• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COSBYAMD.ATi - Procesory, grafické karty, ovladače, tech. dema, přetaktování...
    OZMAR
    OZMAR --- ---
    Cafte, na win 7 64bit sa mi stiahol novy driver na grafiku. Odvtedy mi vacsina hier, ktore som spustal na rozliseni 1024/768, spusta akoby v okne, kedy napravo a nalavo na lcd ostane cca 3 centimetrova rezerva cierneho pruhu na kazdej strane. Neviete niekto, ako tento bug vyriesit?
    KUBLAJ
    KUBLAJ --- ---
    Možná to sem úplně nepatří, nicméně nabízim ATInu HD5750 od Gigabyte (model. označení GV-R575D5-1GD) vše 100%, včetně krabice atd. info v poště prosim.
    MILL
    MILL --- ---
    Tak jsem nasel program Powerstrip, vypada to jako to co potrebuju, jen mi to zatim nebere hodnoty, ktery potrebuju
    MILL
    MILL --- ---
    LOJZAK: rozliseni z karty poslu, ale netusim jestli se daji nejak modnout ovladace, aby to slo ven presne v tech parametrech, ktery si zada TV
    LOJZAK
    LOJZAK --- ---
    me napada jen nainstalovat nejake modifikovane ovladace ati a zkusit u nich nastavit pozadovany rozliseni ...
    MILL
    MILL --- ---
    Win7 x64, s lednovym catalystem
    LOJZAK
    LOJZAK --- ---
    Win XP,7,wista?
    MILL
    MILL --- ---
    Potreboval bych poradit s nastavenim graficke karty ATI Radenon HD3200 v notebooku

    Nedari se mi zobrazit na LCD TV rozliseni 1920 x 1080, bohuzel k dispozici mam jen stary D-SUB vystup.

    LCD TV pres D-SUB umi zobrazit toto rozliseni, ale je tam uvedeno 1920 x 1080RB (CVT) H 66,587 kHz, V 59,934 Hz, PC 138,5 MHz Hsync+ Vync-
    Grafika rozliseni zvlada, i kabel mam kvalitni, ale asi ma ten signal jine paramerty, nez zkousne TV, protoze hlasi nepodporovany rezim. Je nejak mozne nastavit presne tyto hodnoty, nebo mam smulu a pomuze mi jedine upgrade na neco s HDMI?
    SPOTS
    SPOTS --- ---
    KEPASO: Tak to je opravdu blby preklad. No hlavne,ze to je vyresene.
    KEPASO
    KEPASO --- ---
    tak problem vyresen, jak proste. ale teda v samsungu by se meli zamyslet, jestli by nebylo vhodny tak dulezitou polozku v menu prejmenovat.
    reseni bylo nasledujici:
    Vstup ---> Upravit nazev ---> u me vyber HDMI>PC.
    tim se zmeni nebo spis prizpusobi zpracovani signalu zdroje pres HDMI vstup na monitoru.
    procetl jsem tolik for, ale vsude se resil jen upscaling a cleartype. az na youtube jsem to nasel.
    KEPASO
    KEPASO --- ---
    SPOTS: ted mi prijde vsechno ok, az na tu interakci barev. no uvidim. ale diky za snahu :)
    http://img64.imageshack.us/img64/2083/dsc03682q.jpg
    SPOTS
    SPOTS --- ---
    KEPASO: No jestli jsi stáhl ostrost na 0 (což v mojem případě byla věc, na kterou jsem přicházel nejdéle :-D ) a pořád je ta čitelnost špatná, tak se obávám, že tohle je už otázka toho displaye. JInak já tu ostrast taky nejvíc vnímal na nyxu a podle nyxu jsem ji nastavoval :) a to mám klasický zelený skin... jinak není zač teda..
    KEPASO
    KEPASO --- ---
    SPOTS: ahoj, diky, ja jsem na to postupne zacal prichazet. nejvetsi problem byl v te ostrosti. nicmene protoze mam tady na nyxu dark skin, vsiml jsem si jedne veci. odkazy (cervena) jsou na tmave sedym az cernym pozadi skoro necitelny. jsou strasne rozmazany. u zadne jine kombinace barev jsem si toho zatim nevsiml. vsechno ostatni je opravdu oproti d-sub ostrejsi (je to zvlastni, vubec na to nejsem zvyklej :)) a asi si budu nejakou dobu zvykat)
    tak diky moc. ale ta interakce cervene a sede-cerne barvy mi teda vrta hlavou.
    SPOTS
    SPOTS --- ---
    KEPASO: Jo a ještě takový detail... při zapojení přes d-sub NENÍ full hd obraz NIKDY ostrý ;) Ale nechci rozjet flame, doufám, že se ti povede to nastavení dotáhnout do dokonalosti... mně trvalo docela dlouho, než jsem na všechny tyhle věci přišel.
    SPOTS
    SPOTS --- ---
    KEPASO: V ATI Catalyst control centru musíš stáhnout LCD overscan na 0% (myslím, že 0% ... nebo to je prostě nejmenší hodnota, kterou to táhlo nabízí. Pak je potřeba mít vyplý overscan i v televizi/monitoru (předpokládám, že tento Samsung to implicitně vyplé má. Poznáš to podle toho, že při tom stažení overscan v catalyst centru ti již obraz sedí krásně do krajů displaye). No a pak je třetí věc, kterou by jsi měl zkontrolovat.Podívej se v menu displaye, jestli má ostrost 0. Nevím, jak tyto pseudo monitry, ale klasické lcd tv od samsungu mají implicitně nastavenou ostrost na 50%, což při připojení pc na hdmi vytváří kolem textů halové efekty. Doufám, že jsem Ti pomohl a je to dost srozumitelné.
    KEPASO
    KEPASO --- ---
    FOOLANGEL: ten co jsi doporucoval. Phenom II X2 555 BE.
    tak diky, ja se poptam tam.
    FOOLANGEL
    FOOLANGEL --- ---
    KEPASO: doufam, ze budes mit stesti :o)
    co jsi teda nakonec koupil za CPU?
    co se tyce propojeni HDMI, s tim bohuzel nemam moc velke zkusenosti a radoby moudra rozdavat nebudu...
    zeptej se id CORIM, nebo HNIZDO v diskuzi [ PC SESTAVY - stavíme počítače ]
    ja bych to tipoval na spatnou obnovovaci frekvenci + nedostatecny vykon integrovane grafiky:-)
    KEPASO
    KEPASO --- ---
    FOOLANGEL: ahoj, tak jsem dal na tvou radu a uvidim, jestli se mi podari odemcit dalsi jadro.

    mam ale jeste dalsi lamozni dotaz ohledne pripojeni monitoru k deskove grafice (ATI).
    jedna se o desku http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3488#ov a o monitor http://www.samsung.com/us/computer/monitors/LS24PTNSF/ZA

    byl jsem natesenej, ze pouziju k propojeni HDMI kabel, cimz se mi podari vist obraz+zvuk. jsem ale docela v soku, protoze obraz pres HDMI neni pri rozliseni 1920x1080 na celou plochu + je ten obraz strasnej. je to rozostreny. chvilku jsem zmatkoval: "co jsem to koupil za monitor?!", ale potom jsem zkusil pripojeni pres D-Sub — obraz je ted pres celou plochu a je ostrej.

    a ja se chci lamozne zeptat, kde je v pripojeni pres HDMI problem? spatne neco nastavuju? mam nahovno kabel nebo z toho pres HDMI jednoduse nevyzdimu vic?

    diky za pomoc.
    FOOLANGEL
    FOOLANGEL --- ---
    KEPASO: ono hlavne ani jeden procesor co jsi chtel ty, tak nema L3 cache, pouze Phenom II je maji
    bez L3 cache na tyto aplikace ani nemysli
    takze bud to dvoujadro phenom II, nebo nake vicejadro od phenom II, ale o 1000 Kc vic :)
    ja osobne mam Phenom II x4 955 BE pretaktovane a spolu s 6GB RAM je jedinej bottleneck muj harddisk
    nebo, kdyby jsi chtel zainvestovat pozdeji, tak si pockej na nove Bulldozer CPU od AMD, ackoliv nebudou zpetne kompatibilni s AM3 patici :(
    KEPASO
    KEPASO --- ---
    FOOLANGEL: diky. a kdyz reknu, ze mam casto zaroven spusteny 3 aplikace od Adobe a do toho asi dalsi tri jako webbrowser, musicplayer, spravce souboru atp.? porad vytezi toto dvoujadro nad ctyrjadrem?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam