• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALIJENiPhone - Apple reinvented the phone ....
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Ahoj, nenarazil jste prosím někdo na tento problém?

    Mám iPhone 7, poslední cca měsíc a půl se mi nepravidelně, leč často stává, že dochází k samovolnému a nevyžádanému refreshování otevřené stránky, až se po několika refreshích objeví černá obrazovka s chybovou hláškou:



    Restart ani vypnutí telefonu nepomáhá, OS udržuju vždy aktuální. Je úplně fuk, zda surfuju na datech nebo jsem připojen k Wi-Fi.

    Brzy proběhne výměna za 13 mini, takže by mne to vlastně ani nemuselo srát, ale hrozně mne dráždí, že se v telefonu děje něco, nad čím nemám moc kontrolu.

    Děkuji :)
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    Používáte někdo alternativní dialer? Líbí se mi instacall, ale neumí zobrazit poslední příchozí hovory, zobrazuje pouze odchozí, to samý i jiný, žádný mi nezobrazoval příchozí a zmeškaný hovory
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    HROBO: Podařilo ale byl to boj s Apple podporou
    HROBO
    HROBO --- ---
    KOLCON: a podarilo sa? co vsetko si potreboval dodat? ja mam ip8, mam komplet fakturu z mall.sk, krabicku... ale nechcu mi to uznat.
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    HROBO: Ano.
    HROBO
    HROBO --- ---
    caute, skusal niekto niekedy oficialne cez apple odstranit icloud activation lock na iphone?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Poslední dny pozoruju, že se chce strašně moc aplikaci aktualizovat, což je mírně nezvyklé, ale když kliknu na aktualizovat tak to často neproběhne. Pozorujete něco podobného? Jen doplním, že jsem na stabilním internetovém připojení přes wifi.
    DOOSH
    DOOSH --- ---
    PULKA: Na počasí zkus https://apps.apple.com/cz/app/weatherpro/id294631159?l=%C4%8Ds

    Ty grafy dostaneš jedním klikem na ikonu vpravo nahoře

    INDIAN
    INDIAN --- ---
    KOC256: ok ok
    KOC256
    KOC256 --- ---
    INDIAN:
    pokud myslíš najednou, tak nedávno tu k tomu byla debata a výsledkem bylo NE
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    ohledne tech klavesnic, lze nejak (bez explicitni aplikace) nastavit dalsi jazyk (krom nativniho jazyka) na predikce?
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    PULKA: ad3/ swiftkey
    OT_
    OT_ --- ---
    funfact: věděli jste, že třeba u Raiffeisen bank nefungují ve Wallet Visa karty? Přidat do Wallet lze pouze MasterCard. Celkem mě to v roce 2022 překvapilo:)
    PULKA
    PULKA --- ---
    KOC256: Ne, to chci hodit prave podle toho Bluetooth. Umí to sám, ale jak píšu, poušti se mi to i na kole, takže je to k ničemu.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    PULKA: Ten driving mode se zapina/vypina sam?
    PULKA
    PULKA --- ---
    1. Hm, to zase úplně nechci. Ještě budu hledat. Dík.
    2. Přijdu do auta, nahodí to mód Driving (neblikají mi notifikace, kromě pár vybraných appek, telefon a SMS funguje). Pustí se mi podcastovou aplikace a spustí poslední přehrávání. Zaparkuju, vypnu auto - zapauzuje podcast, vypne Waze (! takže neříká odbočte vpravo když ho mám v kapse, pokud nejsem v autě, Waze si pamatuje, kam jsi jel, takže ti to pak nahodí zpět sám), nastaví původní mód. Auto mám hloupý, jenom bluetooth dongle, takže stačí, kdyby šla automation nastavit i na odpojení z bluetooth. Use case, kdy to bude kvůli něčemu jinýmu je minimum.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    PULKA: Jako neni to 100% ono ale ten graf se v tom najit da.

    1. Pokud vim tak ne. Leda uplne vypnout 5G pro data (v nastaveni)

    2. Mozna zkus do detailu popsat ten UC. Uplne si pod tim “nektera nastaveni zpet” nedokazu nic hmatatelneho predstavit

    3. 🤷‍♂️

    PULKA
    PULKA --- ---
    MUXX: Dík, bohužel to má hromadu reklam a nemá to vítr, ale asi je to dobré dočasné řešení. Vypadá to, že zobrazení počasí pomocí meteogramu není úplně oblíbené (a ČHMU to sice tak trochu umí, ale vždycky jenom v landscape módu)
    MUXX
    MUXX --- ---
    PULKA: https://aladinonline.androworks.org/ ale moc to nepouzivam tak nevim jestli to funguje
    PULKA
    PULKA --- ---
    Pár otázek od nováčka:

    0. Nějaký počasí, co by se zobrazovalo stejně jako legendární Aladin na Androidu? Něco, kde to uvidím pěkně na grafu bez nějakýho rozklikávání a zbytečných detailů jako na YR?

    1. Existuje nějaká appka, která by omezila datovou rychlost aplikaci? Narážím na to, že třeba Eurosport, když zjistí, že mám 5G, tak stahuje data v největší kvalitě a za 10-15 minut sledování sežere 1 GB dat. Nemám neomezený internet, takže bych to případně ráda preventovala.

    2. Shortcuts - je nějaká appka, která je rozšíří? Potřebovala bych akce na odpojení od bluetooth - vypnu auto, odpojím se od konrkétního bluetooth donglu a chci aby se automaticky nějaký nastavení vrátilo zpět. Zkoušela jsem to mít namapovaný na mód driving, jenže ten se mi zapíná sám i na kole, což je k ničemu.

    3. Tip na dobrou klávesnici se slovníkem, který naučím slova? Anglická je OK, česká mi doplňuje nesmysly a hlavně se slova nedají vybrat z víc kandidátů.

    Předem díky!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam