v zastupu zmensit? treba na preskacku...aby bylo hned patrne, ze jsou ruzne velikosti, takhle by se to mohlo jevit jakoze jsou jen ruzne tvary...takze dat vedle sebe dva tvarove stejne, mensi a vetsi...ale to je takovy detail. jinac se mi to libi. vytvarne se mi zamlouvaly i navrhy, co sem davala IKA, s kterejma by si clovek hezky pohral...ale tak nikde neni receno, ze tohle musi bejt prvni posledni pocin :)
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    GIMEL: nechas me spoluautorkou, zejo :)
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    GIMEL: Zpracování hodnotím na 1-:o) Líbí se mi, ale ještě bych zauvažovala o rozmístění vložky a tamponu. Takhle ten obrázek padá za levý horní roh (směrem doleva). Mohla bys zkusit dát obrázek vložky a tamponu vedle sebe a ty nápisy dát nad ně?

    Jinak je to fakt dobrý, od kalíšku "revoluce" se mi to vážně moc líbí.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    BRUSINKA: mě se to takhle líbí, nechala bych to tak..i ta červená barva je ok, cílem je přitáhnout pozornost :)
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    TAMARIX: nešlo mi o reálný poměr ale o to, aby to nebylo tak..zděsující;)
    TAMARIX
    TAMARIX --- ---
    BRUSINKA: Mě to přijde v pohodě, to bys musela upravit i tu vložku, aby to bylo poměrově správně.. Rozměrů bych se nebála, spíš si myslím, že to vzbudí větší zájem o to, jak vlastně to vypadá a jak se to používá..
    Z_RYBY_KOST
    Z_RYBY_KOST --- ---
    GIMEL: taky se mi to moc líbí! už se těšim, až to budu vylepovat :)
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    GIMEL: super, tohle mi přijde dobrý. Akorát bych trochu zvětšila tampon a zmenšila kalich, takhle bych se fakt lekla, vizuálně to působí obří. (Jakože-tohle do sebe mám cpát?) nebo možná ho nedělat barevnej, ale taky obrys, a barevný pak udělat jen ty kalíšky dole
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    GIMEL: vyborny! tohle se mi fakt libi!
    GIMEL
    GIMEL --- ---
    Verze číslo dvě: pohrála jsem si s jednotlivými typy kalíšků a přidala jsem jejich názvy.
    LURA
    LURA --- ---
    ANABEL_LEE: No jo, no :-)


    Ještě k té houbě - co mi na ní přijde dobré, je ten pocit, že "větrá", že se prostě "nezašpuntuju".
    Myslím, že ani kalíšek nebudu nosit pořád, ale třeba si zvyknu. Další docela dobrá věc mi přijdou porodnické vložky, protože nemají ten igelit dole, ale zase mají docela dobrý tvar, takže i bez křidýlek si neumažu kalhotky a navíc dost dobře drží i bez lepícího proužku a nemusím je lovit na zádech (nevhodné jsou jen na sporotvní aktivity, ideální naopak na noc)
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    LURA: ja si rikala kdy se objevis... .)
    LURA
    LURA --- ---
    Já měla nedávno půjčený mooncup od kamarádky, když jsem byla na plavání. Narozdíl od tampónu, který se mi v životě nepodařilo zasunout tak, aby neprotekl a vůbec aby seděl, tak s kalíškem to nebyl žádný problém. Napoprvé jsem ho nasadila, fungoval, šel i dobře vyndat. Takže teď ho hodlám zakoupit.

    Jednu dobu jsem používala i mořskou houbu, taky nebyla špatná (rozhodně tedy lepší a zejména příjemnější, než tampón), při silnější menstruaci ale bylo potřeba jistit vložkou. Kalíšek mi z toho vychází jako nejlepší řešení...
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    GIMEL: vroubky na kalisku jsou v pohode, pomer velikosti taky, to vubec neres :)
    mozna bych to nechala ve vodorovny rade, a ty maly barevny kalisky treba na okraj (levej/pravej/oba)
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    MANIFEE: me zas ty vroubky prijdou dobry,tak nejak zpevnuji tvar, sama jsem taky zastance mooncupu;)
    je to imho popisnejsi, jak rika gimel - kdyz je to hladky bude to vypadat jak pesar nebo kondom
    GIMEL
    GIMEL --- ---
    MANIFEE: srovnání velikostí moc nepůjde, na to, aby byly všechny tři předměty v poměru, bych musela několikanásobně zvětšit vložku, a to by celkem zazdilo to, že chceme, aby vynikl kalíšek.
    Ale jinak zjednodušení možná jo, mě na tom ty vroubky teda neděsí vůbec a spíš jsem dala přednost Moonu, protože je propracovanější a tužší než "obyčejný" lady, který mi na první pohled z fotky přijde jen jako ustřižený kondom :)))
    Ale to je věc názoru, takže já si s tím zkusím pohrát a když to bude vypadat líp, tak to tak nechám.
    Ještě mě napadá, že všechny ty vroubky a proužky dělají každý kalíšek specifický, a pokud budu chtít dolů vyskládat různé typy, tak když budou moc jednoduché, nebude to mít efekt a rozdíly nebudou moc patrné.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam