• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MR3SKARastafari, I-tal, respect, peace,love and unity
    BOLDRIK23
    BOLDRIK23 --- ---

    žijící legenda v pořadu na druhou!!!! V Praze se u příležitosti nahrávání
    v Yukimurově studiu, kde vznikají skladby pro kultovní lebel Trojan
    records, nalézá guru všech trojanů jeden z pionýrů hudby na druhou Earl
    Gateshead a jeho MC Chuck Banton. Oba hrají i v Trojan sound systému,
    který můžeme slyšet v sobotu v crossu...Ve čtvrtek večer v pořadu na
    druhou se setkají všichni tři, probereme současnou tvorbu a ohlédneme se
    za desetiletími existence legendárního Trojan recors!
    BOLDRIK23
    BOLDRIK23 --- ---
    když jsem dělal do radia rozhovor s mackou, tak byl nejvíc v pohodě, ale v podstatě mi na nic neodpověl, byl ve svý jahmannovací ulitě...a kdž sem jí otázkami rozložil a jemu to došlo, že mi odpovídá upřímně tak utnul rozhovor... ale má zkušenost s angličany je obecně taková, že jsou trošku nafoukaný, ale jinak v pohodě:)
    WENOUSH
    WENOUSH --- ---
    CHE_GUEVARA: práva máte, tak možnosti přidávejte...
    CHE_GUEVARA
    CHE_GUEVARA --- ---
    k ankete... nejsem si jist jestli vetsina textu ma za "message", říkejme tomu poselství nebo sdělení, ty věci co tam jsou...
    DJ_KAYA
    DJ_KAYA --- ---
    CHE_GUEVARA: no, prave jsem z toho byl trochu prekvapen a nekolik lidi, nikoli pouze z Cech, mi to potvrdilo taky
    CHE_GUEVARA
    CHE_GUEVARA --- ---
    DJ_KAYA: No ja bych spis veril co o nem tvvrdi nezavisle na sobe lidi, co s nim pracovali nez na dojem z pratelskeho setkani v euforii po koncerte.
    CHE_GUEVARA
    CHE_GUEVARA --- ---
    COULEEN: Když to vezmu podle Gausse tak je spíš nějakej ragga/riddim. Tim samozrejme neupiram poselstvi nekterych textu, ale osobne Macka B moc nemusim (je to dost tim ze jsem spíše roots... orientovany, ale jinak posloucham vsechny mozne zanry, treba i j-pop takze nejsem nejak zanrove omezeny ale nektere zanry mi troste sedi min a nektery skupiny/atp jeste mene).
    DJ_KAYA: Tomu bych i veril...ale COULEEN ma ocividne jine zkusenosti a ja osobne MackaB neznam :-D
    DJ_KAYA
    DJ_KAYA --- ---
    COULEEN: holt lidé se chovají různě v různých časech a v různých prostorech ;)
    COULEEN
    COULEEN --- ---
    DJ_KAYA: no tak to ja teda vubec ale vubec nesouhlasim......s Macka B jsem se potkal poprve asi pred 3 roky v Glasgow a musim rict ze to byl, hlavne diky me kamaradce, velice prijemny zazitek. Po vystoupeni (coz je mnohem zajimavejsi) jsme si sedli na baru a s jointem v ruce jsme se dobre pobavili a moje kamaradka dokonce ucila Macka B skotske tance......Co se tyce Buju Bantona tak ten mi prijde mnohem vice nafoukany.......i s nim jsem mel tu cest se pobavit!! Jinak musim rict ze zatim nejlepsi zkusenost ma se Skatalites a U Royem. Ti byli asi nepratelstejsi. A Gentlemana neznam.....snad jen z mptrojek.

    Mimochodme pristi mesic tady bude Gentleman hrat....takze snad poprve uvidim tohodle nemeckeho rastu nazivo.............
    DJ_KAYA
    DJ_KAYA --- ---
    WENOUSH: teda s Bobem jsem si nikdy nepovidal ;) ale se spoustou jinejch, vcetne treba Buju Bantona nebo Lucky Dubeho jo a musim konstatovat, ze na rozdil od nich, treba i vcetne Mad Professora, kteryho snad muzu povazovat i za kamose a kterej s Macka B uzce spolupracuje, je podle me Macka B v civilu mimo podiu pekne nafoukanej blb
    COULEEN
    COULEEN --- ---
    CHE_GUEVARA: no a kam by si teda zaradil treba Everybody loves Bob Marley?? nebo Squeez me? ja myslim, ze Macka B je raggae.....
    CHE_GUEVARA
    CHE_GUEVARA --- ---
    macka B neni reggae, tedy pro me ne
    COULEEN
    COULEEN --- ---
    WENOUSH: souhlas Bob je klasika a nikdo mu to neupre, ale neni jediny dobry a ja osobne byl na Macka B dvakrat a musim rict, ze ten clovek je fakt rasta a v pisnich se to snazi rict.......No a navic to neni uplne klasicke Raggae, ale taky trochu dance hall ci roots....Macka B ruleeez BTW: nejlepsi song Everybody loves Bob Marley.......
    WENOUSH
    WENOUSH --- ---
    takže nejvíc inspirujícím (oslovujícím) autorem je samozřejmě bob...což se koneckonců dalo čekat, já když jsem to zpětně přehodnotil, asi bych zvolil macka B, protože jeho texty jsou psaný fakt dobře, jsou dobře argumentovaný a člověka to někdy fakt nutí k zamyšlení (Human Touch, Promises, Mother of Civilisation atd.)
    BOLDRIK23
    BOLDRIK23 --- ---
    Kaya:teďka mi přišel text o jeho prvním turné v německu, myslím že zapomýnaj
    DJ_KAYA
    DJ_KAYA --- ---
    MANTIS_RELIGIOS: no a proto to prave delam :*

    BOLDRIK23: no, prave ze hraje v Madarsku a v takovejch tech zemich, kde jim Shell nevadi....
    WENOUSH
    WENOUSH --- ---
    anketa k zamyšlení, interprety volně přidávejte....
    BOLDRIK23
    BOLDRIK23 --- ---
    alpha blondyho jsem viděl letos na szigetu a naživo byl zajímav, měl to hodně postavený na pro mě nezvyklí rytmice....
    MANTIS_RELIGIOS
    MANTIS_RELIGIOS --- ---
    hele kaya :) diky tobe jsem se dostala k reagge a R1
    CHE_GUEVARA
    CHE_GUEVARA --- ---
    DJ_KAYA: Jenom 3? :-DD

    Mě se práve od Alpha Blondy líbí nějaký starý věci, ale nějak se nedá poslouchat dokola...

    Aha...ty úlety jsem v albech zaregistroval a tohle je vysvětluje.
    Dík za názor.:-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam