• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIDDYMOONCUP, LUNETTE, LADYCUP, DIVACUP a další --- vychytávka pro menstruující ***

    Bližší informace (velikosti, typy, návody jak používat) najdete na nástěnce a v odkazech!

    Některé zodpovězené otázky můžete najít na nástěnce, takže čtěte, surfujte!
    Přečtěte si nástěnku, možná najdete rady jak na to! A taky se ptejte (případně filtrujte), od toho tu tento klub máme :)


    CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ KALÍŠKŮ

    Další český výrobek - kalíšek LUNO http://www.kaliskyluno.cz/

    Český výrobek LADYCUP v různých barvách (aby byla menstruace ještě zábavnější), více viz: http://menstruacni-kalisek.ladycup.eu/

    Český výrobek - kalíšek YUUKI http://www.yuuki.cz

    Francouzský výrobek - FLEURCUP a http://fleurcup.com/default-en.html
    německý kalíšek MeLuna http://www.meluna.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=2&Itemid=3

    TABULKA, kam se můžete vepsat... Uvádějte své zkušenosti, jaký máte typ kalíšku, atd., aby to mohlo být ostatním k užitku
    rozbalit záhlaví
    SIKY
    SIKY --- ---
    NILA: Na jaký množství vody jsi dala jakou část tablety? Ona jedna tableta je myslím na 5 litrů. Já dávám čtvrtku na takovou asi čtvrtlitrovou sklenici. A nijak extra mi to nesmrdí. Ale možná jsem na zápach desinfekce zvyklá.
    NILA
    NILA --- ---
    dakujem dakujem...
    skusila som vcera Milton a bola celkom sokovana tym, ako silno to smrdi...
    pride mi to ako keby som si na LadyCup liala bazenovu chemiu..nabuduce teda asi skor varom.
    LINY
    LINY --- ---
    NILA: Milton tablety
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    NILA: varem
    NILA
    NILA --- ---
    damy, ako ste sterilizovali svoje kalisky? dakujem:)
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    FRENNET: jojo, muze trochu vylezt nahoru, na funkci to nema vliv :)
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    Ahoj, "konecne" jsem si koupila tuhle vychytávku, vysterilizovala a zavedla, podle obrazku. ale jak jsem ho kontrolovala a zkoušela vytáhnout (nakonec se povedlo) tak se mi zdá, že se nejak zasunul hloubs. On se usadi tak nejak sam ne? v konecnem důsledku ne?
    ORISKOVANUTELA
    ORISKOVANUTELA --- ---
    RYBKA: Co sem hormošku nebrala, bylo to v pohodě. Za rok a půl jsem vystřídala 4 nebo 5 druhů, zas jsem ji chtěla po 3 měsících měnit, ale zatím mi sedla nejvíc, tak sem si jí ještě nechala napsat.... Ale spíš tuším chybu v neustálym stresu, nevyspání, blbym jídle....
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    GIDDY: Podívám se, až mě to zas chytne, díky :-)
    ORISKOVANUTELA: Já na kvasinky a výtoky trpěla dost, nakonec se ukázalo, že to souviselo s hormonální antikoncepcí. Co to neberu, nemám problém. A jinak existují i látkové slipovky, pro tebe možná dobrá alternativa.
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    ORISKOVANUTELA: osobně bych nejdříve popátrala po souvislosti všech léků s tvým současným zdravotním stavem, pak ten stres - nic moc denní režim.. ale to je tu OT, pardon
    ORISKOVANUTELA
    ORISKOVANUTELA --- ---
    Mě přijde, že jsem na kvasinky a pod nikdy netrpěla, ale cca 2roky zpátky mě vcelku zloběj. V tý době jssem začla brát hormošku, antidepresiva, který přemýšlím, že bych vysadila, nedávno jsem se odstěhovala od našich, takže lítám jak hadr na holi - škola, dojíždění, brigáda, vstávání ve 3.30.... S tím bych řekla, že souvisí stres i nevhodná? strava.... Snažím se si každej den vařit véču(kuskus, těstoviny, rizoto, polívky, zapeč.brambory...), zbytek si beru 2den do krabičky na oběd, pak sním 3 - 5 porcí pečiva (kaiserek, chlebů, rohlíků - většinou s máslem, sýrem nebo pomazánkou). Snažím se jíst denně aspoň 1 - 2 porce ovoce/zeleniny, což je podle různých rad v časopisech a pod málo...Vypiju min. 2litry vody, občas kafe, bylinkovej/zelenej čaj....
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    ORISKOVANUTELA: znovu jsem si všimla Tvého předchozího příspěvku, kdy píšeš "a cpát do sebe antibiotika" - to taky může být příčina - mimochodem, nezkoušela jsi globule? konkrétně Globulus cum natrio tetraborico 0,6 mg mi během těhotenství jak zázrakem pomohly málem ze dne na den, ale já to měla možná slabý.. http://www.mujlekarnik.cz/globulus-cum-natrio-tetraborico-0-6-csc_detail/
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    ORISKOVANUTELA: důvodem může být strava příliš bohatá na cukr a bílou mouku, překyselení organismu, významným vlivem je (už od id Giddy zmínění) stres, ale může to být i anémie, předcházející léčba antibiotiky, atd. - to vše cituji z knihy Zdravé těhotenství, přirozený porod od Ingeborg Stadelmann.. konkrétně ty sladkosti, což je právě většinou ten cukr a bílá mouka, pokud mluvíme o sladkém pečivu, mi kdysi potvrdil i můj gynekolog, když jsem se ho ptala během těhotenství na to, proč někdo má svědivý výtok a někdo ne
    GIDDY
    GIDDY --- ---
    ORISKOVANUTELA: no je dobry dycky patrat po pricine a neresit priznak, tedy zapatrat celkove (zivotni styl, strava, stres, leky atd)

    BRUSINKA: viz muj odkaz nize, je tam nabidka meluny na nemeckych strankach
    ORISKOVANUTELA
    ORISKOVANUTELA --- ---
    MAGGIE: Mohla bys mi o prosím trochu rozepsat? Klíďo do zpráv... Dík
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    ORISKOVANUTELA: ale to může být i nevhodnou stravou..
    ORISKOVANUTELA
    ORISKOVANUTELA --- ---
    BEBEBE: Právě nevím, z čeho je mám, a už mě nebaví lítat po doktorech, a cpát do sebe antibiotika.... Nosím je akorát jako pojistku pod kalíšek, ale i to mě nedělá dobře....
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    GIDDY: Tri mekkosti? To fakt? Slysim poprve - byl by odkaz? - (omlouvam se, ze si to nenajdu sama, jsem nejakou dobu jen na telefonu)
    BEBEBE
    BEBEBE --- ---
    ORISKOVANUTELA: Jestli ty výtoky nemáš kvůli jiným zdravotním komplikacím, tak já je kdysi taky mívala a když jsem to řekla gynekoložce, poradila mi, abych přestala slipový vložky používat. Že se to za chvíli zlepší - a měla pravdu, po pár dnech nenošení to dost kleslo a posléze přestalo a od tý doby mám pokoj.
    ORISKOVANUTELA
    ORISKOVANUTELA --- ---
    GIDDY: Já si tu houbu neumím vubec představit... Ale zároveň jsem dost citlivka na parfémovaný a svinstvem napuštěný slipovky, používáte některá ty ze zdravý výživy, a pod? Na kolik zhruba přijdou? V poslední době dost trpím na výtoky, a fakt mi obyč slipovky nedělaj moc dobře....
    GIDDY
    GIDDY --- ---
    RYBKA: mrkni na tu melunu, maji tam tri mekkosti a barvy taky fajn:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam