• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIDDYMOONCUP, LUNETTE, LADYCUP, DIVACUP a další --- vychytávka pro menstruující ***
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    HANUSCHA: dokonce imho není ani potřeba vyvařovat, stačí nechat na vzduchu oschnout.

    a díky za připomenutí, taky se na superčištění dneska vrhnu :)
    HANUSCHA
    HANUSCHA --- ---
    LAURA: dik:-)
    LAURA
    LAURA --- ---
    HANUSCHA: nemusis mit strach, na tvem postupu neni nic zavadneho.
    HANUSCHA
    HANUSCHA --- ---
    čau holky, hledala jsem tu použití sava na čištění kalichu, našla jsem pár zpráv, že to lze. tož jsem ho včera namočila do roztoku dle popisu ,který jsem tu našla,je po letech krásnej jako novej,nakonec jsem ho ještě vyvařila ve vodě. jinak používám pouze vyvaření,nikdy jsem nepoužila tablety.jen se chci ujistit zda to tedy opravdu lze a je to nezávadný. někde píšou, že do sava v žádnym případě.nevim proč, když na savu je i napsáno k desinfekci hraček a pak opláchnout.tak myslim, že po následnym vyvaření se nemůže nic stát.jen se chci ujistit. dík za info.
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    SELENE_: Já měla yuuki, melunu a ladycup a ladycup z nich byl nejměkčí, yuuki nejtužší
    FROGGIE
    FROGGIE --- ---
    PSYCHOPATICK: Já osobně mám soft, vybírala jsem podle popisů na webu kalisek.cz (jsem po porodu).

    Jinak ač je teda soft a nemám srovnání s jinými, tak se mi zdá na omak i na zmáčknutí tvrdý.

    Každopádně jinak za mě spokojenost s tímto, brala jsem hlavně kvůli ceně, kdyby nevyhovoval, stopku jsem ušmikla celou.
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    PETRUSKA: Poprvé se mi dělo to samý, ale nakonec se ukázalo, že je to právě tím, že ho zasouvám moc hluboko. Správně je až překvapivě blízko okraje.
    LAURA
    LAURA --- ---
    TAMARIX: díky za tip, objednala jsem, tak jsem zvědavá, jestli bude mezi ladycupem a yuuki nějaký výraznější rozdíl...
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    BLATO: Řekla bych, že záleží hlavně na tom, jestli se na to cítíš :-) Já jsem si po porodu dokoupila k malému moonu velký, většinou mám první dny ten větší a pak malý, čistě kvůli kapacitě, neprotéká mi ani jeden.
    TAMARIX
    TAMARIX --- ---
    Menstruační kalíšky LadyCup + obal z bio bavlny | Slevomat.cz
    https://www.slevomat.cz/sleva/697925-menstruacni-kalisky-ladycup-obal-z-bio-bavlny
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    BLATO: píší to tu holky někde v historii, ale jinak i moje rodící kamarádky mají zkušenost,že záleží na intenzitě menstruace - jedna měla hodně krve a musela často měnit - druhá méně, obě mají malý moon a používají ho do teď. Akorát jim zpočátku občas protékal, ale to si nakonec sedlo a je to ok.
    BLATO
    BLATO --- ---
    Som 7 tyzdnov po porode a dostala som mentruaciu, mozem si uz skusit dat kalisok?mam sice ten mensi mooncup este z dob pred tehotenstvom( si asi budem musiet kupit novy) ale pytam sa ci neni nato skoro alebo co.
    BOUCNER
    BOUCNER --- ---
    koupila sem si lunette na začítku roku 2010 a jen chci říct, že je stále v perfektním stavu, naprostá spokojenost, za nic na světě bych ho nevyměnila a od té doby co ho mám jsem nedala korunu za jakoukoliv jinou pomůcku. Kdo ještě váhá, tak zbytečně neztrácejte čas!
    PETRUSKA
    PETRUSKA --- ---
    TAMARIX: hm hm.. zvážím, kouknu na ně
    XMARGE: už osm měsíců.. téměř jsem nekojila, takže MS jsem měla tak třetí měsíc po porodu a vložky už mě právě dost nebaví..tak snad se to zlepší tím cvičením a snad i časem
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    PETRUSKA: jak dlouho jsi po porodu? Já po prvním porodu dostala MS po 8 měsícíh a první tři cykly byly tragický, kalich jsem neudržela (větší lunette), tampony nejdřív taky ne.. potom se to začalo samo srovnávat, nijak zvlášt jsem necvičila, ty kuličky jsem si sice koupila, ale měla je vevnitř jen jednou, nebavilo mě to...:o) Asi pátej cyklus už jsem měla kalíšek normálně, aniž by mi vyjížděl... jen je blbý, že se mi porodem posunul čípek níž a neměla jsem ve vagíně prostor, abych kalíšek šoupla trochu výš, prostě tam byl přesně akorát aby nekoukal a zároveň netlačil na čípek. Te%d jsem čerstvě po druhým porodu, tak jsem zvědavá, co to udělalo tentokrát..
    TAMARIX
    TAMARIX --- ---
    PETRUSKA: Taky se na zpevnění dost doporučují Venušiny kuličky. Dají se koupit i normálně v dmku, sexshop netřeba. ;-) V kombinaci se cvičením by to mohlo nést výsledky.
    PETRUSKA
    PETRUSKA --- ---
    Koupila jsem svůj první Gaia Cup (L) a bohužel ho "neudržím" i když myslím, že zasunutý je dost hluboko, tak pozvolna vyjíždí a protéká. Na vině budou asi ochablé svaly pánevního dna, protože po porodu neudržím ani tampon, který mi nikdy problém nedělal. Nezbývá tedy, než cvičit.. dá se to cvičením opravdu zpevnit tak, abych kalich udržela? Máte s tím někdo zkušenost? A cvičit tedy často během dne svaly zatínat (viz http://www.kalisek.cz/svaly_panevniho_dna.php), nebo je ještě nějaká vychytanější rada?
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    Přišlo mi to jako spam do mailu, s LUNO zkušenost nemám, ale tak třeba se to někomu bude hodit:
    Menstruační kalíšek LUNO violet | Slevopark.cz
    http://www.slevopark.cz/cs_cz/sleva/menstruacni-kalisek-luno-violet/311?nl=1
    2x menstruační kalíšek LUNO violet | Slevopark.cz
    http://www.slevopark.cz/cs_cz/sleva/2x-menstruacni-kalisek-luno-violet/312?nl=1
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam