• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MISHUGERealitní kanceláře - zkusenosti, reference
    WEN
    WEN --- ---
    FAITHLESS: lépe hledat..

    a realitka upřednostňuje svojí úschovu, je jasný, že ti jí nabídne. je na tobě jesi si zvolíš jinou formu úschovy.
    FAITHLESS: co se týče "výkupu z exekuce" můžeš za sebe nechat jednat člověka, kterej ti půjde prachy přihazovat. Musíš se k tomu řízení přihlásit.
    obracet se na reaitku v tomhle případě mi nepřijde pro tebe nějak výhodný. najdi si člověka který se tímto zabývá, nebo to skus sám (i když exekutoři jsou banda.. pozor aby tě neroztrhali:)
    WEN
    WEN --- ---
    FAITHLESS: jaktože ne?

    Spisová značka: C 66154 vedená u rejstříkového soudu v Praze
    Název subjektu: ČESKÉ REALITY s.r.o.
    IČO: 25742809
    Sídlo: Praha 1, Václavské náměstí 66
    Den zápisu: 04.03.1999
    OASHI
    OASHI --- ---
    FAITHLESS: "riskantni davat nejaky pochybny firme v oboru reality prachy i kdyz treba s potvrzenim a smlouvou"
    ...ja dal takto jako rezervaci 85000 Kc do RK Redot, tad na ne davame zalobu...
    A to ani nejsou v konkurzu. (AFAIK)
    FAITHLESS
    FAITHLESS --- ---
    JPS: Po podepsani rezervacni smlouvy urcite...ale treba u OZA reality to chodi tak, ze se da rezervacni zaloha do bankovniho depozitu nebo ze bych to dal treba k notari do uschovy a bylo by to vydano az po splneni podminek...protoze me to prijde riskantni davat nejaky pochybny firme v oboru reality prachy i kdyz treba s potvrzenim a smlouvou. Ale treba se pletu, nejsem pravnik a nepohybuju se v realitach.
    Jinak mozna blba otazka...ale je mozne kupovat pres realitku nemovitost, ktera je v exekuci a osetrit to nejak tak, abych mel zajisteny, ze o ty prachy neprijdu?
    JPS
    JPS --- ---
    FAITHLESS: rezervační zálohu rozhodně zaplatit až po podepsání rezervační smlouvy. platba převodem by asi úplně nevadila, ale v hotovosti proti potvrzení je to určitě lepší
    FAITHLESS
    FAITHLESS --- ---
    Ahoj, mate nekdo zkusenosti s Ceske-reality http://www.csreal.cz/ ? Vlastni to nejaky Josef Dymak, kterej s nama byl i na prohlidce, prisel mi vcelku v pohode...ale nevim, co si mam myslet o ty realitce, je neznama, neni v obchodnim rejstriku natoz v asociaci. Vadilo mi predevsim, ze kdyz jsme se bavili o zpusobu placeni rezervacni zalohy, tak mlel cosi o tom, ze prej prevodem na ucet jeho realitky, ale na to bych samozrejme nepristoupil. Ono je to tak, nabizej 2 nemovitosti, co se mi fakt libi, na katastru jsem si overoval, ze jsou v pohode, ale ta realitka se mi nezda.
    Jinak mam hodne spatny zkusenosti v podstate se vsemi realitkami, krom jedne a to OZA reality - kde mi prisli aspon podle jednani seriozni, takze bych uvital tipy na dobre realitky. Snazim se koupit barak/chatu/bejvalej statek s cenovym stropem 1,2 milionu...
    WEN
    WEN --- ---
    CIA: :) asi máš pravdu.. sama teď s jednou bojuju.. je na 4 stranky:)
    CIA
    CIA --- ---
    WEN: A kam dáš třeba to, jak se bude řešit situace, kdy jedna ze stran neplní své závazky? Dobrou kupní smlouvu na nemovitost neuděláš na stránku. Možná fontem o velikosti 4 ;)
    WEN
    WEN --- ---
    ZZGERO: no.. jde jen o to.. kdo, od koho, co a za kolik a podisy.. to jsou cekly nalezitosti
    ZZGERO
    ZZGERO --- ---
    KALHOTKA: kupní smlouva na byt na jednu stránku ? to bych chtěl vidět...
    LUKACZECH
    LUKACZECH --- ---
    Mate nekdo zkusenosti s www.dumrealit.cz ? byli jsme se podivat na byt, vsechno vypada fajn, ale stejne bych radsi jeste nejaky zkusenosti...
    ALERT
    ALERT --- ---
    nejake zkusenosti, reference o Českomoravská realitní? diky
    OASHI
    OASHI --- ---
    WEN: Ale i ten osobni kontakt, to pak u soudu stale to same, ze "jedna pani povidala"... Prukaznost zadna, no. A to po mne presne pravnicka chtela, no. :( Tolik tedy k moznosti "bit je po hlave jimi podepsanymi dokumenty". ...no, neco malo mam, tak to snad nejak pujde.
    WEN
    WEN --- ---
    OASHI: no když 5 dní.. tak do nich..

    v těhle věcech je lepší osobní kontakt.. za telefon a mejl se lidi lehce schovaj..
    OASHI
    OASHI --- ---
    WEN: Zadnych 30 dni, v rezervacni smlove je v clanku o nakladani s rezervaci jasne napsano, ze pri odstoupeni od smlouvy maji 5 dni. A ty uz presly.

    S pesakem jsem jednal, volal jsem i jednateli, ale poslal me zpatky za pesakem. Bohuzel toho byla mailem a hlavne telefonicky naprosta vetsina. :(
    WEN
    WEN --- ---
    WEN: peníze za rezervaci (která se většinou rovná provizi RK) se RK z úschovy vyplácí až poté, co je celej obchodní případ uzavřen.. nikdy né dřív..
    WEN
    WEN --- ---
    OASHI: přesně tak.. ke třetí straně.. notář, banka advodát.. kamkoliv ale nikdy do depozitu RK.. a pokud s tim, RK nesouhlasí, je to divný. Ty jako klient máš na to právo vybrat si jakou chceš úschovu..
    a jak dlouho ti to dluzej? jesi nemas treba nekde mini pismem, ze vyrizujou veci do 30 dnů (nebo je to dany zakonem, nebo cokoli), což realně znamena, že oni tvou výpověď do 30 dnů přijmou a dalších 30 dnů maj na vyřízení.. (to platí obecně, dost se s tim setkavam.. nevim jak to je u RK, ale mozna to je stejny..)

    Taky nikdy nejednej s pěšákama.. vždy jdi k nadřízenýmu.. a pokud stále nic.. jdi uplně nejvýš.. kam až to pujde.. s tím, že budeš mít veškerou komunikaci na papíře a k nahlednutí, budeš s ní mávat a vykřikovat jak jsou neschopný, někdo se určitě chytí.. je to vopruz, ale zabírá to.
    Někomu totiž vždy záleží na image formy a to že má pod sebou bandu kokotů často ani netuší..


    OASHI
    OASHI --- ---
    WEN: Ne, nedluzi mi to uz 6 mesicu, ale pri delce trvani vsech pravnich ukonu takove trvani lze realne predpokladat, jsem byl varovan...

    No, mali zrovna nejsou, uz podle poctu pobocek, co maji. A pronajmout si cely barak v Panske, kam se prave nastehovali asi take neni zrovna levne. ...coz jim nedava pravo hojit si krizove cashflow zrovna na mne! :(

    Ted uz je mi to jasny, priste uz budu davat do uschovy jedine ke treti strane, kadvokatovi (kam jinam?). Nejky byt koupit musim...
    WEN
    WEN --- ---
    OASHI: už ti dluží 6 měsíců rezervaci? ty jo.. tak to je husty.. to je asi nejaka mala rk, ktera tvoji rezervaci nekde roztočila a teď jí nemá z čeho vzít.. nebo fakt nevim, kde by moh být problém..

    proto se skládá rezervace d nezávislý úschovy, aby se tohle nedělo..
    OASHI
    OASHI --- ---
    Redot:
    Nevraceji mi stale rezervacni zalohu, takze jsem to dal pravnicce... At je klidne da k soudu. (platebni rozkaz atd.)
    Mi do telefonu rekli toto: "Jste sefy nahneval. Takze mi vam to vratime, ano, ale az za mesic!" Jo, a to mi zase reknou "za mesic"...
    Ze jim to za to stoji! meli tech 85tis vratit hned, ted uz jsme skoro na dvojnasobku, kdyz nedodrzeli ani treti navrzeny termin placeni! Fakt je nechapu. :(
    ...akorat ze uz ted jsme to napocitali na dobrych 6-8 mesicu. Sakra.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam