• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALIJENiPhone - Apple reinvented the phone ....
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    Vrátili mi prachy za synův repasovaný iphone 8 a teď u mp za stejný můžu pořídit SE2020, X nebo XR, co byste mi doporučili (synovi je 11)
    PLATINUM_TEETH
    PLATINUM_TEETH --- ---
    Tak jen pro info…

    8. 9. v 9 rano predobjednavka 14 Pro Max 512 v iStyle.
    18. 9. predobjednavka toho stejnyho v Datartu.

    Včera jsem si ho v Datartu vyzvednul, iStyle stále mlčí.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    KOC256: Rozdíl
    +
    Bezdrátový napájení
    Citlivost na dotyk
    Nemusíš to zapínat / vypínat
    Poklepáním můžeš přepínat nástroje
    -
    Cena
    KOC256
    KOC256 --- ---
    HONCKA:
    No trochu jsem jen nepochopil to, že říká, jak je ten neoriginál super a stačí na všechno, aby v zápětí řekl, že není nic lepšího než originál...

    Možná kdyby řekl pro a proti případně rolzdíly... :)
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    HELVETE: ten fixed vypadá, že je to samý jako tohle akorát v černý
    Jak funguje kopie Apple Pencil za litr z Alzy? [4K] (Alisczech vol. 518)
    https://www.youtube.com/watch?v=S7hkOtmJFig&t=808s

    Tj bych se toho moc nebál, akorát bych to objednal z nějakýho spolehlivějšího eshopu aby si to případně mohl vrátit, jediný to nemá citlivost na přítlak
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    HELVETE: Srovnani nemam. Muzu jen rict ze Pencil 2 je super (super snadny sparovani, feedback plynuly, v ruce se mne drzi dobre).
    HELVETE
    HELVETE --- ---
    Nemáte někdo osobní srovnání Apple Pencil 2 vs nějaká alternativa typu Fixed za 1300,-? Reálně na tom budu psát poznámky. Žádné umělecké kreace. Děkuji
    SUBTITLES017
    SUBTITLES017 --- ---
    KOC256: bavi me i moznost (konecne) menit hlasitost primo pomoci sluchatek
    KOC256
    KOC256 --- ---
    SUBTITLES017:
    Jo i ten ANC je mnohem lepší. Zkoušeno v letadle…
    SUBTITLES017
    SUBTITLES017 --- ---
    btw skoro jsem se v iwantu pohadal s prodavacem, protoze mi tvrdil, ze ty novy pro jsou treti generace a ne druha.. 😁 nechapu, ze nevi..
    SUBTITLES017
    SUBTITLES017 --- ---
    pro info a potvrzeni toho, co se zminuje všude v recenzich - airpods pro 2 hrajou kurevsky lip oproti prvni generaci..
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    PSYCHO: Já to chápu tak, že když bude konektor, musí to bejt usb-c
    PSYCHO
    PSYCHO --- ---
    DUCATIMONSTER: Mne hlavne neni jasny, jestli je ten konektor mandatory (ve smyslu, ze tam konektor byt musi), protoze jestli neni, tak se taky muzes stat, ze proste zadnej konektor nebude.
    DUCATIMONSTER
    DUCATIMONSTER --- ---
    Jiné než USB-C nabíječky končí, europoslanci schválili finální nařízení - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/mobil/tech-trendy/jednotna-nabijecka-evropa-usb-c-konec-lightning.A221004_105659_mob_tech_LHR?
    KVALKAN
    KVALKAN --- ---
    Udělal jsem si automatizaci, že když mi přijde sms, tak se mi v noci vypne budík. Spouštěč Zprávy ale nejde nastavit bez dotazu, což mi moc nepomáhá, když chci v tu dobu spát. Nevíte někdo o nějakém řešení?

    Viz https://support.apple.com/cs-cz/guide/shortcuts/apd602971e63/6.0/ios/16.0
    CROSS
    CROSS --- ---
    KOC256: proč ne? Cenovou hladinou nebo z hlediska spotřebního chování k tomu má iPhone asi blíž než k nějakýmu telefonu za padesát dolarů (nebo dvěstě padesát, to už je jedno). Ale je to tu OT, to zajisté.

    DEIKSAC: aha, OK. No uvidíme na konci října, i když to ještě asi bude stejně brzy. Spíš až to další čtvrtletí.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    CROSS: Jsme tu uz OT, ale asi bych nesrovnaval trh zrcadlovek a trh telefonu.
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    CROSS: Ne, ekonomickej vyhled je spis ten, ze z mnoha duvodu (narust cen na vsech frontach primarne) si proste velka cast potencialnich kupcu rozmysli koupi noveho draheho telefonu.
    CROSS
    CROSS --- ---
    KOC256: Apple obvykle provádí úpravy v Apple Store právě při uvedení novýho produktu, takže jestli měnili ceny, je to nejvhodnější příležitost. Jinak je to opravdu souhra okolností. Značek, co nechávají na trhu starší produktový řady při uvedení nových, nebude zase tolik, namátkou bych si ale tipnul, že třeba u Nikonu to bude stejný. Nemyslím, že by cena jejich DSLR nějak klesla nedávno při uvedení Z9, vzhledem k inflaci mi přijde, že taková D850 pořád spíš zdražuje, ale nějak to nesleduju. Jen čistě jako příklad.


    DEIKSAC: narážíš na to, že Apple údajně očekával nárůst poptávky oproti původní předpovědi z léta, a pak to korigoval, že ta původní předpověď platí? Nebo ještě na něco jiného?
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    KOC256: Duvod zmeny ratingu (resp doporuceni z buy na neutral) byl ocekavany pokles zajmu vzhledem k ekonomickym vyhlidkam, ktere na nasledujici dva roky nevypadaji nejen v us moc pekne
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam