• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALIJENiPhone - Apple reinvented the phone ....
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KVALKAN:
    Jasne no. Kdyz odpovídám, tak se snažím používat "standardní" slovní obraty. Ne vždy to ale jde no...
    KVALKAN
    KVALKAN --- ---
    KOC256: Zkoušel jsem to opakovaně a výsledky jsou, že tak na 3. pokus se to povede. Takže nic moc. Problém je, že iPhone zkouší při začátku z prvního písmene udělat slovo (třeba z J udělá Je) a z posledního to samé. Nejvíc by to pomohlo na hodinkách, aby člověk nemusel při odpovědi na sms vyndávat mobil.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KVALKAN:
    některé zkratky to pochopí (hláskování). Možná se je to naučilo když jsem je používal opakovaně...

    Nejjednodušší je to zkusit ne? Bez toho začátku a konce, prostě hláskuj...
    KVALKAN
    KVALKAN --- ---
    A dají se hláskovat slova? Například začátek slova + diktování písmen + konec slova.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    TUILE:
    stejne...
    O_THREE
    O_THREE --- ---
    ahoj, máte tip na servis v Praze? Jde o výměnu dock konektoru, Iphone 11. Díky
    TUILE
    TUILE --- ---
    KOC256: ok, smajliky jo.
    ale uvozovky a zavorky neumim.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    TUILE:
    V češtině funguje to jak to píšu... ...léta.
    TUILE
    TUILE --- ---
    KOLCON: ne

    funguje mi jen zaklad. .,?! novy radek
    zavorky, smajliky a pod nefungujou.
    diktovani dost pouzivam, takze sem to hledala uz driv a neuspela sem.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KOLCON:
    Tak ze zvědavosti jsem na to jukl... ty smajlíky mi takto nefungují. Ale jak jsem psal léta používám:

    - smějící se smajlík
    - mračící se smajlík
    - mrkající smajlík

    Což je i zmíněno v oficiální dokumentaci...
    Používání Diktování na iPhonu, iPadu nebo iPodu touch - Podpora Apple (CZ)
    https://support.apple.com/cs-cz/HT208343
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KOLCON:
    ano

    odkaz jsem nečetl ale běžně používám "smějící se smajlík", "nový řádek", ...
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    Funguje vám někomu české diktování těch věcí jako je třeba levá závorka nebo pravá závorka nebo úsměv? Bere mi to jenom základní věci jako je ? nebo . nebo, …

    Diktování textu na iPhonu - Podpora Apple (CZ)
    https://support.apple.com/cs-cz/guide/iphone/iph2c0651d2/ios
    DREEK
    DREEK --- ---
    CAMELLA: Stalo se mi to dávno ještě s iP3G, uprostřed horizontálně nefungovala dotyková plocha asi 1-2 cm. Tehda jsem reklamoval a vyřešeno novým kusem.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    potkal se někdo s tím, že mu přestal reagovat displej na cca 5mm po celé jedné straně? Už jsem zkusila vše (restart, i aktualizace atd a nic, tak to asi bude problém přímo v displeji, ach jo:()
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    SUBTITLES017: vyřešíš to vždycky tak, že na jednom sluchátku přelepíš čidlo. Je to trochu na prasáka, ale fungovat to bude.
    SUBTITLES017
    SUBTITLES017 --- ---
    SWALLOW2: chapu, ze ne vsem to muze byt uzitecne.. pro me pro hovory, kdy nechci mit obe sluchatka v uchu, ale potrebuju dobre slyset druhou stranu.. nebo kdyz doma posloucham neco, co potrebuju dobre slyset, ale nechci byt vytrzeny od reality ostatnich .. :-) asi jsem soucasti uzke skupiny, ale je to neco, co jsem na iso14 vyuzival casto a fakt mě sere, ze na ios15 neni (resp po dalsim pruzkumu je, ale neni na Monterey, takze musim zjistit, jak vyresit na macu)
    SWALLOW2
    SWALLOW2 --- ---
    SUBTITLES017: K cemu by to bylo? Osobne jsem to povazoval za extremne neprijmne. Jako kdyz jsi na jedno ucho hluchej :)
    SUBTITLES017
    SUBTITLES017 --- ---
    SUBTITLES017: odpověď zde.. sorry za zbytečný post, nechám pro případ, že by někdo něco podobného řešil také..

    How to Enable AirPods Pro Noise Cancellation with Just One Earbud
    https://osxdaily.com/2020/04/08/how-to-enable-airpods-pro-noise-cancellation-with-just-one-earbud/

    ještě by mě zajímalo, jestli to jde zprovoznit i na macu, ale to jsem nenašel..
    SUBTITLES017
    SUBTITLES017 --- ---
    nevim, kde jinde se zeptat, tak zkusim tady - v případě, že byl nasazený pouze jeden airpod, fungovalo v ios14 potlačování hluku (pouze pro to jedno nasazené sluchátko). v ios15 potlačování hluku už funguje pouze v případě, že jsou nasazeny oba airpody, nedá se aktivovat pouze s jedním nasazeným sluchátkem.. bug, fíčura? nebo je potřeba někde nastavit? neví někdo?
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    MUI: Funguje. Chvíli to trvá než se to AI naučí
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    EFESH: Jak bylo psáno. Ale bohužel mě taky přímo ten apple postup nefunguje. Asi máme v ČR debilní qrka 😂
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam