• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALIJENiPhone - Apple reinvented the phone ....
    SUBTITLES017
    SUBTITLES017 --- ---
    PUEBLO: ok, neinstaluju :) je to nějaký one off issue? můžete někdo, kdo máte uz taky nainstalováno, potvrdit pls?
    PUEBLO
    PUEBLO --- ---
    W_NOICE78: Asi jo kromě totálního reset telefonu na co asi teď nemám čas…na 16.1 to jelo úplně krasne. Teď jsem dal 16.1.2 a jsem v loji :-(
    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    PUEBLO: Ty navody co najdes na netu jsi zkousel? Jinak iOS 16 je hroznej shit!
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    PUEBLO: 16.1.2, ip 12 mini, carplay funguje jak má
    PUEBLO
    PUEBLO --- ---
    Po upgrade na iOS 16.1.2 (12pro) mi přestalo fungovat CarPlay. Vyzkoušeno více kabelu. Reset telefonu, reset infotainmentu. Nic. Auto není detekovano v nastavení CarPlay. Hrozně mě to štve! Nemáte někdo podobnou zkušenost a řešení? :-)
    O_THREE
    O_THREE --- ---
    FRK_R23: itunes je strašná věc. Na podcasty bych zkusil spotify.
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    FLLIP: A pardon, ve své frustraci jsem se přehlídl :)
    FLLIP
    FLLIP --- ---
    FRK_R23: To netuším, Win je za trest :) Každopádně tady jsi v auditku iPhone ...
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    FLLIP: Na pc s win?
    FLLIP
    FLLIP --- ---
    FRK_R23: Podcasty se pouští v aplikaci Podcasty, ne v iTunes.
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    Chtěl jsem si v práci pustit nějakej podcast, tak nastartuju itunes a ta věc je snad ještě horší, než dřív. Jakože mi dvě minuty hraje podcast a najednou trailer.

    Fakt by mě zajímalo, jak může apple produkovat takhle nekonečně a totálně zkurvenej software. Přece nemůže existovat nikdo, kdo by itunes používal rád. Bizár nad bizáry.
    PSYCHO
    PSYCHO --- ---
    Ja pouzivam Magsafe powerbanku od mophie (5000mah) ktera podporuje pass through USB-C -> Magsafe
    KOC256
    KOC256 --- ---
    VACA:
    dokud se kabely rozpadavaly, tak jsem je měnil kus za kus v iStyle :). Stejně tak dratove sluchatka...
    VACA
    VACA --- ---
    KOC256: to ne, ja nemel problem s tim ze by se mi ukroutily nebo rozpadly. Ale s tim propalovanim pinu..

    Je mozny ze kdyz nabijis bezdratove a ten konektor nepouzivas tak casto nebo jen na castecny dobijeni, tak ti drzej dyl.

    Ake jinak je to znamej design flaw: https://ioshacker.com/iphone/why-the-fourth-pin-on-your-lightning-cable-turns-black


    A je mozny ze se to projevuje vic, kdyz to clovek pouziva extensivne a nabiji prazdnejsi baterku, kdy to tam nejdriv tlaci vyssim proudem…
    Kazdopadne jsem jich spotreboval dost, levny, drahy, originalni… uz jsem z toho trochu unavenej takze jsem rad ze nenakej cas mi tenhle standart zmizi z oci… :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    VACA:
    Není to kvůli ceny? Neplatí se za každý konektor nějaký licenční poplatek? A taky konstrukčně problém, že řešíš další samici a samce...

    No nevím co jsi s lightingy dělal ale někdy od doby iP11 (tedy 3-4 roky?) ty kabely drží. Do té doby se jim drolily ty konce... Dokonce mi drží i nějaké levné z alika, ty mám v autě. Případně IKEA nebo LIDL byly docela v pohodě...
    VACA
    VACA --- ---
    *Sry za vykricnik, mobilni klabosnice. To nemel bejt vykrik, ale mohl by:D
    VACA
    VACA --- ---
    KOC256: jj vsechno je to individualni.
    Pro me je hrozne osvezujici mit jeden standart na vsechno:)
    Kdyz vzpomenu na doby kdy kazda vec mela proprietalni konektor, a v batohu smotek kabelu, uff. Lightning jsem posledni leta vnimal jako trpkej pozustatek z tehle casu:)
    Plus teda ma konstrukcni nedostatek ze tam pri zapojeni do telefonu vznika oblouk a propaluje to kontakt na tom konektoru.. Castym pouzivanim jsem jich spotreboval celkem hodne :(


    Me jen prekvapilo ze ta kompaktni plotna ktera by nebyla pevne spojena s kabelem je takhle raritni zakezitost..
    Kdyz odhlidnu od mojeho specifika, tak kompaktnich ploten ktery jsou pevne spojeny s kabelem je hafo.. Obecne nemam moc rad veci ktery maj kabel na pevno! Kabel je nejslabsi clanek ohledne zivotnisti, a kupovat pak celej produkt se mi prici. To i ty stojanky (kterej na doma nejakej planuju) maj konektor..
    KOC256
    KOC256 --- ---
    VACA:
    To je samozrejme pravda a proto jsem nereagoval hned vcera. Ale proste ja na cestach potrebuji nabit vse a nejlepe hned. Nevysedavam nikde moc dlouhoí, abych v klidu nabijel jednu vec zadruhou...
    - iphon - C - lighting
    - ipad - C - C
    - AW - A/C - AW placka
    - powerbanka - A/C/lighting - C/lighting/micro-USB
    - čelovka - A - micro-USB

    Takže u jednoho kabelu bych si asi musel natahovat budíka :-D
    VACA
    VACA --- ---
    KOC256: Ps kdybych mel kancelar nebo tak, tak bych urcite taky mel o 1000% praktictejsi stojanek. O tom zadna.
    Muj obor je ale kocovny remeslo, nemam stalou kancelar :)
    VACA
    VACA --- ---
    KOC256: Svym zpusobem chapu. Kazdopadne ja jsem rad ze se vymanim ze sparu lightningu. Aneb jeden kabel na vsechno, ipad, fotaky, ecigo, laptop, etc. Me happy.

    Pro me byl lightning dlouhodobe problematickej, vypalujou se na nem piny pd nabijeni a behem let to byl u me nejcasteji kupovanej kabel…
    iPhony uz to davno meli mit jako standart. Nebo aspon od doby co to maj ipady..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam