• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIDDYMOONCUP, LUNETTE, LADYCUP, DIVACUP a další --- vychytávka pro menstruující ***
    MAKU
    MAKU --- ---
    Takovej nápad - troufly byste si tu na takovou provokační - propagační akci na Facebooku: na předem domluvený den/týden si dát jako profilovou fotku kalíšek (jako byla vlajka na den Tibetu nebo Zelené srdce před volbami) s nějakou poznámkou typu: "Používám menstruační kalíšek a nestydím se za to. " nebo něco podobného? (To heslo mě teď napadlo velmi narychlo, určitě by tu někdo vymysle lepší.)
    MAKU
    MAKU --- ---
    GALTHEA: (Já teda rodila normálně a taky jsem z toho přes to břicho moc neviděla :o) ...to spíš ty očistky pak ;-)
    GALTHEA
    GALTHEA --- ---
    LICINDA: ano, já taky čekala spíš že při nejhorším se prostě lidi nebudou ptát dál a nebude je to zajímat. ale tohle mi přijde takové ... jako ze středověku.
    ORIKA: ano, moje taky. sice říká že pro ni jsou vložky lepší, protože ona pokud možná nechce vevnitř nic mít, ale tak že jestli se mi to líbí tak je to supr. a určitě lepší než tampony!
    a já nevím. a hlavne nevím proč se do toho navážejí kluci, co s tím oni mají?
    a ty holky - no nejspíš porod v narkoze ať se na to ani nemusí dívat... opravdu nevím.
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    GALTHEA: já tohle fakt nechápu..moje máma (a to jí bude 65) vzala info o existenci kalíšku naprosto v pohodě, ještě se vyptávala a přijde jí jako dobrá vychytávka...a to je starší generace kde bych spíš očekávala nějaké negativní reakce...podle mě pokud někdo není schopen mluvit o menstruaci popř. je to pro něj "bléé" apod, tak prostě nemá zdravý vztah ke svému tělu...vždyť je to jen trocha krve, jak pak chtějí jednou ty holky rodit??
    LICINDA
    LICINDA --- ---
    GALTHEA: já se zatím s takhle vyloženě negativním přístupem nesetkala... spíš nevěřícným a zvídavým, možná bez dalšího pokračování. Ale to, co tam někteří píšou, je docela smutné :(
    GALTHEA
    GALTHEA --- ---
    LICINDA: no to fórum co jsem psala - tak tam je to o ideální příležitosti si kopnout, nebo jim to je jednoduše k smíchu a pod.
    a kámošky - to jsem byla překvapená, ale spíše než otázka následoval takový ten výraz znechucení jako brŕŕŕ to je hnus (a tampon není), fuj, nemluv o tom (???) nebo ty jseš divná (a oni né, když nejsou schopny o menstruaci ani mluvit?). takže tak.
    a to byla jedna, JEDNA věta!
    LICINDA
    LICINDA --- ---
    GALTHEA: v pohodě:) jak na to dotyčná/é reagovala/y?
    GALTHEA
    GALTHEA --- ---
    grrr, člověk se snaží někomu něco říct, že jsou i jiný možnosti, jenom jako informaci a tak jako tak je pak za idiota! já se na to vykašlu snad...
    (promiňte, musela jsem to sem napsat, strašně mě štve jak se někdy lidi k tomu staví, jako kdyby to vyzkoušeli...)
    GIMEL
    GIMEL --- ---
    CAMELLA: já jsem teda kalíšek zapomněla dvakrát po sobě na nějakých 24 hodin. Už mi končila ms, do toho nějaký stresy, zařizování, nestíhačka... tak jsem na něj úplně zapomněla a teda po těch dvou dnech jsem se docela bála, abych z toho neměla já nějaké zdravotní komplikace :/
    Kalíšek byl úplně v pohodě a vůbec nezasmrádl, vyvařila jsem ho jako normálně
    a mně to taky neublížilo (ťuk ťuk).
    LILY
    LILY --- ---
    ORIKA: Jé, díky moc za nabídku, ale radši ne, páč jestli je ta možnost, tak bych ho nejdřív okoukla.
    Asi zkusím štěstí tady: IBERIA
    IBERIA
    IBERIA --- ---
    LILY: tak zkus i greenwave na Národní, tam ho také měli a podle mě i mají
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    LILY: hele, já tam zítra jdu, tak jestli chceš tak ti ho můžu vzít
    LILY
    LILY --- ---
    ORIKA: Hmm, tak to se bojím, že nebudou, v Brně jsou zásobení mnohem líp. Sami mi to říkali, ale zkusím to omrknout...nebo až pojedu do Brna.
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    LILY: já kupovala v brně a řekla bych, že v praze na tom budou stejně, přímo v prodejně měli několik kusů, nemusela jsem vůbec objednávat
    LILY
    LILY --- ---
    ORIKA: A mají to přímo v té prodejně (v Praze)?
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    LILY: v bráně k dětem mají všechny, já tam kupovala mooncup před 2 měsíci a měli zásoby
    LILY
    LILY --- ---
    IBERIA: Díky. Já jsem právě koukala na Bránu k dětem a neobjevila. Akorát LAdycup a Lunette.
    LICINDA
    LICINDA --- ---
    tak jsem dnes po více než ročním používání ustřihla stopku, tak jsem na to zvědavá, jestli ho budu ráno zase lovit až kdovíkde! :)
    GALTHEA
    GALTHEA --- ---
    BOUCNER: no já už se nemůžu dočkat až zkusím teď ten nový, jěště týden! (páni, jsem si nemyslela že se někdy budu takhle těšit na menstruaci:)))
    IBERIA
    IBERIA --- ---
    LILY: mooncup všude možně - Brána k dětem, Človíček v Košířích, Nesese na Letné... většinou v bio eco obchodech nebo v obchodech s látkovýma plenkama
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam