• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIDDYMOONCUP, LUNETTE, LADYCUP, DIVACUP a další --- vychytávka pro menstruující ***

    Bližší informace (velikosti, typy, návody jak používat) najdete na nástěnce a v odkazech!

    Některé zodpovězené otázky můžete najít na nástěnce, takže čtěte, surfujte!
    Přečtěte si nástěnku, možná najdete rady jak na to! A taky se ptejte (případně filtrujte), od toho tu tento klub máme :)


    CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ KALÍŠKŮ

    Další český výrobek - kalíšek LUNO http://www.kaliskyluno.cz/

    Český výrobek LADYCUP v různých barvách (aby byla menstruace ještě zábavnější), více viz: http://menstruacni-kalisek.ladycup.eu/

    Český výrobek - kalíšek YUUKI http://www.yuuki.cz

    Francouzský výrobek - FLEURCUP a http://fleurcup.com/default-en.html
    německý kalíšek MeLuna http://www.meluna.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=2&Itemid=3

    TABULKA, kam se můžete vepsat... Uvádějte své zkušenosti, jaký máte typ kalíšku, atd., aby to mohlo být ostatním k užitku
    rozbalit záhlaví
    MARGARITKA
    MARGARITKA --- ---
    NIKKITA: je dobre ho umyvat i mechanicky, rukou a prirodnim mydlem a obcas vydrbat treba (novou) houbickou na nadobi, drsnejsi stranou a pote jeste vydezinfikovat...

    ANABEL_LEE: ja konecne dostala odvahu se na kalich sveho doktora zeptat a rikal, ze s tim nema zadne zkusenosti, takze je k nazorum ohledne toho opatrny, ale ze ma trochu pochybnosti o moznosti dezinfekce, ktera je u takove pomucky na prvnim miste, vykladal mi jak oni dezinfikuji jejich nastroje, nekolik hodin v roztocich a pod ultrafialovym svetlem... a ze u veci, kterou si tam pravidelne strakam, je tohle velmi dulezite a ze neni zastancem cehokoliv, co se zavadi dovnitr... ze veri, ze to muze byt pro zenu pohodlnejsi, ale ze jelikoz mam stale nejake potize se spodkem, tak je mozne hledat pricinu i tam, stejne jako v plavani a saunovani :-/ coz mne teda vubec nepotesilo.
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    NIKKITA: ja bych s tou endometriozou a kalichem byla teda opatrna, sice sedi nize nez tampon, ale zivna puda pro bakterie je to stejne, urcite se porad s doktorkou
    BEBEBE
    BEBEBE --- ---
    Ja ji prave neustrihla, vubec netusim jak bych to bez ni vytahovala...kolikrat je tam hluboko, ze dosahnu jen na stopku a na kalisek vubec, nebo je tak pricuclej, ze mi to nejde vytahnout skoro ani s tou stopkou. A podtlak mi jde jde zrusit jen kdyz je dost u kraje a tam ho bez ni ni nedostanu. Tak nevim co delam blbe. Mam Luno S.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    NIKKITA: tu ustřihneš časem, jako všichni :o)
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    CAMELLA: No vařit bez vody by mě nenapadlo :) A už jsme to uvařila, sice se to lepilo na stěny hrnce, ale je to v cajku :) tak dík! dokonce jsem to už zkoušela vyndat a zandat, je to trochu operace, ale věřím, že získám nějakej grif, kterým to půjde raz dva. A větší bych asi nepotřebovala, takže myslím, že i velikostně v pohodě. Jen tu stopku zatím nebudu stříhat, ač je teda dost dlouhá, ale nevím, jak bych to bez ní vyndala :(
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    NIKKITA: nevařit za sucha = v hrnci bez vody. A pozor na to vyvaření, občas se někomu povede zapomenout a kalich se opravdu rozteče, ale pokud budeš vařit pár minut v dostatečném množství vody, tak se mu fakt nic nestane.
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    A všichni doposud chápaly - to je taky super čeština :D to mam dneska fakt den :D :D
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    "Kalíšek jsem uvařila ve varné konvici" - proboha, co jsem to napsala??? :D Vodu jsem uvařila ve varné konvici, nalila jí do malého užšího hrnce a dál už jsem nevěděla, kalíšek jsem právě ještě nevařila, protože nevím jak, momentálně leží v hrnci na skleněné nádobce. V konvici bych to nevařila ani omylem, to by bylo fakt eklhaft :) Řeším to proto, že v návodu u mého kalíšku píšou "nevařit za sucha" - nevím, co si pod tím představit, tušíte někdo? Mě napadá spousta absurdních kravin akorát. A někde na internetu na stránkách pojednávajích o kalíšcích jsem narazila na větu, že je potřeba zabránit při vaření kontaktu se dnem, protože by se mohl kalíšek roztéct. A že se nemá nechat voda vyvařit, což u mého vysokého vodního sloupce nehrozí. To mě vyděsilo, dalších šest kil na novej nemám, a proto se ptám. Takže se tomu nic nestane? Taky si myslím, že tím bubláním to u dna nezůstane. Tak to jdu teda zapnout no. Díky za rady :)
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Cca 5 let vyvařuju kalíšek tím způsobem, že ho strčím v rendlíku na plotnu a jdu se mezitím sprchovat, to je akorát tak ta doba. Když vylezu z koupelny, je vyvařenej. Nic se mu nikdy nestalo. Ke dnu se nepřichytí, dotýkat se může, ona ho ta bublající voda průběžně otáčí a odstrkuje.
    MARGARITKA
    MARGARITKA --- ---
    NIKKITA: já to většinou dělám tak, že ho hodím do malého rendlíku a dám vařit, až tam je tak 10 minut, vytáhnu a je to, nějaké dno neřeším, to jsem v návodu asi přehlídla... tablety mám taky, ale používám jen jednou za čas, nějak tomu nevěřím, když se po celou dobu namočení nic neděje a kalich je pak stejný jako předtím :-D po vyvaření aspoň člověk trochu vidí změnu k lepšímu = pocit čistoty... nicméně asi bych to nedávala do varné konvice, vždycky ten hrnec od toho dobře meju, aby tam náhodou nějaké bakterie nezůstaly, v něco se to přece musí přeměnit a někde usadit... (?taky mám možná dost tupé představy, chemie jde mimo mně:)
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    NIKKITA: proč by se to nemělo dotknout dna? Já vyvářela normálně v rendlíku, dost vody aby kalich mohl byt celý ponořený a bylo. Řešíš zbytečné blbiny imho :)
    ORISKOVANUTELA
    ORISKOVANUTELA --- ---
    NIKKITA: Já měla takovej starej malej hrnec, až voda vařila, kapla sem do ní trochu octa, a kalíšek cca těch 5min hlídala s lžící v ruce, a odháněla od stěn:D Pak sem si pořídila v dm za 100kč milton sterilizační tablety na dudlíky, tak dezinfikuju v tom
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    NIKKITA: vyvařit 5 minut znamená vařit 5 minut při varu.
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    NIKKITA: A vyvařit jako vařit v bublající vodě, nebo hodit do uvařené vody a nechat jí tam? Jsem asi úplně natvrdlá, protože to nejspíš všichni doposud chápaly, tak mě omluvte, ale nerada bych si kalíšek hned zkraje zničila :)
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    Jo a jeden zásadní dotaz - jak kalíšek vyvařit? Sice všude píšou "vyvařit pět minut a je to" - jenže se to nemá dotknout dna vyvařovací nádoby - a jak to mám udělat? Kalíšek jsem uvařila ve varné konvici, je to sloupec vysoký přes 10 cm, hodila jsem ho do ní, a klesl ke dnu, překvapivě, že. Jak zabránit klesnutí ke dnu? Je to věda :(
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    Tak jsem si nakonec koupila Mooncup B, tedy ten pro nerodičky před třicítkou (je mi hodně pod třicet a děti v dohledné době určitě neplánuju). Dala jsem také na Margaritku a její poslední zkušenost s Mooncupem a MeLunou. Už jsem z toho rozhodování byla na prášky :) Ale Mooncup se mi líbí i filosofií firmy a sáčkem (ty bioeko kecy na mě prostě zapůsobily, ekologická elektrárna, sáček z biobavlny). Pochvoměr by byl fajn, protože by výběr dost usnadnil :) Ale i přesto, že je menší, mi připadá velký až až, teda. A také má dost tlusté stěny. Tak jsem zvědavá, jak to dopadne. O síle menstruace jsem ještě jednou přemýšlela, a mám dojem, že tehdy ve třinácti jsme to měla silnější, než teď s HA. A pravidelný sex s velmi vyvinutým mužem taktéž nemám (bohužel) :D Tak se modlím, aby mi byl akorát. Jen nevím, jak to bude kompatibilní s (téměř jistou) endometriózou. Prý mám endocystu někde za dělohou, a v letáčku píšou, že bych se měla nejdřív zeptat doktora (a ten je teď na měsíc pryč), pakliže mám gynekologické onemocnění. Ale vzhledem k tomu, že kalíšek je níž, než tampón, taky by to naopak mělo být lepší, ne?
    TUILE
    TUILE --- ---
    NIKKITA: řídila bych se silou menstruace. Pokud ji máš silnou, nad malým mooncupem bych nepřemýšlela a šla do většího.
    ORISKOVANUTELA
    ORISKOVANUTELA --- ---
    LADY_LEIA:
    MARGARITKA: to by bylo fajn:D Pochvoměr by byl fajn i pro gynekology - mohly by se snáz dorozumívat:D Chlapi to maj v tomhle jednodušší - má ho malýho nebo velkýho, ale my? :D Ikdyž to už zacházím jinam:D
    ORISKOVANUTELA
    ORISKOVANUTELA --- ---
    NIKKITA: mám menší, nerodila sem, kupovala sem si ho někdy v 17ti, v tý době sem to měla docela silný, ale teď co beru ha, tak taky v pohodě, tampony sem snesla jen ty nejmenší...
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    Já moc nevím, jak to s těma velikostma je, mám Mooncup menší i větší, a i po dvou porodech mi pořád líp sedí ten menší. Větší používám jen na silnější dny, když vím, že ho třeba delší dobu nebudu moct vylejt. A většinou o něm vím, tak nějak mě tlačí, nesedí úplně dobře.
    MARGARITKA
    MARGARITKA --- ---
    NIKKITA: ano, mensi - Bcko :) dneska je tech kalichu tolik, cert aby se v tom vyznal... Moon sice neni nijak pritazlivy co se vzhledu tyce, ale funkcnosti je na jednicku...
    LADY_LEIA: :D nebo by uz konecne nekdo mohl vymyslet nejaky posevni meritko :) = "pochvoměr" :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam