• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIDDYMOONCUP, LUNETTE, LADYCUP, DIVACUP a další --- vychytávka pro menstruující ***
    BESSAYA
    BESSAYA --- ---
    Prosím o radu, potřebuju jít na rentgen pánve, tak nevím jestli nemůže kalíšek vadit - nebo naopak jestli RTG nemůže uškodit kalíšku? Možná blbé otázky - ale nemáte někdo zkušenost? Děkuju
    TRANQUILITY
    TRANQUILITY --- ---
    GIDDY: ok, díky za rady... VŠEM! Objednávám:)))
    GIDDY
    GIDDY --- ---
    TRANQUILITY: pokud de primo o yuuki, tak rozhodne ten mensi, mam ten velky, sem po porodu a je moc velky, pouzivala jsem ho jen po nutnou dobu kdy sem dostala po porodu menses a mela sem to silene silne a maly moon nestacil pobirat, ted opet pouzivam maly mooncup
    LICINDA
    LICINDA --- ---
    TRANQUILITY: mrkni do té tabulky, co je na nástěnce (v záhlaví), tam máš konkr. velikosti a konkr. zkušenosti, je docela přehledná;)
    TRANQUILITY
    TRANQUILITY --- ---
    a co ty velikosti? Jakej používáte Vy? Menší či větší?
    DANCE_GIRL
    DANCE_GIRL --- ---
    TRANQUILITY: Oboje, bez problému. V noci mi sice zezačátku občas protekl, ale teď už v pohodě a na plavání je kalíšek rozhodně lepší, hygieničtější a estetičtější než tampony (někdo radí i používat ho v období mimo menstruaci jako "ochranu" před mykózama a různejma breberkama, co je možný v bazénu/rybníku chytit).
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    LICINDA: a to u tamponu teoreticky hrozí syndrom toxického šoku.
    LICINDA
    LICINDA --- ---
    FANAE: to někomu říkal jeho lékař, ne? jinak v tomhle ohledu mi tampon i kalíšek přijdou rovnocenné, a tampon v noci zakazovanej není, takže rozhodně ano také:)
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    FANAE: teoreticky možná, prakticky to s ním v noci funguje velmi dobře :)
    FANAE
    FANAE --- ---
    TRANQUILITY: V noci rozhodne, sice jsem cetla, ze by se teoreticky nemelo, ale jina varianta proste neprichazi do uvahy:)
    IBERIA
    IBERIA --- ---
    TRANQUILITY: dost často je lepší rovnou velký a na btw. odpověď ano, obojí bez problémů:)
    TRANQUILITY
    TRANQUILITY --- ---
    přemýšlí, že bych si pořídila yuuki. Jen se chci zeptat... malý/velký --> opravdu platí to, že malý pro ženy před porodem, velký pro starší a po porodu? Aby mi třeba náhodou ten malý nebyl malý:D Ikdyž vjezd do pískovny tam snad nemám:)))
    btw. používáte ho na noc? co plavání?
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    TRANQUILITY: všechny jsou dobrý! Rozhodně lepší, než cokoli jinýho, co znám a zkusila jsem :)
    TRANQUILITY
    TRANQUILITY --- ---
    jáj, když jsem se odhodlala k tomu, že pořídím a vyzkouším, tak narazím na takovouhle diskuzi... a jak si teď správně vybrat v tom nepřeberném množství značek a modelů... to je horší než s botama :D
    GIDDY
    GIDDY --- ---
    ja mam porovnani s yuukim a ten je mekky asi jako ladycup a lip se mi manipuluje zavadi (rozvinuje uplne bze problemu) mooncup, yuuki se mi nechce rozevirat, musim ho kontrolovat, moon nemusim, prijde moon lepsi, ted ho pouzivam zas a ok
    GALTHEA
    GALTHEA --- ---
    IKA: Ale ty si kontaktná a informovaná osoba!
    A vyhral fleurcup... tak uvidíme.
    IKA
    IKA --- ---
    GALTHEA: nie ja, ale autorka blogu.:))
    GALTHEA
    GALTHEA --- ---
    IKA: jej, ty si úplne super! :)
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    FANAE: ladycup se mi rozevírá ochotněji, ale všemu musím pomoct objetím okraje prstem, beztak mám potřebu to zkontrolovat.
    IKA
    IKA --- ---
    GALTHEA: tu su dobre porovnania, snad ti to pomoze:)
    http://menstrualcups.wordpress.com/category/comparisons/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam