• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIDDYMOONCUP, LUNETTE, LADYCUP, DIVACUP a další --- vychytávka pro menstruující ***
    TAMARIX
    TAMARIX --- ---
    Menstruační kalíšky LilCup | Slevomat.cz
    https://www.slevomat.cz/sleva/1036595-menstruacni-kalisky-lilcup
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    TEKKANNE: mam lunette a meluna a jsem spokojena s obema. Jen lunette jsem si koupila ten maly a prvni noc rano mi systematicky protekal, takze jsem si vybrala prave melunu s kulickou a pohodlnost. Takze fakt zalezi.

    XSI: Doporucuji ti prvni zkousky provadet mimo menstruaci a nejlepe, kdyz je clovek bez stresu. A zandat, nechat a vyndat treba za 2H. A hlavne zezacatku si overovat jestli se dobre otevrel - tak jak to popisuje SEBIEN:

    SEBIEN: namocila jsem na 12hodin do H2O2 a jsou jak novy, jak silikonovy lunette tak meluna. Teda uz zase sednou, ale kdyz jsem je vytahla tak bylo cisto.
    TEKKANNE
    TEKKANNE --- ---
    SEBIEN: no, já se zamilovala vizuálně do toho novýho od ugandský designérky + jsem rozhodně chtěla nějakej barevnej, protože po pár letech užívání toen (původně bezbarvej) není žádná nádhera....ale po týhle zkušenosti asi už nemám chuť na žádný experimenty :) rozhodně silikon
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    TEKKANNE: nj, tak aspoň dík za reference. Taky jsem ho chtěla zkusit, ale nenašla jsem nikde mnou zvolenou kombinaci velikost, barvy, tvrdosti a zakončení. Barvu vem čert (i když ta dostupná se mi děsně nelíbí), ale nějak mě ta nemožnost si vybrat rozladila, tak to zatím vydržím se starým.
    TEKKANNE
    TEKKANNE --- ---
    SEBIEN: no prááááávě, tenhle trik znám a už na tisíkrát ozkoušenej. já fakt neměla - krom úplnýho začátku, kdy jsem nevěděla, jak a kam správně kalíšek zavést - s tímhle nikdy žádný problémy, tomu kalíšku dopomoct je normální (mně se to mnohdy podařilo rovnou i bez toho, udělá to ten nasávací zvuk a "zaklapne" na místo). ale teď jsem pořád prstama jakože rozevírala a nasávala vzduch a nic...fakt jsem si tam tu ruku narvala skoro celou...

    DALEEN: no...kdybych to nedělala keždej měsíc už 5,5 roku, tak bych si taky myslela, že to dělám špatně...šťouchání ze žádný strany nepomohlo, slibovala jsem si od něj, že bude příjemnější, protože užší a spíš delší (potřebuju velký objem) a bez těchrýh na povrchu zespoda, které mi na mooncupu občas vadily....no a je krásnej, oranžovej, hlaďoučkej, kulička je super a vůbec ji necejtím....ale kalíšek neotevřu prostě :(
    s těma předchozíma se mi taky párkrát stalo, že to nešlo na poprvý, někdy mi přijde, že ta tenze svalů je větší než jindy....ale pokaždý? za jeden měsíc jsem se přece nemohla scvrknout a zapomenout, jak to tam dát :)

    fakt nevim....je mi to fakt líto, vizuálně jsou krásný, ta variabilita tvarů, barev, stopek, velikostí a tvrdostí mě nalákala....jsem na to zvědavá, dám vědět výsledek, jak jsem dopadla
    DALEEN
    DALEEN --- ---
    TEKKANNE: Já nemám zkušenost s jiným kalíškem, jen s MeLunou. A tohle co popisuješ se mi párkrát stalo, ale rozhodně ne tak často, že bych ho nemohla používat. S spíš to bylo asi chybným zavedením. Mám taky variantu Classic, barevný s očkem. Když mám pocit, že se úplně neotevřel, tak do něj zespodu trošku šťouchnu.
    Ale možná mají nějaké novější, já mám fakt tři roky starý.
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    TEKKANNE: mně se sám neotevře žádnej kalíšek. Používám 10 let, Mooncup, Lunette a teď nevím, co mám. Musím vždycky objet po obvodu prstem. Někdy to vypadá, že se otevřel sám, ale když objedu prstem, snad pokaždý se ukázalo, že někde nepřiléhá.
    Ale nevím, jestli je to stejnej problém, nikdy se mi žádnej nesekl úplně, že by se ani nehnul.
    TEKKANNE
    TEKKANNE --- ---
    XSI: to asi mit budes, ale ty běžný trable, nez se to clovek nauci, jsme mely fakt vsechny, mne to trvalo 3 cykly ...
    XSI
    XSI --- ---
    TEKKANNE: Aha, tak teď se teda trošku děsím, protože žádné zkušenosti nemám. :-/
    TEKKANNE
    TEKKANNE --- ---
    XSI: jak je vidět, to že jsem měla problém, já, neznamená, že budeš mít problém ty ;)
    TEKKANNE
    TEKKANNE --- ---
    DALEEN:
    BRUSINKA:
    a jakou velikost a typ máte? neměly jste nidky potíže s rozevřením kalíšku? jakej máte trik na otevření kalíšku po zavedení - otevře se vám sám tím, že ho pustíte?

    moje potíž je v tom, že se mi nedaří ho otevřít a to tak, že fakt vůbec, prostě je to pro mě neovladatelný, vyzkoušela jsem všechny druhy stočení a všechny osvědčený triky, co mi vždy fungovaly (podařilo se mi to za celý cyklus 2x, nevím jak, omylem, samo). každé znovuzavedení bylo peklo (například pobyt na wc v kanceláři, kam už se dobývali další kolegové) a pak už jsem z toho byla tak bolavá, že jsem to po 15ti minutovým snažení prostě vzdala...a druhej den, poté, co jsem do kalíšku k těm dvěma dírkám přidělala dalších 6 (na radu paní z kalíšek.cz), jsem se obrnila trpělivostí a zkoušela to znovu...neúspěšně :/

    je to vlastností materiálu, paní z kalíšku mi potvrdila, že taky teď má MeLunu a že pociťuje rozdíl a větší potíže při rozevření, že má i takové zpětné vazby, ale že několika paním pomohlo přidělat ty dírky. mně bohužel ne.
    když ho chvíli držíte složený, je vidět, že se nevrátí do původního čistýho kruhu, ale už do deformovanýho oválu. chtěla jsem barevný a s tou kuličkou na konci, vizuálně největší spokojenost, ale když nesplňuje základní podmínku užití - tedy že se po zavedení vlastní silou s lehkou dopomocí plně otevře - je mi to dost na houby :( kdybych byla úplný zelenáč a tohle byla moje jediná zkušenost s kalíškem, tak ho asi navždycky zavrhnu, tohle se mi nestalo ani při prvním pokusu....

    (aby bylo jasno: kalíšek používám 5 let, nejdřív menší Ladycup, pak větší Mooncup, který má dokonce větší průměr než tennhle nový MeLuna...takže ani o velikosti, ani o nezkušenosti to není)


    objednala jsem druhý nejtužší - classic - protože jednak nejsem žádná vrcholová sportovkyně, jednak můj předchozí kalíšek měl větší průměr než tenhle...možná, kdybych objednala typ "sport", bylo by to OK, ale už to nehodlám riskovat, píšu reklamaci jako feedback pro tu firmu a vracím se k prověřenému Mooncupu. možná tady máte pozitivní zkušenosti, ale já bych ho teda rozhodně nedoporučila - už vůbec ne pro někoho kdo s tím začíná....
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    TEKKANNE: ja mam melun nekolik (jo, moje setrivost neni ani v oblasti kalisku absolutni) a taky nepozoruju zadny problem, o co slo?
    DALEEN
    DALEEN --- ---
    TEKKANNE: nespokojenost v jakém směru? Já mám MeLunu tři roky a problémy s ní nemám.
    Jediné co vnímám jako problém je, že jsem si mohla vzít větší velikost, protože mám dost silnou menstruaci a ty první dny mi protýká. Což ovšem není chyba kalíšku, ale moje....
    XSI
    XSI --- ---
    TEKKANNE: To fakt nejsem ráda že to čtu den poté, co jsem si ho objednala. :-/ Co jsi měla za problém, jestli se můžu zeptat?
    TEKKANNE
    TEKKANNE --- ---
    mate nekdo zkusenost s kaliskem MeLuna classic? koupila, hruba nespokojenost, reklamuju...zajima me, jestli tu je nekdo s podobnou zkusenosti.
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    1TERESKARASTY1: kdyby čípku mělo nějak zásadně vadit, že se do něj "drká", sex by pak byl velkým problémem :D
    1TERESKARASTY1
    1TERESKARASTY1 --- ---
    ANNNA: asi tak nějak, mě to teda neláká vůbec...
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    1TERESKARASTY1: Nějak se mi nechce věřit, že by to uvedené postupy dokázaly opravdu vydesinfikovat...
    DALEEN
    DALEEN --- ---
    Jen takový smutný povzdech... nechala jsem si kalíšek na chatě, chjo. Takže tak po třech letech jsem si šla koupit tampony, nedá se říct, že bych se na to těšila....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam