• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DARKSUNPíšeme našim poslancům, senátorům a zákonodárcům
    Nelíbí se Vám některé návrhy zákonů, platné zákony či cokoli jiného co politici mohou ovlivnit?
    Využíváte možnosti napsat jim?
    Co oni na to?

    Tato diskuze slouží k zveřejňování Vašich dopisů, mailů zákonodárcům, či úřadům a jajich odpovědí.

    Diskuze k dannému tématu povolena, OT bude mazán.

    Text a nástěnka budou ještě upraveny.
    rozbalit záhlaví
    OTAZKAKONCE
    OTAZKAKONCE --- ---
    Ahoj, existují nějaké ověřené cesty jak napsat otevřený dopis Zemanovi?

    Někdo nějaké tipy? Zkušenosti?
    DARKSUN
    DARKSUN --- ---
    Takze když někdo neumi cist a rozumět jednoduchému textu s pravidlem...
    Vymaz a RO pro Josefdruhy
    DARKSUN
    DARKSUN --- ---
    Dotazy na ministra Jana Fisera
    Dnes 12. 7. 2013, 15:31:09
    Komu: jan.fischer@jan-fischer.cz

    Dobrý den pane ministře.

    Rád bych Vám položil pár otázek.
    Já sice chápu, že Vám některé otázky nejsou po chuti. Ale... Nyní jste v pozici, kdy jste bez jakékoli veřejné volby usedl na jedno z nejdůležitějších míst v této republice a jste placen z našich peněz. Proto považuji zodpovězení těchto otázek za velmi důležité.
    Považuji je za hlavní aspekt základu jakékoli důvěry ve Vás.

    Věřím, že pokud je vše podle práva a morálky, nemůže být problém na tyto otázky odpovědět.
    To implikuje jednoduchý závěr : neodpovíte-li, není s financováním Vašich dluhů něco v pořádku.


    1.) Ptal jste se Ladislava Drába na původ peněz, které přinesl v hotovosti a vložil je na Váš účet?
    2.) Zajímal jste se o to, proč peníze na účet nepřevedl bezhotovostně?
    3.) Proč dar nebyl na transparentním účtu řádně označen tak, jak to předpokládá zákon, ale pouze zkratkou KCPH?
    4.) Ladislav Dráb v březnu prohlásil: "Dám dohromady ještě nějaké lidi a Janu Fischerovi finančně pomůžeme." Víte, o jakých lidech mluvil? Znáte jejich jména?
    5.) Jste si tedy stoprocentně jistý, že oněch 4,24 milionu korun patřilo Ladislavu Drábovi?
    6.) Necháte tuto věc prověřit Finančně analytickým útvarem, který pod Vás spadá?
    7.) Pokud se prokáže, že peníze mají nejasný původ, vrátíte je?
    8.) Firmy Ladislava Drába chtějí dotáhnout miliardový byznys se státem (zásobník zemního plynu na Vysočině). První ze smluv byla podepsána v době Vaší úřednické vlády. Angažoval jste se v této věci osobně?
    9.) O využívání tohoto zásobníku bude nejspíš rozhodovat vláda Jiřího Rusnoka. Jak v této věci budete hlasovat?
    10.) V médiích jste společně s Jiřím Rusnokem prohlásili, že před oficiálním oznámením Vaší nominace na post ministra financí jste 3-4x sešli. Kdy a kde jste se setkali poprvé? A kdo první schůzku inicioval?

    Věřím, že zodpovězení deseti relativně jednoduchých otázek nemůže být pro člověka Vašeho formátu, který se profiluje jako morální a čestný člověk, žádný problém.

    Přeji Vám krásný letní den

    S pozdravem

    Vladimír Charvát
    Ústí nad Labem

    ------------------------------------------------------------------------------------
    Otazky pochazeji z clanku, kde jsou vypsany otázky na které Fiser odmita odpovidat : http://www.lidovky.cz/...v_pef#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=ln_domov&utm_content=main
    DARKSUN
    DARKSUN --- ---
    JOSEFDRUHY:
    JOSEFDRUHY:
    Toto auditorium je určeno pro Vaše dopisy, maily atp, které jste odeslali jmenovitě politikům a odpovědím těch politiků na Váš dotaz, poznámku či cokoli...
    Rád bych Vás upozornil, že není určeno k šíření rasové nesnášenlivosti...
    Jelikož se nejedná o dopis jakémukoli poslanci, či jinému zvolenému zástupci a jde o šíření rasové nesnášenlivosti, Váš příspěvek bude odmazán.
    Prosím, používejte auditoria podle pravidel na nástěnce. Děkuji.

    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    čt mi poslala automatickou odpověď, konečná z ksčm a sobotka z ods se neozvali vůbec
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    > Od: "Petr Gazdik" <Petr.Gazdik@stanez.cz>
    > Komu:
    > Datum: 04.12.2012 19:54
    > Předmět: Re: Hnutí Duha
    >

    Vážený pane,

    děkuji za vaši zprávu, rozhodnutí soudu jsem také zaznamenal a samozřejmě ho respektuji. Můj názor na radikální postupy Hnutí Duha se tím nijak zásadně nezměnil, přestože uznávám, že v tomto případě soud rozhodl, že nejednali v rozporu se zákonem. Jsou věci, na kterých se s Hnutím Duha shodujeme (opakovaně jsem s představiteli hnutí jednal, například o podpoře programu Velká výzva směřujícího k energetické udržitelnosti), byli také hosty na celostátním výboru Starostů a nezávislých), přesto dávám přednost tomu, když o tom kdo má pravdu a kdo ne, rozhoduje soud, a ne násilná akce – a to i v případě, že rozhodnutí soudu je jiné, než můj osobní názor.
    Svá vyjádření na adresu HN ale nepovažuji za pomluvu, jak naznačujete v závěru. To už se dostáváme do roviny „po bitvě je každý generál“ a taková debata k ničemu nevede. Vyjádřil jsem svůj názor na jednání HN a toto právo mi dává mimo jiné Ústava.

    S pozdravem

    Petr Gazdík

    ______________________________________________________________
    a odpověď:

    Pane Gazdíku,

    děkuji za odpověď. Rozumím ji, sic se neshodnem. Soud řekl, že blokáda neodporovala zákonu, že zákonu dokonce odporovala samotná těžba. Čekali snad těžaři na rozhodnutí soudu? Vyzval jste je k tomu stejně jako jste vyzval Hnutí Duha k ukončení blokády? Nebo narozdíl od Hnutí Duha implicitně čekáte, že vedení NP Šumava jedná zákoně s maximálním ohledem na ochranu přírody? No, možná Vám jako vrcholnému představiteli koalice nic jiného nezbývá, každopádně ne vždy je to pravda.

    Co se týče té "pomluvy" - víte, právo na názor Vám dává nejenom Ústava, ale i lidská přirozenost. Já Vám ten názor neberu, ani Vám ho nechci měnit. Chci jen, abyste viděl, že jste se v tomto případě mýlil. Píšete, že po bitvě je každý generál. Já k tomu píšu, že těch bitev Hnutí Duha bylo již historicky mnoho a mnoho z nich Hnutí Duha vyhrálo (a mnoho jich prohrálo). Mě se zdá, že toto politická scéna v ČR odmítá reflektovat, že se ji tito "ekoteroristé" (to jste neřekl Vy, to říkají jiní politici) spíše hodí jako všeobecný hromosvod pro blbou náladu. Mě toto osobně vadí a myslím, že by si všechny subjekty tohoto sporu zasloužily rovnocenné zacházení a výzvy. Právě proto, že se často soudně ukazuje, že ti "ekoteroristé" mají vlastně pravdu.
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    posláno ČT, Gazdíkovi (TOP09), Sobotkovi (ODS), Konečné (KSČM). Ti poslední tři psali něco na parlamentní listy, tak jsem jim odepsal.

    Dobrý den pane Gazdíku,
    reaguji na Váš článek http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politici-volicum/Gazdik-Vyzyvame-Hnuti-Duha-k-ukonceni-blokady-204382 kde se opíráte do Hnutí Duha, žádáte ho u končení blokády a píšete: "Nemůžeme ale na prosazování těchto cílů spolupracovat s lidmi, kteří nerespektují zákony".
    Rád bych vás v této souvislosti informoval, že Hnutí Duha dostalo za pravdu ve všech bodech soudu o blokádu na Šumavě http://www.hnutiduha.cz/aktualne/hnuti-duha-dostalo-za-pravdu-ve-vsech-bodech-soudu-o-blokadu-na-sumave
    Byl bych rád, kdyby ste tuto informaci alespoň reflektoval. Když píšete o nespolupráci s lidmi, kteří porušují zákony, tak byste měl spíše mířit do řad vedení NP Šumava. A z Vaší pozice byste měl žádat alespoň nějakou reflexi.
    Nechci Vás hanit, nechci Vám radit, chci Vás jenom informovat. V minulosti se již mnohokrát stalo, že byli členové Hnutí Duha pomlouváni z mnoha důvodů. Např. v případě D8 v Českém Středohoří, jejíž stavba byla úředně realizována tak strašným způsobem, že nestojí ještě dodnes. Ale stejně tak se mnohokrát stalo, že soudy ČR daly Hnutí Duha zcela za pravdu. Mám z toho pocit, že pro Vás - politiky a úředníky - je Hnutí Duha spíše takovým oblíbeným terčem, na který můžete svést vlastní neschopnost.
    Rád bych jen dodal, že Hnutí Duha používá k boji proti státní a úřednické svévůli hlasité metody, které vyrušují z klidu bodrého občana. Ale boj s touto svévůli není nikdy hodný. To si prosím uvědomte a místo pomlouvání chraňte ty, kteří se v tomto státě snaží dosáhnout zákonných demokratických rozhodnutí.
    S pozdravem
    já, atmx .o)
    LALINA
    LALINA --- ---
    sbíráme podpisy, rychle šiřte dál...
    -------------------------------------------------------------------------
    Vážení přátelé,

    před okamžikem jsme spustili stránku, ze které lze posílat dopisy premiérovi
    s žádostí o okamžité řešení situace na Šumavě.

    Dopis lze poslat ze stránky http://www.birdlife.cz/dopisSumava.html.

    Prosím o co nejrychlejší šíření všemi kanály - cíl je do hodiny od spuštění
    získat 1320 podpisů (resp. odeslaných dopisů), tedy 10% toho, co šumavští
    zlatokopové sbírali pod svoji petici 3 roky.

    A následně do 4. srpna, kdy bude tu petici projednávat Senát, mít odeslaných
    alespoň 13 200 dopisů.

    Držme Šumavě palce!

    Zdeněk Vermouzek


    ------------------------------------
    Česká společnost ornitologická

    Zdeněk Vermouzek

    773 380 285
    verm@birdlife.cz
    skype: vermverm
    DARKSUN
    DARKSUN --- ---
    Odesláno z darksun@seznam.cz

    Odesláno 11.2. 2011, 16:21

    Odesláno na adresu posta@mutrmice.cz



    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Dobrý den,

    již dlouhá léta sleduji kauzu černé stavby pana Oulického v Moravanech.

    Do dnešního dne jsem Vašemu úřadu fandil a doufal, že se nenechá ovlivnit, zastrašit či uplatit.

    Avšak po dnešním článku na aktualne.centrum.cz (http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=688282) jsem velmi zklamaný.

    To co prohlásil pan Martin Sommer, cituji : "Museli bychom vidět, že skutečně vodu do bazénu napustil, nebo se v něm koupal. Takový důkaz ale nemáme.", je absolutním výsměchem všem slušným lidem.

    Rád bych Vás upozornil na skutečnost, že pokud zadáte ve vyhledávání obrázků na vyhledávacím serveru google.com heslo "Oulický", pak se Vám zobrazí mnoho fotek onoho zmíněného bazénu plného vody.

    (pro případ internetové negramotnosti Vám posílám onen zmíněný odkaz : http://www.google.cz/images?um=1&hl=cs&biw=1899&bih=1029&tbs=isch%3A1&sa=1&q=oulick%C3%BD&btnG=Hledat&aq=f&aqi=g3&aql&oq )

    Žádám Vás proto o stanovisko a vysvětlení tohoto výroku a příslušného rozhodnutí Vašeho stavebního odboru, které, jak je výše dokázáno, jsou pouze účelové, nesmyslné a spravedlnosti a občanům na hlavu kálející lži.

    Jak tento dotaz, tak Vaše odpověď budou zveřejněny jak na mém profilu na Facebooku, tak v auditoriu "Píšeme našim politikům" na serveru nyx.cz a s největší pravděpodobností i na webu České pirátské strany.



    Věřím, že v tomto případu šlo o selhání jednotlivce a ne celého úřadu, který se do této doby stavěl k dannému problému čelem, podle zákona a dá se říci nebojácně.



    S pozdravem



    Vladimír Charvát

    Česká pirátská strana

    Ústí nad Labem

    .
    TSCHIKO
    TSCHIKO --- ---
    Zde můžete napsat politikům na jejich profily a přímo s nimi komunikovat:

    http://www.denikpolitika.cz/
    PFAUST
    PFAUST --- ---
    zde můžete napsat kandidátovi do Senátu:

    http://www.vladimirspidla.cz/
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    ---------- Forwarded message ----------
    Date: Mon, 1 Mar 2010 10:15:31 +0100 (CET)
    From: Ondrej Pachner <h@n.cz>
    To: undisclosed-recipients: ;
    Subject: Statni rozpocet

    Vazeny predsedo PSP, vazeni mistopredsedove PSP, vazeni predsedove poslaneckych klubu, vazene poslankyne, vazeni poslanci,

    se zajmem jsem si precetl na blogu pana Petra Macha, predsedy Strany svobodnych obcanu, jeho navrh na vyrovnany statni rozpocet. konkretne clanek na http://blog.ihned.cz/mach/c1-40747310-jak-vyrovnat-statni-rozpocet-bez-zvysovani-dani

    Toto tema me nesmirne zajima, nebot se me jakozto obcana Ceske Republiky bytostne tyka. Zajima me Vas recept na vyrovnany statni rozpocet, nebot momentalni stav Ceske republiky se mi pranic nelibi a mam za to, ze na tomto stavu nesete vsichni svuj podil viny. A prosim, abyste nesvadeli vinu na sebe navzajem, ale zacali konecne jednat jako tym lidi, ktere jsme si zvolili, aby vedli nas stat, a u kterych mam pocit, ze nase pracne vydelane penize "prosustruji", aby se pak navzajem pohadali, kdo za toto prosustrovani muze. Uvedomte si, ze obcanu nespokojenych s momentalnim stavem valem pribyva, ackoli se to ve Vasich grafech preferenci mozna neobjevuje. Dluh statu roste, zatimco vy - namisto abyste spolecnymi silami jeho rustu branili - nedelate vubec nic prospesneho, pouze pobirate za toto nicnedelani sve platy. A toto si necucam z prstu, staci se podivat na stranky http://www.inventurademokracie.cz/ aby clovek videl, jak Vas pali problemy teto zeme.
    Co od Vas tedy zadam?
    1/ jasne vyjadreni k clanku pana Macha, ktere kroky jste ochotni a SCHOPNI ucinit
    2/ upravu Vaseho platoveho ohodnoceni na zaklade zjevnych skutecnosti - tedy ze jste spatnymi manazery teto zeme, tudiz Vam neprislusi zadny nadprumerny plat a nahrady
    3/ urychlene reseni problemu problemu predlozenych Vam studenty na vyse zminenych strankach
    4/ urychlene reseni *vyrovnaneho* statniho rozpoctu

    Vase vyjadreni bude *mimo*jine* jiste zajimave pro velkou skupinu nerozhodnutych a prvovolicu.

    S pozdravem a nutnou uctou
    Ondrej Pachner

    PS: tento mail jde v kopii predsedovi PSP, mistopredsedum PSP, predsedum vsech poslaneckych klubu a nezavislym poslancum PSP. U predsedu poslaneckych klubu predpokladam vyjadreni v ramci klubu.
    EASTEREG
    EASTEREG --- ---
    Zdravím, taky vás již tak neuvěřitelně štve, jakým způsobem si z nás Topolánek dělá srandu? Řebíček se svým Viamontem jako ministr vydělal miliardy, Bémovi kámoši dokonce společně s úředníky magistrátu mají společná stamilionová konta ve Švýcarsku a vrcholem je Topolánek s Dalíkem, kteří si za naše peníze nakoupili baráky a lodě v Itálii a jsou tak drzí, že už to ani nechtějí vysvětlovat?! Pokud také nechcete takového premiéra, nechcete pro ně imunitu v parlamentu a nejlépe, aby se do té Itálie nebo Švýcarska úplně odstěhovali?!? ;) Přidejte se a podepište také petici proti jejich lžím.

    http://www.petice.net/petice-proti-lzim-mirka-topolanka

    Popřípadě můžete vyjádřit svůj nesouhlas i na Facebooku a rovnou se zúčastnit symbolického předání lodiček Topolovi! Více informací zde:

    http://www.facebook.com/pages/Udlejte-Topolovi-radost-darujte-mu-jachtu/144321449605?ref=ts

    Pokud znáte někoho, kdo by se taktéž rád vyjádřil proti nekalým praktikám ODS, nebojte se šířit tyto odkazy. Díky
    DARKSUN
    DARKSUN --- ---
    Dobry den,
    Zprava, o ktere pisete mne zaskocila stejne jako Vas. Vec se ma ale jinak,
    nez to bylo prezentovano. Doporucuji precist tiskove prohlaseni nasi
    strany,ktere naleznete zde:
    http://www.ceskapiratskastrana.cz/pages/posts/cps-do-voleb-se-zelenymi-nepujde61.php
    Ano, je pravda, ze pan Liska skutecne CPS kontaktoval. Dnes se uskutecni
    schuzka. To je ale vse. Ostatni jsou pouze vymysli a) bud p. Lisky, b)
    novinare, kter o tom psal.
    Mohu Vam ZARUCIT, ze CPS se pred volbami nebude paktovat s zadnym jinym
    politickym uskupenim. Diskuzi na dana temata se samozrejme nebranime napric
    celym politickym spektrem, ale to je opravdu vse. Zadna koalice se
    neuskutecni. S pozdravem Jiri Rezek, clen republikoveho vyboru CPS.
    DARKSUN
    DARKSUN --- ---
    Česká pirátská strana do voleb se Zelenými jít nechce – Novinky.cz
    http://www.novinky.cz/internet-a-pc/173613-ceska-piratska-strana-do-voleb-se-zelenymi-jit-nechce.html
    DARKSUN
    DARKSUN --- ---
    mail Ceske piratske strane jako reakce na clanek http://zpravy.idnes.cz/zeleni-si-namlouvaji-stranu-piratu-v-europarlamentu-uz-jsou-svoji-1f5-/domaci.asp?c=A090711_184704_domaci_anv
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Zdravim vas vsechny,
    kdyz jsem se pred nedavnem dozvedel o zakladani vasi strany, tesil jsem se, ze budu mit zase koho po dlouhe dobe volit. Dnes otevru zpravodajstvi a uz zase vim, ze nemam koho volit. Tedy za predpokladu, ze se budete paktovat se zelenymi.
    Osobne mam zkusenosti z trileteho clenstvi v ODS (odkud jsem odesel na protest proti podvodum) a petilete praxi na Krajskem uradu Usteckeho kraje. Z vlastnich zkusenosti mohu rici, ze je jedno, zdali to bude ods, cssd, komuniste ci zeleni, vse je jen jedna pakaz, ktere jde o koryta. Doufal jsem, ze vam pujde o jine veci, necekal jsem, ze se budete hned paktovat s ostatnimi...
    Je mi to lito, ale myslim si, ze paktovanim se se stranami jiz zastoupenymi v parlamentu si moc volicu neudelate, spise je odradite...
    Doufam, ze vam dojde potencial a moznosti vasi strany a ze je vyuzijete v maximalni mire pro dobro veci...
    A pamatujte, je rozdil mezi vladnutim a ovladanim... Vsechny strany, ktere jsou zastoupeny v parlamentu nam zatim ukazaly, ze jim nejde o vladnuti, ale o ovladani... Plne doufam, ze vite proc do toho jdete a hlavne doufam, ze vite do ceho jdete...

    S pozdravem
    Vladimír Charvát
    Ústí nad Labem
    DARKSUN
    DARKSUN --- ---
    takze nackove chteli udelat jeste dalsi dva pochody v ten samy den... mesto jim dalsi dva (severni terasa a strekov) zakazalo... http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/usti-zakazalo-dva-pochody-radikalu-mestem/363968
    DARKSUN
    DARKSUN --- ---
    http://www.facebook.com/group.php?gid=63434547173&ref=mf - vice informaci o aktivite obcanske iniciativy V Usti neonacisty nechceme
    (www.vustineonacistynechceme.cz)

    Na sobotu 18.4. 2009 neonacistické uskupení Autonomní nacionalisté sever oznámilo smuteční pochod centrem Ústí nad Labem se zformováním se na Lidickém náměstí(sic!). Neonacisté budou pochodovat za svitu pochodní.. Údajně jde o smuteční pochod za uctění památky obětí spojeneckého bombardování Ústí na konci války. K účasti svolává http://demo.nacionaliste.com/, web je i v německé jazykové mutaci a lze předpokládat, že akce se zúčastní několik stovek (neo)nacistů z celé ČR a okolních zemí.

    To je pro nás nepřijatelné! Nácky v Ústí nechceme!

    Je riziko, že neonacisté chtějí zneužít výročí bombardování našeho města, k pořádání pravidelné akce, každoročního nacistického pochodu, jako se tomu stalo v Drážďanech.

    Něco pro ně vymyslíme :)
    "Jediná věc je nutná pro triumf zla - aby dobří lidé nic nedělali" citát z webu ústeckých nacistů
    --------------------------------------------------------------------

    pouze k tomu pripojuji, ze 20.4. ma 120. narozeniny jeden uhrancivy pan s knirkem, tak je asi logicke, proc doopravdy pochod poradaji.... a podivam li se na datum 18.4. ... 1=A, 8=H....
    DARKSUN
    DARKSUN --- ---
    FRONEMA: kdyz si o nas mysli, ze jsme malomyslni, mluvim k nim malomyslne :-) proste uz z nich mam pocit, ze s nima clovek musi trosku mluvit jako s debilama, aby je to vubec trklo...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam