• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALIJENiPhone - Apple reinvented the phone ....
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    KOC256: prostě, aby to ukazovalo agendu celého dne ze všech kalendářů
    KOC256
    KOC256 --- ---
    HONCKA:
    Nevim co presne myslis agendou, ale mam tam co aktualne bezi a to mi prijde fajn…
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    DUKED: To se mi tam objevilo cca před měsícem
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    ONDRA_99: ok chápu, ale třeba zrovna udělat widget na lockscreen s agendou v kalendáři mohli
    KOC256
    KOC256 --- ---
    DSTEPZ: Asi fakt OCD pokud ruzne formy widgetu rves vsude. Ja mam jen dva pro me dulezite na plose (kalendar a pocasi) a vlastne stejne dva na locku+indikator baterky hodinek. A myslim ze bohate staci. Na ostatni mam notifikace. Nebo jen pro dalsi nemam UC.
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    HONCKA: Ono je to dane podle me omezenim spotreby. Kdyz delas widget na plochu tak se tam pouziva SwiftUI coz je energeticky relativne narocny na vykreslovani. Namisto toho tam pouzili komplikace jako v hodinkach, kde mas predem vyrobene UI moznosti a ty jim pouze nastavis data, tyhle prvky maji vyrazne vic optimalizovane na vykresleni a tak zerou mene prostredku.
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    TOM_HOST: I redit mlci … ma nekdo stejny tel a prob pls??
    DUKED
    DUKED --- ---
    Vypada to, ze jde konecne reportovat v mapach

    JYRKA
    JYRKA --- ---
    Face ID in Landscape Mode - ‌iPhone‌ models running ‌iOS 16‌ support Face ID in landscape mode, making it easier to unlock the ‌iPhone‌ when it's not held in the standard portrait orientation. The feature is limited to the iPhone 13 and later.
    DSTEPZ
    DSTEPZ --- ---
    JINX: Tak jasne, ja si widgety nasral vlevo zakladni plose a pak ruzne na dalsich plochach, ale asi mam OCD, pze me to vlastne nejak strasne sere))

    Na zamknuty obrazovce mas sice pidi widget, kterej te vezme pres odeknuti do appky tak jako tak, tak me proste napadlo, ze by tam mohly bejt klido ikony freq used aplikaci dle tvyho vyberu a ne jen ty, co musej mit widget. Verim, ze by to spousta lidi uvitalo. Snad je to pochopitelny :)))
    JINX
    JINX --- ---
    DSTEPZ: Já to pochopil tak ze je to jen pro widgety kvůli tomu ze obrazovka je zamknuta. Tzn appku ti to otevřít nemůže protože bys musel iPhone odemknout a to už můžeš Twitter pustit po odemknuti rovnou.
    DSTEPZ
    DSTEPZ --- ---
    KOC256: Jako nemyslim, ze by na to mel bejt widget, proste ikonky appek, nic vic.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    DSTEPZ: Je to jak je. A zda ti chybi widget, tak mozna dotaz na Twitter ne?
    DSTEPZ
    DSTEPZ --- ---
    KOC256: No jako ty predvoleny nazive apky jo, ale nemuzu si tam nacpat treba twitter, reddit apod nebo mi mozna neco unika. Proste 4 ikonky by se tam vesly a at mi Tim nerika, ze ne))
    KOC256
    KOC256 --- ---
    DSTEPZ: Co vy si Kefalin predstavujete pod takym “direct pristup”?

    Kliknu na kalendar a otevre se kalendar. Kliknu na pocasi a otevre se pocasi.
    DSTEPZ
    DSTEPZ --- ---
    Ty widgety na zamknuty obrazovce jsou stasna sracka:)))
    Proc tam nedaj primo direct pristup do aplikaci, ktery si user navoli.
    SUBTITLES017
    SUBTITLES017 --- ---
    KOC256: toto jsou modely, pro ktere by to aktualne melo byt dostupne

    iPhone 13, 13 Pro, and 13 Pro Max
    iPhone 12, 12 Pro, and 12 Pro Max
    iPhone 11 Pro and Pro Max
    iPhone XS and XS Max
    iPhone X
    KOC256
    KOC256 --- ---
    DUCATIMONSTER: LSA: Je ale nutné zmínit, že Apple tuto funkci nezpřístupnil na veškeré iPhony s výřezem. Pokud tedy máte iPhone XR, 11, 12 mini či 13 mini, tak vás bohužel musím zklamat, jelikož zde si procentuální ukazatel v horní liště nezobrazíte.

    No mi to kazdopadne nevadi. Nezapnul bych si to ani tak. Nepotrebuji to vedet porad a “presne”…
    DUCATIMONSTER
    DUCATIMONSTER --- ---
    KOC256: Mám 12 pro.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    DUCATIMONSTER: Co mas za verzi?
    V napovede je docela zajimavy popis…

    Zobrazení procent nabití baterie iPhonu ve stavovém řádku
    —Na iPhonech s Face ID: Přejeďte z pravého horního rohu displeje směrem dolů.

    — Na iPhonech s tlačítkem plochy: Přejděte do Nastavení > Baterie a zapněte volbu Stav baterie.

    Tu to skoro vypada ze pro telefony bez tlacitka to neni dostupne :-)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    DUCATIMONSTER: Jo to jsem videl uz nize :-). Otazkou zda to je tim ze mam 12 nebo ze mam mini :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam