• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALIJENiPhone - Apple reinvented the phone ....
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HOLAKAC: Dekuji
    HOLAKAC
    HOLAKAC --- ---
    LAUNCHER: tuknes na obrazek a das poslat jako prilohu.

    KOC256
    KOC256 --- ---
    LAUNCHER:
    to tu myslim nekdo resil a nejde...

    Ale mozna nekdo poradi?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Gmail - Jak prosim prilozit JPG k emailu? Vlozi se mi do textu, coz u velkych scanu pusobi nevzhledne. Neni mi zrejme, jak mit JPG jen jako separatni prilohu emailu.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    KOLCON: To my vsichni. Otazka je, jak ji dostat vedle mezerniku, jako napriklad zde: LAUNCHER.
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    Já teda čárku normálně mám, když zmáčknu to 123...
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DUCATIMONSTER: Stejne opacnym smerem - mne to zase nejde zvetsit :-)
    DUCATIMONSTER
    DUCATIMONSTER --- ---
    U SwiftKey na ios mi nejvíc vadí , ze nejde jako na androidu zmenšit. Alespoň jsem nepřišel jak na to.
    HOLAKAC
    HOLAKAC --- ---
    LAUNCHER: tak appky bývají obecně z 90%stejné. Akorát prostě Android je ohebnější, iOs zase blbuvzdornější. Pokud jsi Android poweruser, tak ho dokážeš vyladit líp k obrazu svému než iOs (teda samozřejmě pokud nemáš jebku za 4k). Docela mě překvapuje ten swipe že je jinej, sám ho používám dlouho, a co mě na něm prdí (nevím jak moc je to chyba iOs a jak moc chyba appky) že občas prostě nenaskočí - naskočí default klávesnice. Řešení je většinou sestřelení aplikace a nastoupení znova.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    LAUNCHER:
    Zakomponoval bych do toho Q&A kolečko, protože se tu občas někdo objeví, kdo je přesvědčen, že jsou věci co to neumí a nebo jsou úplně na hovno a odchází s tím, že to jen nevěděl, nenašel, nepochopil, ... ;-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    KOC256: Já tomu chci dát alespoň dva týdny a pak se rozhodnu jestli zůstanu u iPhone nebo se vrátím k Androidu.

    Telefony mě baví, tak jsem to chtěl alespoň vidět.

    Něco to umí lépe a něco hůře, rád bych ale věděl, čeho je kolik konkrétně pro mé potřeby 🙂
    KOC256
    KOC256 --- ---
    LAUNCHER:
    a hlavně se připrav na to, že iOS není Android. Tedy nenajdeš tam všechno 1:1. Něco se dělá jinak, něco tam není vůbec.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    LAUNCHER:
    doporučil bych si to osahat, a pak klidně sem napsat dotazy. 90% věcí je děláno tak, aby jsi si o nich nemusel číst manuály, ale samozřejmě jsou i nějaké netransparentní funkce.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BTW, máte prosím tip na nějaké video nebo text pro začátečníka s iOS?

    Používám Android od 2010, na něco jsem v iOS už přišel, ale s hodně věcmi se ještě trápím.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Swiftkey na Androidu - čárka vedle mezerníku, tři jazyky naráz (viz symboly na mezerníku), nastavení přes ikonku nahoře - pokud zrovna nepíšete.

    Přijde mi, že to na iOS nejde, ale jistý si nejsem.

    No nic no, budu se snažit hlavně diktovat.

    HERKULES
    HERKULES --- ---
    LAUNCHER: Čárku píšu podzemním tečky vedle mezerníku. Nějak jsem to moc neřešil, nebo taky click na 123, pak je tam hned čárka. Zvykl jsem si.

    Nastavení SK je v nastavení, ale tam jsem byl snad jednou. Android jsem nikdy neměl.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HERKULES: Prosím Tě:

    * Jak píšeš čárku? (,)
    * Dá se nějak čárka dostat vedle mezerníku, jako to umí SwiftKey na Androidu?
    * Jak se rychle dostat do nastavení SwiftKey?

    Omlouvám se za spoustu newbie otázek, mám iPhone méně než 24 hodin 😊
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    LAUNCHER: Já jedu SwiftKey a jsem spoko
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Jakou pls pouzivate na iPhone klavesnici? Potrebuji neco s carkou (interpunkce) a kontrolou pravopisu CZ + EN + DE. Hodil by se i numericky radek.

    Zkousel jsem na 13 Pro Max s temito vysledky:
    Apple - vzdy jen jeden jazyk, bez carky, bez numerickeho radku
    Swiftkey - dva jazyky max, bez carky, numericky radek ok (na Androidu umi vse)
    Gboard - tri jazyky umi, bez carky, numericky radek jen sdileny (na Androidu umi vse)

    Mmch prijde mi, ze diktovani CZ textu to umi lepe nez Android, ale ne vzdy jsem v situaci, kdy mam na to prostredi.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam