• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALBRECHT_SMUTENAlbrecht K. Smuten
    ALBRECHT_SMUTEN
    ALBRECHT_SMUTEN --- ---
    E_BLIMP: Já vim, tak jsem to smazal, abych byl za hysterku já (protože ze zkušenostmi se sebou, s maminkou, s tatínkem a s bejvalou vim, že když se řekne "Je mi to jedno", tak to dotyčnému opravdu jedno není =)))
    E_BLIMP
    E_BLIMP --- ---
    ALBRECHT_SMUTEN: No, vzdyt jsem psal, ze je mi to jedno:) A ted jsem za hysterku, dobre mi tak. V kazdym pripade...hlavne tu kudlu.
    ALBRECHT_SMUTEN
    ALBRECHT_SMUTEN --- ---
    KRISA:
    E_BLIMP: Jo, díky za podporu... možná, že začnu některý lidi posílat do prdele =)))
    ALBRECHT_SMUTEN
    ALBRECHT_SMUTEN --- ---
    E_BLIMP: Eh, omlouvám se, vůbec mě to nenapadlo, příspěvek jsem smazal, berme to jako dvoudenní "demo-verze" pro privilegované návštěvníky tohoto klubu =)
    E_BLIMP
    E_BLIMP --- ---
    DAEMONA: Lebka je především okrasný motiv. To bych si myslel, že to tak vnímáš taky.
    E_BLIMP
    E_BLIMP --- ---
    ALBRECHT_SMUTEN: Taky bych měl asi napsat něco jako "sice seš autor, ale na zveřejnění coveru před vydáním CD ses zeptat moh.." Ale vlastně je mi to jedno.
    E_BLIMP
    E_BLIMP --- ---
    ALBRECHT_SMUTEN: K Pelíšku: jednoznačně původní návrh s komiksovou kudlou!!! Teda až na úrovně kontrastu/světelnosti. Za zádama je to příliš takyumělecký. Stůj si za svým-neboj se.

    Obří zbraně malým dětem - V kobří straně zralým světem.

    A to myslim vážně. Evokace andělskýho křídla tvarem a pozicí je možná nezamýšlená, ale fakt dobrá, vzhledem k tématu. Jako fakt.
    A hlavně - můžeš utíkat, ale neschováš se.
    E_BLIMP
    E_BLIMP --- ---
    BUDKIN: Já bych měl radši na obalu kýč než Monu Lisu. Vlastně bych tam měl radši cokoliv než Monu Lisu.
    Lebka není kýč, lebka je symbol a archetyp. V jistým kontextu. Postříbřená lebka na plastovým řetízku je kýč. V jistým kontextu kýč=sračka, klasika=diplomaticky "kýč". V tomto kontextu "kýč"=nadužívání klasiky. Miluju popkulturní debaty. V jistým kontextu rýč=pračka. Někdo mi můžete na wiki najít "popkulturní". (Kašli na to, Harakoczko, to byl vtip.) Radši dělejte užitečnější věci. Když už lenost&kreativita, kdo vymyslí inteligentní čtyřverší za použití slov KÝČ, RÝČ, PÍČ A NIETZSCHE? Pardon, ona je tato diskuze odborná.
    KRISA
    KRISA --- ---
    ALBRECHT_SMUTEN: Nechci mit na svedomi smrt pana Bernarda z Rincoiri a tak se mi nezda dobry podsouvat to co hrajem pod "klasickym keltskym" obalem - chtelo to nejak tu romantickou nadheru znicit (tak jako to delame s pisnickama).
    Obal Tvorby se mi zda naprosto skvelej!!! A ten velkej nuz byl roztomilej, ten prvni navrh se mi libi nejvic.
    BUDKIN
    BUDKIN --- ---
    ALBRECHT_SMUTEN: tak tahle tvoje definice "klasiky" se prakticky shoduje s tím, jak já chápu pojem "kýč" :-) Monu Lisu jsem tak nějak plácnul do větru.

    ALBRECHT_SMUTEN
    ALBRECHT_SMUTEN --- ---
    BUDKIN: Počkej, myslíš konkrétní Monu Lisu, nebo různý kopie, parafráze a parodie?

    Když jsem říkal "klasický", myslel jsem spíš standardní, tzn. když máš nějakou keltskou hudbu, hodíš na přebal CD nějakej ty mořem omílaný skaliska, nebo irský zelený kopečky, popřípadě nejakej ten irskej kostel v krásnym jrnim světle, prolneš to s nějakym tim ornamentem a nadepíšeš to pseoudo keltskym fontem. Prostě "klasika".
    BUDKIN
    BUDKIN --- ---
    DAEMONA: souhlas, ale tohle byl návrh, který ve výsledku vadil nejmíň lidem

    ALBRECHT_SMUTEN: rozdíl mezi klasikou a kýčem?? rozdíl mezi Monou Lisou a přiblblejma "keltskejma" ornamentama? asi žádnej, omílaj se pořád dokola :-)
    ALBRECHT_SMUTEN
    ALBRECHT_SMUTEN --- ---
    HARAKOCZKA: No, že tam je napsáno "Určení kýče je z velké části subjektivní." a že jsou tam hned dvě definice kýče (od Tomáše Kulky a Tomáše Vlčka) hovoří asi za vše.

    Já to slovo nejen z důvodu nejasného významu radši nepoužívám...
    ALBRECHT_SMUTEN
    ALBRECHT_SMUTEN --- ---
    BUDKIN: V čem je ten rozdíl? Já myslim, že kýč je, když omíláš už stokrát omletej postup...
    DAEMONA
    DAEMONA --- ---
    mě teda připadá "kýčovitá" i ta lebka (ale je to jen můj nepodstatný názor)
    ... a kytara je super! ;-))
    BUDKIN
    BUDKIN --- ---
    ALBRECHT_SMUTEN: nikoliv klasicky, ale kýčovitě, což je poněkud rozdíl :-)
    PAHAVASKA
    PAHAVASKA --- ---
    HARAKOCZKA: :) kvá
    PAHAVASKA
    PAHAVASKA --- ---
    HARAKOCZKA: Dyk má recht.
    PAHAVASKA
    PAHAVASKA --- ---
    SEBEL: Humr je moje paralela k všeobecnému koceptu fruit de mer.
    Překlad názvu je pochopitelně "Lepší umřít"
    PAHAVASKA
    PAHAVASKA --- ---
    ALBRECHT_SMUTEN: checht checht chetcht!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam