• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALIJENiPhone - Apple reinvented the phone ....
    HAVANA
    HAVANA --- ---
    taky bych miril spis smerem adapteru co mas v aute, nez smerem magsave drzaku
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    7FLAMES: Tihle mám a úplně cajk. Musíš si do zapalování koupit USB adaptér co má alespoň 2A, pak to poběží super. Ty vestavěný USB v autech moc energie nedávaj
    7FLAMES
    7FLAMES --- ---
    Ahoj, máte někdo vyzkoušený magsafe držák a nabíječku do auta? Pořídil jsem si k iPhone 13 a origo magsafe silicone case tenhle https://www.alza.cz/fixed-magclick-s-podporou-uchyceni-magsafe-15w-cerny-d6525237.htm a byť drží dobře, tak v podstatě nenabíjí, tak nevím jestli může být chyba v designu, nějakém kontaktu, slabé zásuvce nebo kde. Má někdo něco osvědčeného?
    CROSS
    CROSS --- ---
    KOLCON: jasně. Jdou tam nastavit obě čísla na příjem a jedno jako výchozí na posílání. (Plus tam jdou nastavit mejly, protože iMessage se dá posílat i ze zařízení bez čísla jen z Apple ID.)
    BARTOLOMEJ
    BARTOLOMEJ --- ---
    hele tak sem vas asi mystifikoval, protoze ted sem to zkousel zapnout i na “work cisle” a asi to klaplo - tak sorry za zmatky, mam fakt pocit, ze tehda, kdyz sem to zkousel na novem iphone 11 zapnout, byla tam nejaka zrada (nebo sem lama xddd)
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    CROSS: Tam se nastavuje z čeho má ty iMessage posílat - z kterého čísla, případně mailu/id
    CROSS
    CROSS --- ---
    MUI: Máš ta dvě čísla asi asociovaná jen s jedním Apple ID?

    Když o tom tak přemýšlím, to mám vlastně taky, to by mělo normálně fungovat.

    Předpokládám, že by to mohlo zlobit v tom smyslu, že když mě někdo má v adresáři pod číslem 1, a pošlu mu zprávu z výchozího čísla 2, tak se mu to nespojí s mým jménem, ale jinak asi bez problému.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    INDIAN:
    mám tu zkušenost, že když zazálohuji a vypnu, tak na druhém telefonu to obnovím. Samozřejmě první telefon mažu, až když druhý mám obnovený a zkontrolovaný (fotky, zprávy, ...).

    A taky v nastavení přibyla nějaká možnost na migraci telefonů - to jsem ještě nezkoušel. Co to tam je jsem ještě data nepřenášel.
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    ja sem ted zkusil napsat z toho 2. cisla (to co je na e-sim) na prac. telefon a ty zpravy modry sou porad
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    takze jestli tomu dobre rozumim, muj scenar me pripravi pouze o modry SMS, tot vse ?
    jinak pokud teda zazalohuju a smazu tu 11, tak po prihlaseni stejnym ID najdu vsechno opet na ty 13 ?
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    KOC256:
    BARTOLOMEJ: jo taak, ne, to mi neva ;)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    INDIAN:
    modré SMS :-)
    BARTOLOMEJ
    BARTOLOMEJ --- ---
    INDIAN: nemyslim SMS, mel jsme na mysli zpravy typu iMessages, volani Facetime a podobne

    pokud to s nikym nevyuzivas, nemusis resit
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    BARTOLOMEJ: messages jako SMS?
    na ty 11 mam mam jeste jednu e-sim navic (kterou uz potrebovat nebudu), funguje to tak ze ke kazdymu cislu mam prirazenou 1. nebo 2. SIM a pocitam ze se zpravama to bude fungovat stejne ... ?
    BARTOLOMEJ
    BARTOLOMEJ --- ---
    INDIAN: neklapne, protoze pro apple sluzby lze nastavit jen jedna ze SIM - to znamena, ze napr. Messages ti pojedou jen na jedno cislo ‘o[
    NATURALPLAST
    NATURALPLAST --- ---
    Ahoj, nechcete nekdo Iphone 12 za rozumnou nyx cenu?

    Iphone 12 Back, 64gb, 99% baterie. displej je absolutne bez skrabancu, jenom dve mini tecky okolo cocek fotaku. Jeste 15 mesicu v zaruce u alzy.
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    Mel bych takovej BFU dotaz :

    Mam svuj osobni tel (iphone11) a nedavno sem vyfasoval v praci iphone13 a po 2 mesicich mi oba telefony jednoduse trhaj kapsu

    Na kazdym z nich mam jinej AppleID, rad bych teda zmigroval ten osobni na pracovni (osobni cislo by preslo na e-sim)...A chtel bych samozrejme zachovat nastaveni aplikaci obou...
    Jedinej nejschudnejsi scenar me napadl takovej, ze zazalohuju tu 11 a smazu ji, abych mohl to osobni AppleID nadale pouzivat na ty 13 (pracovni AppleID bych prestal pouzivat)

    Stezejni aplikace na kazdym z nich sou rozdilny, u tech implicitnich applovskych jako sou safari mi ztrata nastaveni nevadi, i platebni kary si klido nahraju znovu

    otazka zni teda jednoduse; klapne ten merge timhle zpusobem? nebo to lze udelat jinak?
    PUEBLO
    PUEBLO --- ---
    PEDRO: Dík! KB na webu píše od 13ti tak se dcerka těšila a teď přijde zklamání :)

    Je to divné no. Úcty a karty dostávají mladší děti a limity jsou rodičem snadno nastavitelné a karta rychle blokovatelná
    PEDRO
    PEDRO --- ---
    PUEBLO: Imho pro pridani karty ti musi byt vic jak 15 let, viz

    Vytvoření Apple ID pro vaše dítě - Podpora Apple (CZ)
    https://support.apple.com/cs-cz/HT201084

    Vek uz bohuzel nejde zpetne editovat, resil sem doma kdysi to same
    PUEBLO
    PUEBLO --- ---
    ACIDQA: Volal jsem do banky a u nich vše v pořádku. On mě totiž telefon vůbec nepustí přidat jakoukoliv kartu. Nedostanu se ani ke kroku zadání jejího čísla. Takže myslím ze problém bude někde v iosu
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam