• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALIJENiPhone - Apple reinvented the phone ....
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    LBW: Nic nezlevní. “Staré” Airy s M1 zůstaly se stejnou cenou i když už jsou M2. Tim Cook už se nechal slyšet, že “inflace se jich dotýká”
    LBW
    LBW --- ---
    Nefotim. Zlevni SE 2022?
    PPNEKK
    PPNEKK --- ---
    Taky vaham mezi 12pro a 13 pro. Jde mi hlavne o fotky. Co jsem cetl, tak velky rozdil mezi temito dvě modely neni. Jaky je vas nazor?
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    Já jsem teď pořídil 13, protože 14 podle mě výrazně zdraží.
    VFISA
    VFISA --- ---
    Ja byl uplne odvareny z 11pro (hlavne fotak a vydrz) a pak jsem skocil na 13pro a vydrzi to jeste dyl a foti jeste lip. Proste obcas inkrementalni update nedava smysl, ale kdyz se to nascita treba pres 2, 3 generace tak si zase clovek prijde jak v jirikove videni.
    CROSS
    CROSS --- ---
    KASUMI: jako taky pozoruju, že baterka už nedá, co dávala, a taková ta range anxiety se (u mě) začíná projevovat, ale že je to Max, tak tam prostě je kapacitní rezerva. Ono to samotný procento ten stav úplně nepopisuje, když mi odešla baterka v X, ten ukazatel byl někde snad na 95 % a baterka polomrtvá.

    V tomhle směru mě víc znervózňujou hodinky, tam i když baterka ukazuje 93% zdraví, v posledních pár týdnech šla výdrž výrazně dolů, ale pak jsem si povšimnul, že mi nějak zamrznul pokus o instalaci novýho watch OS a reboot to - zatím to vypadá - vyléčil. (Podezírám, že si telefon s hodinkama zkoušely za mými zády poslat ten update, dny nebo snad i týdny, a ždímalo to baterku.)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    CROSS: Ja mam baterku teda na 82%. V normálním provozu je to ok, ale teď na dovci v teple a s častým focením jsem večer už hodně setrila, abych ještě zvládla navigaci nekam
    Dost mi chybělo, že jsem si zapomněla power banku
    Mám ho cca 30 měsíců, ale dost používám k hraní her a koukání na stream
    PSYCHO
    PSYCHO --- ---
    CROSS: Tak mne baterka ve 12 pro jde celkem rychle. Plus minus dva roky a 87%.

    Jinak teda 12ka mi sedi asi top.
    CROSS
    CROSS --- ---
    Čekám spíš, co nový hodinky. Provozuju 11 Pro Max a objektivně nemám důvod ke změně, i když po upgradu na poslední iPad Pro mi ten telefon přijde najednou nějak pomalejší. :-] Ale dokud vydrží baterka, a ta je i po cca 30 měsících celkem v kondici (92 % orig. kapacity), těžko bych novej obhajoval. Zvlášť, když žena spokojeně provozuje níže zmíněný X (kde teda, byť vyměněná, baterka za Max modelem dost zaostává).

    Novej foťák je pro mě diskutabilní důvod, neb prakticky pořád tahám DSLR, tak nemám od telefonu taková očekávání.
    SUBTITLES017
    SUBTITLES017 --- ---
    KASUMI: ja mel rad X.. :) prodal jsem ho kámošovi, co ho ma dodnes a pořád je to pro me telefon, co mi a šel nejlíp do ruky :)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    SUBTITLES017: vidis, ja jsem jeste u 11 pro, coz byl podle me nejlepsi telefon so far.. tak uvidime...

    podle tohoto https://mobilmania.zive.cz/clanky/apple-iphone-14-co-vse-uz-vime-o-pripravovanem-jablecnem-telefonu/sc-3-a-1354910/default.aspx
    by to mohlo byt zajimave, ale uvidime, co bude real
    SUBTITLES017
    SUBTITLES017 --- ---
    KASUMI: ja o tom také přemýšlím.. mam 12pro, se kterým jsem spokojený, ale fotak a žádný výřez (+ lepší displej samosebou) mě láká :)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    tento rok inklinuji k porizeni noveho telefonu, chci lepsi fotak, tak doufam, ze nezklamou
    SUBTITLES017
    SUBTITLES017 --- ---
    7.9. 19:00

    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    CROSS: plus treba nelze moc cekat oslabeni usd
    LOJZA
    LOJZA --- ---
    FLLIP: Mamut je fajn. Bral jsem od nich loni iPhone. Zvládli na tu dobu neskutečně rychle dodat. A jinak spadají pod korporát Unicorn, takže za mě “bias alert” - spolupracuji s nimi externě :)
    VENIKA
    VENIKA --- ---
    FLLIP: Diky, ale ja jsem vcelku verna. Funguje to, sedi, jsem s nima spokojena, jen uz potrebuju vymenu za novy :).
    VENIKA
    VENIKA --- ---
    CROSS: Cetla jsem par clanku a vsechny tvrdi, ze by vydavat meli. No, do mesice bude jasno :)
    FLLIP
    FLLIP --- ---
    VENIKA: sice to není Apple, ale teď na mě vyskočila reklama na tenhle e-shop (nemám s nim žádné zkušenosti), ale cena za Bang Olufsen sluchátka podle mě super. https://mamut.cz/Elektronika?productCode=mam000108619
    CROSS
    CROSS --- ---
    VENIKA: Nejsem si jistej, že se čeká update sluchátek (opravdu je vydávaj každý rok?). Obecně bych spoléhal spíš na nahodilé slevy a akce prodejců, než že Apple zlevní. Nejzajímavější slevu bych čekal na minulou generaci airpods pro, pokud je ještě někdo má.
    VENIKA
    VENIKA --- ---
    Jak je to pls s prodejema po uvedeni novyho vyrobku, konkretne airpods?
    Vetsinou neupgraduju hned po release, ale uz vazne potrebuju novy sluchatka. A premyslim, jestli koupit airpods21, nebo pockat, az ted releasnou novy, ze ta puvodni verze zlevni. Ale zaroven si vybavuji, ze oni pak ty puvodni rovnou stahujou, ne? I u reselleru?
    Ty novy moc nezvazuju, nevim, co by to muselo mit, abych si rekla wow, jsem klasickej posluchac a mluvic.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam