• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COSBYAMD.ATi - Procesory, grafické karty, ovladače, tech. dema, přetaktování...
    ENDER
    ENDER --- ---
    OTAVA: tak optimizer :) jakmile vidim nekde optimize, tak z toho mam strach :)
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    ENDER: No, kdyz jsem ten driver odinstaloval tak to porad padalo, ten Optimizer dela problem.
    ENDER
    ENDER --- ---
    OTAVA: neinstalovat drivery na procesor? :)
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    Ahoj, mam takovy problem.

    Vymenil jsem svuj procesor z Opteronu 144 na Athlon X2 3800+
    Nainstaloval jsem nejakej ten optimizer a CPU driver primo ze stranek AMD (v tomhle poradi), pak restart a pocitac pri stratu (uz byl temer nabehly, videl jsem plochu, hodiny) skakal do BOSD. Odinstaloval jsem ten driver na dvoujadrovy CPU, nepomohlo. Tak jsem odinstaloval ten AMD optimizer a zase vsechno slape jak ma.

    Setkal jste se s tmi uz nekdo ? Jak to resit, nebo co delam spatne?

    Mam windows XP corporate SP 2, Chipset Nforce 4 SLI
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    ENDER: ad chladic ... spis bych volil nake pasi v a noctuu vetrak pridat pac tyzalman loziska zacnou byt po +- roce hlucnejsi ;)
    ENDER
    ENDER --- ---
    cau lidi, potreboval bych poradit jakej amd procesor si mam poridit aby sel rozumne pretaktovat, dam na nej asi nejakyho zalmana, za procak chci dat neco kolem 3000 bez dane
    FOOLANGEL
    FOOLANGEL --- ---
    Cau lidi!Plíz řekněte mi, kde najdu nějaké články nebo recenze o AMD Turion 64 X2. Díkec!
    COSBY
    COSBY --- ---
    Cekaji nas troj-jadra od AMD, potvrzeno primo AMD :)

    http://www.svethardware.cz/art_doc-4B1CF918AC261A90C125735A00223825.html
    COSBY
    COSBY --- ---
    Tak konecne nejake blizsi specifikace Radeonu HD 2900Pro :-)

    Karta bude mít plnohodnotné jádro R600 s 320 stream procesory, taktovené na 600MHz. Paměti GDDR3 o kapacitě 512MB budou tikat na 1600MHz efektivně. Datová sběrnice by měla mít šířku 256bitů, ale na stránkách společnosti HIS je uvedeno 512bit, můžeme však předpokládat že jde spíše o chybu. Příkon karty by měl být do 150W.

    Karta ATI Radeon HD2900Pro sice výjde až v říjnu (október), ale některé obchody jí zařadily do svých katalogů již teď a můžete si jí předobjednat za 235 Euro (přibližně 6500Kč).
    COSBY
    COSBY --- ---
    Ma nekdo zkusenosti s vykonem Athlonu FX?
    COSBY
    COSBY --- ---
    AMD mozna uvede na trh trijadrove procesory Phenom X3
    http://www.svethardware.cz/art_doc-A1886D53AA036931C12573570057108C.html
    zajmavy napad jak vyuzit nepodarene ctyrjadro...
    COSBY
    COSBY --- ---
    Recenze profesionalni ATi FireGL V7600 Professional
    http://www.zive.cz/default.aspx?server=1&article=138121
    Pekne. ATi i s nizsi propustnosti pekne natrhla konkurenci zadnici :)
    Ve vysledku pro ni jednoznacne hovori o 12 000 nizsi cena, coz je skutecne poradny rozdil. Jen tak dal :)
    COSBY
    COSBY --- ---
    Rad bych se docetl nekde neco vic o AMD Fusion (procesor 45nm a graficka karta 55nm v jednom)... nevi nekdo o nejakych zajimavych clancich?
    Tahle modularni technologie vypada hodne zajimave, navic by mela hned na zacatku podporovat nejnovejsi DirectX 10 a vyssi...
    COSBY
    COSBY --- ---
    PAFAA: Tak to cumim teda :) RV630 je v Radeonu HD 2600... To jsem vubec netusil, ze to zverejni tak rychle :) No kazdopadne tim lip, treba na to zareaguji programatori kladne, Omegy by mohli ozivit, jsou uz docela zname...
    Ale RV600 (Radeon HD2900XT a Pro) predpokladam fakt nezverejni tak brzy ... :) pac tadle technologie predbehla i nVidii, akorat bych rekl ze neni jeste na plno vyuzita...
    COSBY
    COSBY --- ---
    NAVARA: to si nevyberes :)
    Dneska zas Intel oznamil, ze koupil cely Havok team (Havok = fyzikalni engine), kteri dodavali Havok mmj. Valve software do HL 2 a Valve ma zas smlouvu s ATi, kteri na engine a fyziku optimalizuji sve ovladace a hw...
    Takze zas trochu minus pro ATi, ikdyz Intel hned sdelil, ze vsechno mini nechat tak jak je...
    Na druhou stranu Intel se take chysta na pole grafickych karet a shani inzenyry na vlastni graficke karty...
    PAFAA
    PAFAA --- ---
    COSBY: ja ctu tady ze je zverejnena treba "RV630 Register Reference Guide", coz by teda melo byt o tech novych radeonech... Nebo to nejak blbe chapu? Ja cerpam asi jen z tyhle aktuality, takze informaci nemam moc:)

    I kdyby to poslouzilo "jen" pro ten linux, tak budu spokojenej a vyuzil bych to... No ale ty gamesy prece jen lakaji:)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    muj oblibeny procesor s neoblibenou grafickou kartou, timhle me moc nenadchli, meli koupit gforce :)
    COSBY
    COSBY --- ---
    PAFAA: no ty specifikace se otevrely jen pro starsi typy Radeonu co vim, jinak to podle me poslouzi hlavne pro Linux a kvalitni ovladace pod nej, pod Windows si to vesmes hlida ATi sama (ostatne to musi byt hlavne jeji vlastni zajem) a ovladace podle me nema spatne. Hlavne docela pruzne reaguje narozdil od nVidie.
    Uz tu byly Omega drivery (nikdy jsem je teda nepouzil... :) ) a co jsem nedavno koukal na jejich web, tak se to nejak zastavilo myslimze... mozna skoda.
    Kazdopadne s uvolnenim specifikaci serie HD bych v dohledne dobe rozhodne nepocital, z te bude ATi chtit urcite jeste cerpat...
    PAFAA
    PAFAA --- ---
    najs, b00k :)

    Nacasovani zalozeni klubu je docela fer vuci otevreni specifikaci grafickych cipu, jsem fakt zvedavy co to prinese... Ma smysl treba doufat v ovladace maximalne optimalizovane pro jednu konkretni hru, tak aby narust vykonu byl desitky procent oproti obyc ovladacum (i kdyz by to znamenalo mit x ovladacu pro ruzne hry:))? Nebo jak to vidite vy?
    COSBY
    COSBY --- ---
    Na strankach Alza.cz se objevily v nabidce dva nove ocekavane Radeony HD 2900Pro - konkretne SAPPHIRE ATI Radeon HD 2900PRO, 512 MB DDR3 a SAPPHIRE ATI Radeon HD 2900PRO, 1GB DDR4
    Zadne informace o taktech ale zatim nejsou znamy, navic je u karet neznamy termin dodani, takze kdovi kdy budou...
    Ceny s DPH jsou pomerne vysoke - 6900 u DDR3 modelu a 8400 u DDR4 modelu, coz je vic nez jsme predpokladali. Zvlast u modelu s DDR4 se uz pomalu vyplati uvazovat o plnohodnotnem HD 2900XT...
    Doufam, ze ceny pujdou po zavedeni na trh dolu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam