• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STARDAYHolga
    SAPPY
    SAPPY --- ---
    DONALD: me se to vazne libi
    DONALD
    DONALD --- ---
    zacal jsem fotit na holgu a kratce nato (po vyvolani 1. filmu) me prestalo bavit fotit na digital... uplne neuveritelne moc, vubec jsem necekal ze me to az takhle chytne...

    fotim na holgu 135bc, tedy nikoli svitek, ale 35mm film

    a protoze sem po prvnim ale zcela bezmyslenkovym filmu dospel k zaveru, ze by to nekam smerovat mohlo, tak jsem si vymyslel fotit 21. stoleti, tak jak je kolem me... prijde mi to jako dostatecne siroke tema nato, abych se ve foceni nemusel omezovat a zaroven dostatecne zuzene, abych koukal kolem sebe a nachazel si co vyfotit...

    problem vsak je, ze me moc nenapada kde vzit nejaky feedback k tem fotkam co uz mam, do PHOTOGRAPHY si s timhle vazne netroufnu..

    mam zatim 20 fotek
    1. cast.. http://fotky.nenapadka.cz/21-stoleti/
    2. cast.. http://fotky.nenapadka.cz/21-stoleti-2/

    tak by me vlastne jen zajimalo, co si o tom vsem myslite? nebo proste cokoli k tomu ;)
    MRA
    MRA --- ---
    GANESHA:
    nejlepsi a nejlevnejsi je, pokud hodlas fotit vic na film, je koupit si skener a nechat si jen vyvolavat filmy. pak si to doma skenovat. za vyvolavani, skenovani a nesledne ulozeni na cd te sedrou z kuze.
    TEEPEEX
    TEEPEEX --- ---
    vis co tome, chcipni jako chlap
    GANESHA
    GANESHA --- ---
    jeste:
    a co vyvolavani, muzu se spolehnout, ze mi udelaji fotky tak jak chci, nebo muzu jen doufat, ze mi to pani za strojem neudela podle vlastniho uvazeni (treba orizly fotky a tak...), da se to vypalit u nich (foto skoda) na CD?
    GANESHA
    GANESHA --- ---
    MURHAAYA: dikes moc
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    GANESHA:
    1) vlozis film, na pretaceni je tam kolecko. 120 film ma na sobe cisilka (vetsinou pro 6x4.5 a 6x6 nekdy i dalsi), holga ma vzadu na zadech cerveny okynko pro sledovani filmu a krz to budes sledovat ty cisilka. nevim jak je to s tim nastavenim u holgy, ale prostre na 6x6 je to okynko vic v prostred, protoze ty cisla jsou pro 6x6 v prostred.

    2. skoda nebo fotografia praha
    GANESHA
    GANESHA --- ---
    jak jsem rikal, jsem amater a holgu mam jen tyden, opravdu bych potreboval par rad:
    1. jak pretacet film na dalsi fotku, jen podle intuice, nebo je na to nejake pravidlo?
    2. kde v praze nechat vyvolat 120ku a davaji ho na CD?
    AHASVER
    AHASVER --- ---
    myslim, že víc zábavy si užiješ, když na to koukneš na jůtubu a zkusíš sám. dobrá rada pro začátky - nezapomeň to dělat ve tmě, toč kolečkem pomalu a ostražitě, sundavej krytku
    kdybych neudělal tři výš zmíněný chyby, tak to bylo v pohodě, ale menší zábava :)
    GANESHA
    GANESHA --- ---
    lidi, koupil jsem si holgu a jsem uplnej amater, nevim jak previjet 120kovej film, nevim, o kolik ho previnout koleckem na dalsi fotku...pls
    J_NNY
    J_NNY --- ---
    AHASVER: dobre to je jak to je
    AHASVER
    AHASVER --- ---
    hm, dyť já vim, že to nebyl dobrej film. to jen když už na to přišla řeč... navíc je to můj jubilejní desátej film :)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    AHASVER: v tomhle pocasi to za to asi nestoji
    AHASVER
    AHASVER --- ---
    tak jsem se odhodlal a skenuju barvy... ale ty mě moc neba, protože nebylo světlo a já za půl hodinky nacvakal jeden film, jak mi ta barva chyběla

    pristav//double

    popelnice

    pristav//byty
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    AHASVER: jee, tam to znam :)
    AHASVER
    AHASVER --- ---
    ZACK: no, já (na černobílej film) neumim fotit, vždycky přemejšlim v barvách, proto je to taková výjimka a proto jsem ho vyfotil za hodinu, abych mohl vyměnit
    ale barvy už tam nedošmrdlám :-/
    ZACK
    ZACK --- ---
    by me to docela zajimalo v barve
    AHASVER
    AHASVER --- ---
    jsem po dlouhý době nafotil film... a po hodně dlouhý době černobílej

    procházka v holešovicích a pokusy s dvojexpozicí

    marketa//dox

    marketa//dvere//okno

    komunardu

    nábřeží+strom
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    TEEPEEX: oprava: scanovanie (filmov) na print (i.e. nie na web)
    TEEPEEX
    TEEPEEX --- ---
    SN0WCRASH:

    na printy je snad uplne vsechno vole
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam