• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIDDYMOONCUP, LUNETTE, LADYCUP, DIVACUP a další --- vychytávka pro menstruující ***

    Bližší informace (velikosti, typy, návody jak používat) najdete na nástěnce a v odkazech!

    Některé zodpovězené otázky můžete najít na nástěnce, takže čtěte, surfujte!
    Přečtěte si nástěnku, možná najdete rady jak na to! A taky se ptejte (případně filtrujte), od toho tu tento klub máme :)


    CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ KALÍŠKŮ

    Další český výrobek - kalíšek LUNO http://www.kaliskyluno.cz/

    Český výrobek LADYCUP v různých barvách (aby byla menstruace ještě zábavnější), více viz: http://menstruacni-kalisek.ladycup.eu/

    Český výrobek - kalíšek YUUKI http://www.yuuki.cz

    Francouzský výrobek - FLEURCUP a http://fleurcup.com/default-en.html
    německý kalíšek MeLuna http://www.meluna.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=2&Itemid=3

    TABULKA, kam se můžete vepsat... Uvádějte své zkušenosti, jaký máte typ kalíšku, atd., aby to mohlo být ostatním k užitku
    rozbalit záhlaví
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    MAUTUSKA: no tak samozrejme ze clovek musi strcit prsty trochu do p... ale teda ja mam docela kratky prsty a nemyslim si ze nejak dlouhou p.... a nikdy jsem s tim problem nemela, nevim kam ho davate .)
    MAUTUSKA
    MAUTUSKA --- ---
    ANABEL_LEE: ja na ten spodek nedosahnu, mam ho kdesi v p...:)
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    vy to fakt chytate za krouzky nebo stopku? ja ho proste vezmu za ten spodek a vytahnu, akorat je treba se naucit s tim nekinklat, nebot pak je trochu reznicina .) a je teda nutne docela zabrat, aby se prerusil ten podtlak
    MARGARITKA
    MARGARITKA --- ---
    GIDDY: meluna s kulickou se mi vytahuje hur nez ladycup bez stopky (strihla jsem pred prvnim pouzitim, byl to boj), ta kulicka proste klouze, sestra mela poutko a hned si to urvala :) takze za mne - neni to zas takovy zazrak, radsi poradne vystouple krouzky na spodku kalichu na uchopeni...libi se mi u yuuki
    NIGHTFURY
    NIGHTFURY --- ---
    BRUSINKA: Používám kroužek s Yuuki a jde to.. ale je pravda, že to ještě neumím dokonale, takže se někdy stane, že si kroužek a kalíšek navzájem překáží.. je potřeba to víc hlídat
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    GIDDY: je to super
    GIDDY
    GIDDY --- ---
    jo ta kulicka me dost zajima, ta by mela byt v klidu, neskrabat a tak ne? co holky?
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    Já jsem u ladycupu ustřihla nejdřív dvě třetiny, pak úplně, a pak jsem si koupila melunu s kuličkou. Btw. Používá tu někdo antikoncepční kroužek? Je to v pohodě s kalíškem?
    GIDDY
    GIDDY --- ---
    u moonu sem ji ustrihla hned, nebot me tlacila, a nuzkama sem to pekne zakulatila, aby me to nedrelo, krasne vytahuju bez stopky, u yuukiho sem to taky hned strihla, vyndava se taky v klidu..dle me jde jen o to, se to naucit, ze to de i bez toho..
    LILY
    LILY --- ---
    KACHNIK: u ladycupu jsme ji nechala, byť ji občas cítím (bohužel když se kousek ostřihne, tak je ten kraj ostrý a to mi vadí víc), bez ní by se to ovšem o dost hůř vytahovalo, zvlášť když má člověk zrovna ostříhané nehty. U mooncupu jsem ji ustřihla, protože jde vytáhnout snadno i bez ní.
    KACHNIK
    KACHNIK --- ---
    Tak začnu postupně zkracovat a uvidím...Díky.
    MAUTUSKA
    MAUTUSKA --- ---
    KACHNIK: ja ji cejtila, tak jsem hned strihala. nechala jsem si tam tak 1cm a uz ji necejtim a staci to na to aby se to dalo poradne chytit a vytahnout.
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    AETHER: Ted bych to uz taky zvladla bez stopky. Ale v te seznamovaci fazi je podle mne nepostradatelna. Howgh.
    AETHER
    AETHER --- ---
    DA_NIELA: no to byl pochopitelne boj c. 2, protoze ono se to bez te stopky jaksi neslo ven - ale chce to jen trochu cviku, nastesti jsem se to tu docetla a vytrvala jsem.
    LINY
    LINY --- ---
    KACHNIK: ustřihla jsem jen částečně a postupně zkracovala.Ještě stále tam pár mm mám.Taky mám Ladycup.
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    KACHNIK: zkracovala jsem postupne, nejvic mi vyhovovala asi 1/3 az pulka ustrizena, aby se za ni jeste dalo vzit palcem a ukazovackem

    posleze jsem zkratila jeste vic, a musim vytahovat kalich za dno, coz neni tak pohodlny jako za stopku

    zacni postupne a uvidis
    NIGHTFURY
    NIGHTFURY --- ---
    KACHNIK: Ustřihla jsem asi dvě třetiny a možná ji zkrátím ještě o kousek.. vyndavám stejně zmáčknutím dna a občas (hlavně ke konci) mi ta stopka trochu vadí.. mám Yuuki.
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    KACHNIK: Neustřihla. Domnívám se, že jsem si tím ušetřila jiný začátečnický boj, ten "zajel mi až kamsi, půjdu asi za sousedem, aby mi ho vytáhl". Stopka samotná mne neobtěžuje víc než celej zbytek kalíšku ....
    AETHER
    AETHER --- ---
    KACHNIK: ustrihla jsem ji, co nejvic to slo;)
    KACHNIK
    KACHNIK --- ---
    Ladycup doma a klasa začátečnický boj... Je tu někdo komu ze začátku vadila stopka a naučily jste se se zavádět tak aby nevadila? Nebo jste všechny stříhaly a zkracovaly?
    NENUPHAR
    NENUPHAR --- ---
    PROMETHEA: myslím že ti postačí antibakteriální mýdlo a důkladně opláchnout...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam