• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MR3SKARastafari, I-tal, respect, peace,love and unity
    CHE_GUEVARA
    CHE_GUEVARA --- ---
    WENOUSH: Tím pádem jsem rastaman. A znám dost lidí co z téhle definice rastamani jsou. :-D
    Jenže pro každého je svoboda něco jiného a hlavně svoboda končí tam, kde začíná svoboda druhého člověka.
    WENOUSH
    WENOUSH --- ---
    CHE_GUEVARA: z toho co jsem slyšel to tak ale je, spousta rastamanů zdůrazňuje že být rastamanem je hlavně o svobodě, jak své osobní, tak duchovní a tak i svobodě těch druhých....
    CHE_GUEVARA
    CHE_GUEVARA --- ---
    COULEEN: A co to bylo za lidi? Abych více docenil větu "Z me zkusenosti to neni mnoho. "
    A nejsem si jist jestli je Rastafariánství o takové svobodě a v podstatě "rebelii ", jak o něm hovoříš...
    COULEEN
    COULEEN --- ---
    To je fakt ulet.....nemelo toto byt o rastafarianstvi??? Hmmm vidim,ze to tady dost lidi nedava. Tak se teda pokusim o me vlastni vyajdreni. Na jamajce jsem sice nebyl a uprimne ani jsem necetl Holy Pibe, zato jsem ale zil s par lidma ktere si troufnu oznacit za Rastafarai. Takze za prve Jah je sice opet jiny nazev pro boha ale v tomto pripade bych ho nesrovnaval z bohem krestanskym. To ze si rastove zakladaji na starem zakone je sice hezke ale vite kolik z nich to opravdu dela?? Z me zkusenosti to neni mnoho. Rastafarianastvi je vice nez vira, jedna se o zivotni styl, ktery vice nez co jine protestuje proti usporadanosti nasich zivotu dle socialnich vzoru kterekoliv zeme. Tedy predevsim Sev. Ameriky a Evropy. Zivot ktery je nam vnucovan stejne vychvanymi rodici, skolou, a pozdeji spotrebni spolecnosti tak ze ztracime veskery (nebo aspon vetsinovy) kontakt s prirodou (jinak tez Jah) a tak i s lidma kolem nas a se sebou samym. Tento proces je budovan po nekolik set let. A jeho dusledkem je fakt, ze vetsina lidi nepremysli nad tim co je dobre protoze to vi - rekli jim to ve skole, v novinach, v praci nebo se to dozvedeli na ulici. Lide zaslepeni socialnimi jistotami ktere jim Babylon (jak rastove oznacuji tento system) dava, nepremysleji nad vlastni existenci a svobodou kterou jim mozna muze dat zivotni zmena.

    Vice v pokracovani......
    MURPHY
    MURPHY --- ---
    omfg, nechte ho bejt. zvlášť u některejch místních znalců jsem si zcela jist, že v dobách, kdy jsem se horko těžko snažil propagovat pořádnej dancehall, tak frčeli cosi jako "sunshine" štýlo a na šturmovo akcích halekali rastafáraj (a mysleli si, že je to jedno slovo;). já sice taky nechápu, proč chtěj bílí usilovat o návrat do afriky, ale nevim, proč bych tu kvůli tomu měl dělat eso
    POA
    POA --- ---
    WENOUSH: jak jde rastafariánství dohromady s tím, že se skrýváš za podivnou maskou?

    S kecama, že ikonka nic neznamená, že je dílem náhody běž do mateřské školky nebo na WC, tím mne prosím neobtěžuj...
    WENOUSH
    WENOUSH --- ---
    CHE_GUEVARA: četl jsem jeho stručný životopis a některé z shrnutí jeho hlavních tezí, takže rozhodně nejsem nějaký znalec, ale respektuji ho jako člověka, který dokázal vyjevit své myšlenky ostatním a snažil se je naplnit...resepektuji oba (Garveyh i Kinga), omlouvám se, špatně formulováno...
    starý zákon jsem četl samozřejmě nesouvisle a nezcela celý (tedy jsem vypustil spoustu "malých proroků"), některé části z ekumenického překladu, jiné z Bible Kralické, hlavní části z obou ...
    CHE_GUEVARA
    CHE_GUEVARA --- ---
    KINGFISHER: To vis, prirodni teritorialni pud ;-).
    WENOUSH: BTW, jak moc znáš M. Garvey-eho, jeho život? Abys ho mohl "hluboce respektovat, uznávat a vážit si ho"? BTW... "kdo mluví o věcech"..Garvey? King? :-D
    SYREC: Abych rekl, ja treba anketu mzsel opustit bez zvoleni moznosti...
    DISCIPLE: WTF I-tal?
    DISCIPLE: džadž dred? :-D
    JULISAK: Napriklad nez jsem si to procetl tak jsem se chtel trosku navizt do Disciple za to pruzeni co jsem tu zahlidl, ale ted nemam jaksi potrebu. Ale je pravda, kolik lidi ma k rastafari na nyxu blize, ale je zvlastni ze za existenci nyxu tu zadny silny rasta auditko neni...jenom pripadne o hudbe...čím to?
    WENOUSH: Přečtl jsi starý zákon? Kterou verzi? CEP, SNC, KJV, NIV?
    DSTEPZ
    DSTEPZ --- ---
    DISCIPLE: napsal jsi to hezky, az odusevnele. Je videt, ze jsi k Jahovi jiz na puli cesty!
    WENOUSH
    WENOUSH --- ---
    TURBO: fragmenty Holy Piby už jsem čet, teda jsem se tim dlouze prolouskával, Starej zákon snad netřeba zmiňovat....
    Oheň v dalních je jedna ze dvou česky vydaných knih, která má nějakou zmínku o rastafariánství, delší než jednu stranu, řeší se tam kořeny, život Selassieho apod.
    pokud tady někdo bere rastafariánstí jako "hustoštýlo", tak tu nemá co dělat, protože nemá co říct, no a pro všechny, co to berou vážně asi netřeba Holy Piby zmiňovat...
    TURBO
    TURBO --- ---
    WENOUSH: promin bracho, ale Ohen v dlanich ma s rastafarianstvim spolecnyho co? Pokud me pamet neklame, je to velmi stavnata fikce "pojednavajici" o narozeni a zivote Boba M., do toho vseho se misi vyobrazeni kulturni a politicke situace v tehdejsich dobach na Jamaice ... ale o rastafarianstvi?

    Sezen si Holy Piby. Kdysi jsem ji videl prodavat na mistech jako ebay ci amazon za par babek. Plus jako zaklad samozrejme nejdriv precist Starej zakon a vsechny deuterokanonicky knihy, pokud se tu ma resit rastafarianstvi jako nabozenstvy a styl zivota a ne jen "hustoštýlo" pro mlady lidi s dreckama ...
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    tohle vypada na vtipny auditko :)
    JULISAK
    JULISAK --- ---
    Tak tim se to vsechno vysvetluje..
    DISCIPLE
    DISCIPLE --- ---
    JULISAK: ale ja sem netolerantni hovado... :)
    JULISAK
    JULISAK --- ---
    DISCIPLE: me by jenom zajimalo, kdo jsi ty a proc ta zbytecna pruda.. Svuj nazor jsi tady uz vyjadril, ale proc se opakujes? To musis za kazdou cenu reagovat? To, co tady definitivne nema smysl, jsou tvoje prispevky. Tak proste nech Wenoushe a dalsi, kteri si chteji o teto problematice povidat, hezky diskutovat a presun se nekam, kde to bude mit smysl pro tebe. Nezastavam se Wenoushe proto, ze ho znam, ale proto, ze tvoje reakce na nej z tebe delaji netolerantni hovado. Pokud s nim mas nejaky problem nebo ho chces o necem poucit (coz mi pripada pravdepodobnejsi), muzes to s nim resit v poste. Ale to uz by si potom ostatni nemohli precist, jak jsi hrozne drsnej, vid?
    DISCIPLE
    DISCIPLE --- ---
    kazdej clen nyxu ma tu samou moznost se sebevzdelavat /
    oslovit (pomoci internetu) koho chce

    tenhle board nema smysl
    WENOUSH
    WENOUSH --- ---
    DISCIPLE: oslovuj svoje bratry, dobře uděláš...
    diskuze byla založena jako pro prostor pro členy nyxu k debatě o tématu, nejmenuje se "Wenoush odpovídá na vaše dotazy k rastafariánství" a mám dojem, že to už jsem ti vysvětloval několikrát, každopádně dík za link...
    DISCIPLE
    DISCIPLE --- ---
    a kdyz si nebudu necim jistej tak radsi s zadosti o radu oslovim (pomoci tehle internetu) nakyho praktikujiciho brachu (at uz z JA nebo z UK nebo...) nez ID WENOUSH
    seen?
    DISCIPLE
    DISCIPLE --- ---
    zvlast sekce "Rastafarianism" je velmi topic a vyzivna....

    dyz se budu chtit neco vic dozvedet zalistuju spis tam nez tady -
    uz to zacinas chapat?
    DISCIPLE
    DISCIPLE --- ---
    asi se budes muset naucit poradne anglicky esli se chces opravdu neco dozvedet...

    abys teda nerek ze sem jenom hejtr, precti si tohle:
    http://debate.uvm.edu/dreadlibrary/dreadlibrary.html
    ...az to udelas, tak imho zjistis, ze cela tahle debata je uplne zbytecna.............

    (dybys chtel tak tech linku na dobry poctenicko ti poslu TROSKU vic)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam