• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MISHUGERealitní kanceláře - zkusenosti, reference
    DAMIAN
    DAMIAN --- ---
    SIMCIIQ: komu se to nelíbí, tak at tam neinzeruje, ne.... čeho chtěj dosáhnout nějakejma stížnostma ?
    SEOMAN
    SEOMAN --- ---
    A hlavne teda existuji mnohem lepci servery, tak at vsici hodi na seznam bobek a je po problemu ne...
    SEOMAN
    SEOMAN --- ---
    Kéž by to realitky motivovalo k tomu, aby v nabídce nenechávaly 3+ měsíců předražené nemovitosti, cpali je neustále jako nové na přední stránky a svinili tak nabídku.
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    koukam ze nez jsem to dopsala tak si to nasel :)
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    GREVE: jiste.. v soucasne dobe se plati registracni poplatek a koruna za den za inzerat, od 1.4. sreality udelali zmenu super vyhodnou pro vsechny realitky (ironie) a to ze skoro o polovinu zlevnili registracni poplatek ale nasadili padesatnik za zobrazeni inzeratu tudiz zde priklad:
    realitka ma 100 zakazek doposud to bylo takto registracni poplatek cca 12 tis plus 100x1x30 je 3000 mesicne x 12 je 36 tis rocne
    nyni zdanlive dle nich levnejsi a predevsim spravedlivy pro vsechny realitky registracni poplatek cca 7 ale ted dejme tomu ze na jeden inzerat denne klikne 20 lidi 20x0,5 je 10 korun za jednu nabidku denne x tech 100 je tisicovka denne x 30 je 30 tisic mesicne x 12 je 360 tis rocne :))
    plus teda ty registracni poplatky a ty mam dojem ted nevim nemam to pred sebou se plati ctvrt rocne secteno podtrzeno pro malou realitku je tohle naprosto devastujici :(

    prave se chysta nejaky protest apod prihlaseno je cca 400 realitek ale buhvi jestli to k necemu bude :(

    kazdopadne je podana stiznost na uphs.. vzhledem k tomu ze je toto naprosto nedomysleny predevsim v tom ze si muze nekdo nasadit par lidi a ruinovat konkurenci klikanim na inzeraty!
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    GREVE: diky!
    GREVE
    GREVE --- ---
    Sreality mění ceny, malé realitky to označují za likvidaci - LUPA
    http://www.lupa.cz/clanky/sreality-meni-ceny-male-realitky-protestuji/
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    GREVE: muzes to nahodit pls? :)
    GREVE
    GREVE --- ---
    Hm, fakt zvláštní. Připadá mi to, že ty neprodejné nemovitosti budou ještě mnohem ztrátovější než doposud a nikomu se je nebude chtít inzerovat. Neobával bych se nárůstu nákladů za inzerci, jako spíš větší byrokracie a zbytečného kalkulování.
    Vůbec nechápu, co tím Sreality získají.
    GREVE
    GREVE --- ---
    Aha, už jsem to našel, právě to pročítám.
    GREVE
    GREVE --- ---
    SIMCIIQ: Můžeš prosím trochu specifikovat? Jaká je jejich nová cenová politika? Teď narychlo jsem nic nenašel...
    SEOMAN
    SEOMAN --- ---
    Sen šíleného realitního makléře - Ceny bytů začnou stoupat už na jaře,

    v létě to bude raketa a na podzim už se každému zhodnotí investice třikrát, fakt, věřte mi!
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    nevim jestli je ten dotaz smerovany spravne ale jinou diskuzi jsem nenasla a tak se ptam mistnich makleru co rikaji na novou cenovou politiku sreality a jak se jako relitka zachovaji..
    VAACLAV
    VAACLAV --- ---
    GREVE: Souhlas. Nemám problém mu dát prachy za to, že mne seznámil s prodávajícím, ale za tristní právní servis mu nenáleží ani koruna. Dle mého.

    I když, možná jen řeším něco co mi nepřísluší, já jsem kupní cenu akceptoval a jak velkou provizi dá prodávající makléři, je vlstně jeho boj. Ale principielně nechci, aby někdo, kdo nedělá dobře svou práci, dostal za špatnou službu zaplaceno.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    GREVE: tohle je dost slozity, my meli taky problemy s maklerem a kdyz sem videl ze ma nejvetsi prodeje tak sem si ani nestezoval..
    GREVE
    GREVE --- ---
    VAACLAV: Ano, v tom je problém - provize makléři je za dvě věci - 1. za zprostředkování koupě, 2. právní servis. Pokud neplní tu druhou část, tak bych vyjednal slevu provize, třeba poloviční, ale neplatit mu vůbec nic asi není úplně fér.
    Každopádně bych si důrazně promluvil s jeho nadřízeným.
    VAACLAV
    VAACLAV --- ---
    POHODAVOLE: Díky, to zní rozumně. NIcméně, není možné, aby si pan makléř nárokoval provizi, pokud doloží, že v době platnosti smlouvy zprostředkoval kontakt se mnou jakožto prodávajícím? Není to tak, že závazky ze smlouvy její výpovědí nejsou anulovány?
    GEEK
    GEEK --- ---
    VAACLAV: jj, jak pise pohodavul. pokud makler neplni svoje zavazky, tak at prodejce odstoupi od smlouvy.
    GEEK
    GEEK --- ---
    VITI: vetsinou 4-5 tis.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    VITI: jestli se jedna o odhad pro banku, kterej dela banka tak my meli dve moznosti, bud od stolu = zasle se foto + plany bytu = nizsi odhadni cena a nebo si pride odhadce sam = vyssi odhadni cena..

    VAACLAV: nejsem odbornik, ale zalezi na tom co je uvedeny ve smlouve co se tyce doby kdy si muzes koupit byt bez pomoci realitky, ja bejt prodavajicim tak bych spis zkusil odstoupit od smlouvy kdyz je prokazatelny ze makler neplni svy povinnosti..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam