• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MR3SKARastafari, I-tal, respect, peace,love and unity
    KATRIN
    KATRIN --- ---
    WENOUSH: ¨jo, to máš asi pravdu..každej ho má někde jinde a je to jen jeho cesta :)
    WENOUSH
    WENOUSH --- ---
    KATRIN: junior kelly zpívá: "some look fi paradise inna physical form, paradise is a state of mind", já souhlasím a dodávám, že je jedno, jestli ho vidíme jako Afriku, nebo jinak...
    KATRIN
    KATRIN --- ---
    WENOUSH: Ne ne.. moje rodina, ani sousedi by nebyli nadšení :D A já sama.. jo, bylo by to hezký, ale přeci jen sama tam asi nepojedu. Chystám se jinam. Blíž Africe, ale Afrika to pořád ještě není, takže se tam snažím dostat alespoň nějak svou myslí..
    WENOUSH
    WENOUSH --- ---
    KATRIN: takže jestli to správně chápu tak chystáš odjezd do Afriky, kde zůstáneš a pokud možno vezmeš i svojí rodinu a sousedy?
    KATRIN
    KATRIN --- ---
    WENOUSH: zarážející? no..asi jak pro koho :-) Mně to přijde ok, ale je to proto, že si myslím to samé a chápu, že to někoho třeba zarazí.
    WENOUSH
    WENOUSH --- ---
    KATRIN: já o tom nepochybuji (i když jsem slyšel, že jsou dvě významné teorie o původu člověka a jen jedna ho klade do Afriky), ale prostě mi to příjde jako hodně zarážející názor...
    KATRIN
    KATRIN --- ---
    WENOUSH: jo..víra je víra..nicméně, vážně jsme všichni z Afriky..
    WENOUSH
    WENOUSH --- ---
    BOLDRIK23: no o tom žádná a je to moc pěkný, ale myslim, že naše kulturní kořeny jsou úplně jinde....
    BOLDRIK23
    BOLDRIK23 --- ---
    wenoush: o tom mám dokonce písničku. Jasně že kořeny nás všech jsou v africe a je to dokázaný natolik, že rozborem dna se zjistilo že jen z jedný ženy:))))
    _KROKOUSH_BLG_
    _KROKOUSH_BLG_ --- ---
    WENOUSH: :D tak zas bych to nebral az takhle do extremu :)
    WENOUSH
    WENOUSH --- ---
    prožil jsem dost otřesný zážitek, potkal sjem kluka oděného v afrických barvach, s vyšitou davidovou hvězdou na košili, chvíli jsme se bavili o reggae a tak a když jsem začali řešit nějaký poselství reggae a rastafariánství, nestačil jsem koukat, co dokáže reggae s člověkem udělat, protože mi vykládal o tom, jak jsme všichni z Afriky, odtuď lidstvo vzešlo a tam má svoje kořeny, když jsem namítl že mám kořeny úplně jinde a i kdyby, existuje věc zvaná vývoj, namítl, že to není úplně žádoucí a že člověk musí mít svoje kořeny, s čímž jsem sice souhlasil, ale to už bychom se mohli rovnou vrátit do oceánu, protože jsou tam počátky života....tak nevim, nevim...
    WENOUSH
    WENOUSH --- ---
    KH_B: předně nechápu, proč sem vůbec připíváš? abys nám dokázal jak seš chytrej a strašně nad věcí? možná radši nepejtvej energií a jdi si povídat s tvými dobrými kamarády rasty...
    NASA
    NASA --- ---
    KRSNA: no, on to tu psal uz na zacatku, ze je to zbytecny klub a ted jen konstatuje, ze se nemylil a ja s nim souhlasim...
    _KROKOUSH_BLG_
    _KROKOUSH_BLG_ --- ---
    KRSNA: :)
    KH_B: tak proc tu jsi a prispivas sem?povidej s kolika jamajcanama,rastamanama sis povidal?? :D:D
    KRSNA
    KRSNA --- ---
    KH_B: ještě žes to tady tímhle chytrým příspěvkem oživil, teď celá ta diskuze dostala ouplně jinej rozměr..si znova přečti cos napsal, najdi si výklad slova trapas a pozdravuj toho svýho rastu..
    KH_B
    KH_B --- ---
    "odborna" diskuze???????? :DDDD
    KH_B
    KH_B --- ---
    koukam ze tahle diskuze je stejne o hovne jako dyz byla zalozena

    btw pekne debilni anketa ;]]]

    .....mozna az poprvy v zivote potkate/pokecate si s nakym jamajcanem, rastou, tak pochopite, co tu ted predvadite za trapas :]]]
    WENOUSH
    WENOUSH --- ---
    BINABIK: no, rozhodně bych asi jen v obrysech nenastínil encyklopedické heslo, ono hodně rastů zdůrazňuje, že rastafariánství je víc než jen selassie a ganja, každý rastaman si žije po svém v souladu se svým svědomím a do toho patří více či méně i-tal livity, one love, selassie atd., ale každý to má nastavené jinak, kupříkladu selassieho bere mnoho rastamanů jako symbol, jiní jako proroka a další jako mesiáše, ale sami říkají, že to není to nejdůležitější...konec konců, nemá smysl definovat rastafariánství (rastafarianism) when rasta overcome all izzim skizzim ;-)
    BINABIK
    BINABIK --- ---
    WENOUSH: A jak bys třeba vysvětlil co to je rastafariánství někomu kdo neví vůbec o co jde. Tak aby pochopil základní pojmy a principy?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam