• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIDDYMOONCUP, LUNETTE, LADYCUP, DIVACUP a další --- vychytávka pro menstruující ***
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    XSI: hele já to tam tak nemám .. když kliknu na plus, rovnou se na mě rozbalí "tracking options" žádná šipka .. budu ještě bádat, kdyby to šlo, bylo by to boží
    XSI
    XSI --- ---
    TEEAK: Pokud myslíš bazální teplotu, tak dá (po kliknutí na plus pro nový záznam vyjedou tři ikony – sex, pain, pill a když tapneš na šipku vedle nich jsou tam ještě další a další možnosti a hned první z nich je temperature, to je přesně na to)
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    GRETKA: vyhovoval mi Ovuview ale ma zalohovani jen v placeny verzi, kterou jsem si chtela koupit, ale nekoupila a rozbila telefon, achjo...

    TEEAK:
    XSI: jj uz testuju Clue, dekuju
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    jen je mi trochu líto, že se tam nedá zaznamenávat BBT .. bylo by fajn nemuset si to psát vedle
    XSI
    XSI --- ---
    GUDRUN: Clue je rozhodně perfektní. Dlouho jsem měla vedle i zmiňované Monthly cycles, ale Clue doporučuju o moc víc.
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    GUDRUN: mně vyhovuje Clue .. ale jestli má i web rozhraní netuším .. každopádně vždycky po ukončení cyklu ti pošle statistiku mailem
    Clue: Period and Ovulation Tracker for iPhone and Android
    http://www.helloclue.com/index.html
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    GUDRUN: dneska se snad vsechny apky daji zalohovat na cloudu, spis jde o rozhrani co ti vice ci mene vyhovuje v apce - jak ti prezentuje data. Jsem si stahla vice apek a zkousela. Ted mam nejradeji clue.
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    GUDRUN: ja mam period tracker by monthly cycles (ios), ale webovy rozhrani myslim nema
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    prosím, neporadíte mi nějakou apku jako menstruační kalendář, která zálohuje někam do cloudu nebo ještě líp, má i webový rozhraní? Díky
    TAMARIX
    TAMARIX --- ---
    Nová pomůcka nevadí při sexu během menstruace a chrání až 12 hodin - iDNES.cz
    http://ona.idnes.cz/...ex-menstruace-hygienicka-pomucka-pcl-/zdravi.aspx?c=A160831_160146_zdravi_haa
    PETJULE
    PETJULE --- ---
    IKA: wow, jsem vůbec nevěděla, dík .)
    IKA
    IKA --- ---
    PETJULE: Ale vymyslel, pozri časť o histórii..:)

    Menstrual cup - Wikipedia, the free encyclopedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Menstrual_cup
    PETJULE
    PETJULE --- ---
    ANGIOLETTO: co jsem si zjišťovala dřív, tak všechny kalíšky na trhu se zdají být dobré a vždy je to asi trochu sázka do loterie, jak ti který bude sedět... ale zdají se mi hodně podobné:-))

    já pořídila asi před necelým rokem v nějaké akci Lil Cup, během prvních dvou - tří cyklů jsem myslela, že poletí do koše, pořád protékal. Ale zkoušela jsem všechno možné, co jsem si vygooglila a co jste doporučovaly i zde v diskuzi :-) proti protékání (třeba práci se svaly pánevního dna, což si myslím, že bylo skutečně to co pomohlo + experimentovat s umístěním kalíšku) a teď už naprosto bez problému!

    Asi se to tedy chce se svým kalíškem i trochu sžít :-) a jednoznačně doporučuji, fascinuje mě, že tak pohodlnou a boží věc nevymyslel už někdo dávno dřív :-)
    IKA
    IKA --- ---
    Už som tu kedysi spomínala, že kamarátka rozbehla vlastnú výrobu kalíškov (a bavlnených prateľných vložiek), medzitým už má aj web, a okrem produktov sú tam aj nejaké články (napríklad ako bojovať s PMS, alebo ako je menštruácia stále tabuizovaná..).
    Ak ste náhodou vo Francúzsku, tak si môžete u nej aj nakúpiť.:)

    Welcome to dans ma culotte ! - Marie-Noëlle
    http://dansmaculotte.com/en/
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    ANGIOLETTO: jestli máš nižší čípek (a že je to u žen dost časté) mohl by být u LadyCupu problém s objemem (budeš často muset vylévat, zvlášť jestli máš silnější "flow") .. osobně sázím na Lunette (i s nižším čípkem, který klesá a zabírá část kalíšku je tam pořád dost prostoru - tedy se natahuje i čas mezi vyléváním)
    GIDDY
    GIDDY --- ---
    nijak, sirim info
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    GIDDY: ok, je to tvoje diskuze, ale jak to proboha souvisi s kaliskem?
    GIDDY
    GIDDY --- ---
    ahojte, damy, prosim o sdileni a podporu, diky
    Hithit - Domeček pro Škvrňata
    https://www.hithit.com/cs/project/2659/domecek-pro-skvrnata
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    ja dala s kaliskem taky mraky akci, vcetne techna a vseho, je fakt, ze ja teda menim jen rano a vecer, takze treba v patek pred odjezdem doma, pak az sobota rano, sobota vecer a nedele rano...pak uz jsem doma, takze v klidu...a taky mi to prislo lepsi, nez cokoliv jinyho
    ROSE_T
    ROSE_T --- ---
    No, přežila jsem to, ale bylo to peklo. Jít do lesa nebyla moc šance, bylo to tam dost otevřený všude. A ano
    NEVENA: měla jsem z toho solidní hrůzu a ještě samozřejmě nastaly problémy typu "nejde vyndat" takže pecka.. :D ale nakonec v pohodě a už to bylo ke konci, takže se to dalo, ale raději bych si to příště odpustila. (Akorát všechny akce se mi do toho termínu trefujou.. naschvál).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam