ještě je možnost poslat připomínky na Magorstát . Tady je návod:
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
jak vyplnit webový formulář:
Magistrát připravil oficiální formulář k zasílání připomínek, který naleznete zde. Nejprve si registrujte emailovou adresu, registrace je velmi jednoduchá, povinnými poli jsou pouze email, heslo a kontrolní text. Po registraci založte tkzv. nový dopis. Formulář se Vás zeptá na název dopisu - použijte např. Klánovický les a pokračujte. Otevře se Vám formulář, ve kterém je jediné povinné pole a tím je obsah připomínky (také můžete ze seznamu katastru vybrat Klánovice). Náš vzorový text naleznete zde. Uložte. Do dopisu můžete vkládat další vlastní připomínky k jiným územím. Posledním krokem je odeslání dopisu, kterým připomínky odešlete a zároveň dostanete na Váš mail potvrzení o odeslání. Kopii nám můžete poslat na adresu koncept@ujezdskystrom.info Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , budeme Vás informovat, jak celé připomínkování dopadlo.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
tady se regnout
http://wgp.urm.cz/tmap/tms/aplk/urm_apl/koncept_up/pripominky/index.php
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
text připomínky:
Magistrát hlavního města Prahy
Odbor územního plánu
Ing. Jitka Cvetlerová - ředitelka
Jungmannova 35/29
111 21 Praha 1
kopie:
Hlavní město Praha
Bc. Martin Langmajer - radní pro oblast územního rozvoje
Mariánské nám. 2/2
111 21 Praha 1
Věc: Připomínky ke Konceptu územního plánu hl. m. Prahy (dále jen Koncept) a k Vyhodnocení vlivů na udržitelný rozvoj území (dále jen VVURÚ) v části území Klánovického lesa (dále jen KL)
Oblast Klánovického lesa je vyhlášena v různých jeho částech jako
* lesy zvláštního určení se zvýšenou funkcí rekreační podle lesního zákona
* území přírodního parku „Přírodní park Klánovice-Čihadla“
* přírodní rezervace Klánovice-Cyrilov
* přírodní památky „Prameniště Blatovského potoka“
* EVL – Natura 2000 „Blatov a Xaverovský háj"
* ÚSES –„nadregionální biocentrum Klánovický les“
Přestože v textové části Konceptu se uvádí: „Formy rekreace v těchto územích nesmějí být v rozporu s předmětem ochrany dotčených území“ obě navržené varianty umístění oblastí Rekreace na území Klánovického lesa jsou s tímto prohlášením v rozporu.
Navíc, umístění ploch RP (rekreace) do oblasti Klánovického lesa je v přímém rozporu s doporučeními těchto strategických dokumentů územního plánování:
* Prognóza, koncepce a strategie ochrany přírody a krajiny v Praze
* Strategický plán hlavního města Prahy
* Národní program na zmírnění dopadů změny klimatu v ČR
Tuto skutečnost dokládáme těmito fakty:
Prognóza, koncepce a strategie ochrany přírody a krajiny v Praze (dále jen koncepce) byla zpracována na základě § 77a, odst. 1 zákona č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny ve znění pozdějších předpisů, následně veřejně projednána (a to včetně vyhodnocení vlivu koncepce na životní prostředí ve smyslu platného znění zákona č. 100/2001 Sb. - tzv. SEA), dopracována a dne 2. 12. 2008 schválena Radou HMP pod usnesením č. 1767.
* V tomto se na straně 16 v sekci Vize: „Zelené radiály“ uvádí: .“Z analytické etapy vyplývá, že existují krajinné segmenty, které svou kvalitou dosahují parametrů zvláště chráněných území. I když nebude předmětem blízkého období jejich vyhlášení, měla by být zajištěna jejich územní ochrana a celistvost. Cílem má být zajištění jejich územní ochrany tak, aby nedocházelo k trvalému snižování jejich kvality, případně ke snižování jejich plošného rozsahu v důsledku suburbanizace, jiné stavební činnosti či rozsáhlejších úprav terénu (těžba, velkoplošná sportovní zařízení, jako např. golf)“
* ve stejném dokumentu na straně 40 v kapitole Cíle a doporučení k zajištění prioritních úkolů v oblasti rekreace se uvádí: „Zařízení plošně náročná, vyžadující specifický managament území a režim užívání (jako například golfové areály), neumísťovat do stávajících přírodně hodnotných území (jako jsou například přírodní parky či souvislé lesní porosty), ale směřovat je do míst v současné době degradovaných (po těžbě, bývalé manipulační plochy apod.) či ekologicky labilních (orná půda).“
* A na straně 78 v kapitole Přírodní parky se uvádí: „Upřednostňovat tzv. „měkké“ formy turistických a rekreačních aktivit před formami „tvrdými“. Tvrdé formy rekreace umisťovat do zastavěných, případně zastavitelných území mimo území přírodních parků (s využitím např. transformace ploch průmyslových areálů.“ … pod „tvrdými“ formami turistiky se rozumí obvykle hromadné formy rekreace s velkými dopady na přírodu a značnými požadavky na infrastrukturu, jako jsou různá sportovní zařízení, aquaparky, zábavní centra, golfová hřiště atd. Jedním z rysů „tvrdé turistiky“ je vysoká frekvence individuální automobilové dopravy, vyžadující budování rozsáhlých parkovacích kapacit.“
Umístění plochy rekreace a tedy i realizace golfového areálu umístěného v přírodním parku Klánovice - Čihadla, zasahující do přírodní rezervace i do evropsky významné lokality je ve výše zmíněných bodech v rozporu se strategickými cíly ochrany životního prostředí Prahy, přičemž golfová hřiště jsou výslovně zmiňována a nelze schválená doporučení interpretovat jiným způsobem.
Strategický plán hl. m. Prahy je dlouhodobým koncepčním dokumentem, který stanovuje cíle, priority a cesty při řešení klíčových otázek rozvoje města na období 15 - 20 let. Byl schválen v roce 2000 usnesením Zastupitelstva hlavního města Prahy číslo 19/03 ze dne 25. 5. 2000 (předkladatel rada ZHMP, zpracovatel Útvar rozvoje hl. m. Prahy) a v prosinci 2008 byla schválena jeho aktualizace (usnesení Zastupitelstva číslo 22/42 ze dne11. 12. 2008, předkladatel Rada HMP, zpracovatel Útvar rozvoje hl. m. Prahy).
* V kapitole P3.3 se uvádí: Důsledně chránit les před jiným využitím, především pozemky určené k plnění funkcí lesa s důrazem na absolutní ochranu porostů zařazených do ÚSES
Ochrana nadregionálního ÚSESu, do které je navržená plocha Rekreace (RP), je nejen veřejným zájmem, ale je zakotvena ve strategickém plánu hlavního města Prahy. Pozemky PUPFL MAJÍ garantovánu ABSOLUTNÍ OCHRANU POROSTŮ.
Za účelem definování politiky v oblasti změny klimatu na národní úrovni byl usnesením vlády č. 480/1999 přijat dokument „Strategie ochrany klimatického systému Země v České republice“, který tuto problematiku zařadil mezi prioritní otázky životního prostředí a zároveň vytyčil pro dotčené resorty hlavní úkoly.
V kapitole 7.2.7 Podpora zalesňování hospodářsky nevyužívaných zemědělských ploch se uvádí: „Strategie ochrany klimatického systému Země v České republice ukládá resortu MZe realizovat opatření týkající se zalesňování…“.
Na jedné straně je deklarován význam redukce koncentrací skleníkového plynu CO2 jeho dlouhodobým fixováním ve dřevě zejména lesních dřevin a tedy i podporou zalesňování nevyužívaných ploch, na druhé straně nelze souhlasit, aby funkční lesní plochy byly redukovány ve prospěch výstavby golfového hřiště či jiného druhu rekreace. Z hlediska stanovené celonárodní koncepce je to závažný rozpor.
ZÁVĚR
Přestože je území KL zpracováno variantně, obě varianty navrhují umístění oblasti Rekreace (RP) na lesních pozemcích Klánovického lesa. Varianta golfového hřiště, ale i umístění oblasti Rekreace (RP) v tomto území je totiž v rozporu nejen s výše uvedenými strategickými dokumenty, ale i se zpracovaným VVURÚ.
Proto požaduji, aby všechny pozemky, které jsou v současné době lesními pozemky v katastrálním území Klánovice, měly funkční určení ZL (lesy) a nadále bylo uvažováno POUZE o této variantě.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
pokud máte další připomínky, klidně to tam přidejte:-)